Telefonas Klaustukas Sitemap

Vaizdo įrašai

Kiti vaizdo įrašai

 • 2021 m. balandžio 14 d.

  Partizaninis karas linksmai

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ septintame susitikime istorikė dr. Aistė Petrauskienė kartu su komiku Pauliumi Ambrazevičiumi žvelgia į partizaninį karą ir jo dalyvius linksmai.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 2 d.

  Pokalbis-diskusija „Paauglio teisės literatūroje ir į literatūrą“

  Video iliustracija

  Paauglių literatūra ir paauglių teisės nėra dažna tema Lietuvoje, tačiau ji įdomi, reikalinga ir prasminga. Kokios šių sferų sąsajos ir jungtys, kaip jos gali viena kitą papildyti? Ar ne per siaurai suvokiame vaikų, paauglių teises? Kokios problemos ir su jomis susijusios teisės atsispindi šiuolaikinėje paauglių literatūroje? Ar paauglių literatūra gali ir kaip gali prisidėti prie žinių apie paauglių teises plėtros, informavimo? Galų gale, ar tikrai užtikriname paauglių teisę į kultūrą ir vertingą literatūrą?

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 24 d.

  Uniforma ar treningiukas patogiau partizaniniame kare?

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro organizuojamo paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ šeštojo susitikimo metu žvelgiama į laisvės kovotojų išorę. Konkrečiau – jų aprangą, keliant klausimą: uniforma ar treningiukas patogiau partizaniniame kare? Istorikė dr. Aistė Petrauskienė apie partizanų aprangą ir įvairias jos detales kalbasi su dizaineriu Giedriumi Paulausku, atkūrusiu originalias Lietuvos partizanų dėvėtas uniformas ir jų skiriamuosius simbolinius ženklus. Pašnekovai aptaria uniformos svarbą ir reikšmę, svarsto apie kasdienių rūbų pranašumą, linksmai žvelgia į partizaninio karo metais vyravusias „mados tendencijas“.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 19 d.

  „Tarp Prancūzijos ir Lietuvos“: pokalbis su aktore, režisiere, vertėja Karolina Masiulyte-Paliuliene

  Video iliustracija

  Paryžiuje gimusi Karolina Masiulytė-Paliulienė – žinoma Lietuvos ir Prancūzijos kultūrinių ryšių iniciatorė ir puoselėtoja, buvusi Prancūzijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė, dabartinė Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos prezidentė. Lietuvoje atkūrė senelio Juozo Masiulio knygyną, įsteigė prancūziškų knygų knygyną. Būdama aktorė ji vaidino ir Prancūzijos, ir Lietuvos scenose, yra prancūziškojo teatro trupės „Komsa“ Lietuvoje įkūrėja ir vadovė. Į prancūzų kalbą išvertė svarbių lietuvių rašytojų kūrinių (Kristijono Donelaičio „Metus“, Valdo Papievio „Eiti“ ir kt.).

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 17 d.

  „Tarp Lietuvos ir Prancūzijos“: pokalbis su literatūrologe, vertėja Genovaite Dručkute

  Video iliustracija

  Profesorė Genovaitė Dručkutė – žinoma lietuvių ir prancūzų literatūrinių ryšių tyrinėtoja, dėsto prancūzų literatūrą Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, daug prisidėjo ugdant ne vieną prancūzų kalbos specialistų kartą. Ji yra ir vertėja – lietuviams skaitytojams pristato prancūziškai rašančius rašytojus (Mariją Prancūzę, Oskarą Milašių ir kt.), o lietuvių autorius verčia į prancūzų kalbą (Marcelijų Martinaitį, Vladą Braziūną ir kt.).

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 2 d.

  Apie žydų istoriją mokykloje kitaip. Miglės Anušauskaitės edukacinių komiksų pristatymas

  Video iliustracija

  Kviečiame į nuotolinį edukacinį renginį-diskusiją, kuriame susipažinsite su nestandartiniais žydų kultūros ir istorijos atradimo bei pažinimo šaltiniais – ir mokytojai, ir neformalūs švietėjai juos galės sėkmingai naudoti edukacinėse veiklose. Miglė Anušauskaitė, žydų kultūros tyrėja ir komiksų autorė, pristatys savo sukurtus komiksus apie sinagogas, štetlus ir Vilniaus Gaoną, pasidalins savo vizija, kaip komiksas gali veikti kaip istorinio pažinimo priemonė.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 19 d.

  Nuotolinė konferencija „Audiovizualinė komunikacija: nūdienos problematika mokymo(si) procese“

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia nuotolinę konferenciją aktualia tema – „Audiovizualinė komunikacija: nūdienos problematika mokymo(si) procese“. Maloniai kviečiame jungtis ir dalyvauti visus, kam rūpi autorinės teisės, audiovizualinių kūrinių žymėjimas, kokybė ir turinys, teisėtas naudojimas socialiniuose tinkluose, į priverstinę izoliaciją patekusių menininkų kūrybos sklaidos galimybės ir kiti aspektai. 

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 15 d.

  Lietuvos partizanų valstybė ir Juozo Albino Lukšos vaidmuo

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kviečia pasiklausyti penktojo paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ pokalbio.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 8 d.

  Doc. habil. dr. Vaido Šeferio paskaita „Neregėtas Donelaitis: nauji donelaitikos atradimai“

  Video iliustracija

   Kviečiame stebėti doc. habil. dr. Vaido Šeferio paskaitą apie Kristijono Donelaičio rankraščių paieškas ir tyrimus.

   

  Skaityti daugiau