Telefonas Klaustukas Sitemap

Vaizdo įrašai

Kiti vaizdo įrašai

 • 2021 m. gegužės 21 d.

  Diskusija „Rašytojų virsmas paminklais: estetikos, istorijos ir politikos skersvėjuose“

  Video iliustracija

  ietuvos rašytojų įamžinimas – tai estetikos, istorijos ir politikos sandūra. Su romantizmo epocha Vidurio ir Rytų Europoje prasidėjęs paminklų nacionaliniams klasikams kūrimo vajus Lietuvą pasiekė XIX amžiaus pabaigoje ir virto neatsiejama viešojo gyvenimo dalimi. Besimainant politinėms santvarkoms, literatūros kanone vieni klasikai keisti kitais, koreguoti senieji ir kurti nauji rašytojų memorializacijos ženklai.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 19 d.

  Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021

  Video iliustracija

  2021-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Neringa pristato projektą „Kultūros sala“, kviečiantį atrasti ramybę ir įkvėpimą bei pasinerti į naujas kultūrines patirtis patraukliausiame Lietuvos kurorte. „Kultūros salos“ projektą sudaro keturios programos: „UNESCO ir pasaulis“; „Bendruomenė ir kraštovaizdis“; „Kūrybinės rezidencijos“; „Paveldas ir istorija“. Jas jungianti ašis – išmanioji kultūra.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 12 d.

  Konferencija „Taikaus pasipriešinimo galia – patirtis ir perspektyvos. Pagerbiant neginkluotą rezistenciją“

  Video iliustracija

  Gegužės 12 d. 11 val. kviečiame stebėti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančios mokslinės konferencijos „Taikaus pasipriešinimo galia – patirtis ir perspektyvos. Pagerbiant neginkluotą rezistenciją“ tiesioginę transliaciją. Konferenciją, skirtą Pilietinio pasipriešinimo dienai, organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. gegužės 7 d.

  Geriausių 2020 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų nominantų paskelbimas

  Video iliustracija

  Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, kasmet teikiantis premijas už geriausias knygas vaikams ir paaugliams bei vaikų literatūros tyrimus ir sklaidą, gegužės 7 d. 12 val. paskelbs 2020 m. premijų nominantų sąrašą. Taip norima atkreipti dėmesį į pačias vertingiausias metų knygas bei padėti skaitytojams nepasiklysti jų gausybėje. Skelbiami geriausiųjų sąrašai gali tapti kelrodžiu ieškantiems gerų ir specialistų pripažintų knygų vaikams ir paaugliams.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. balandžio 14 d.

  Partizaninis karas linksmai

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ septintame susitikime istorikė dr. Aistė Petrauskienė kartu su komiku Pauliumi Ambrazevičiumi žvelgia į partizaninį karą ir jo dalyvius linksmai.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 24 d.

  Uniforma ar treningiukas patogiau partizaniniame kare?

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdžio ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro organizuojamo paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ šeštojo susitikimo metu žvelgiama į laisvės kovotojų išorę. Konkrečiau – jų aprangą, keliant klausimą: uniforma ar treningiukas patogiau partizaniniame kare? Istorikė dr. Aistė Petrauskienė apie partizanų aprangą ir įvairias jos detales kalbasi su dizaineriu Giedriumi Paulausku, atkūrusiu originalias Lietuvos partizanų dėvėtas uniformas ir jų skiriamuosius simbolinius ženklus. Pašnekovai aptaria uniformos svarbą ir reikšmę, svarsto apie kasdienių rūbų pranašumą, linksmai žvelgia į partizaninio karo metais vyravusias „mados tendencijas“.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 19 d.

  „Tarp Prancūzijos ir Lietuvos“: pokalbis su aktore, režisiere, vertėja Karolina Masiulyte-Paliuliene

  Video iliustracija

  Paryžiuje gimusi Karolina Masiulytė-Paliulienė – žinoma Lietuvos ir Prancūzijos kultūrinių ryšių iniciatorė ir puoselėtoja, buvusi Prancūzijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė, dabartinė Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos prezidentė. Lietuvoje atkūrė senelio Juozo Masiulio knygyną, įsteigė prancūziškų knygų knygyną. Būdama aktorė ji vaidino ir Prancūzijos, ir Lietuvos scenose, yra prancūziškojo teatro trupės „Komsa“ Lietuvoje įkūrėja ir vadovė. Į prancūzų kalbą išvertė svarbių lietuvių rašytojų kūrinių (Kristijono Donelaičio „Metus“, Valdo Papievio „Eiti“ ir kt.).

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 17 d.

  „Tarp Lietuvos ir Prancūzijos“: pokalbis su literatūrologe, vertėja Genovaite Dručkute

  Video iliustracija

  Profesorė Genovaitė Dručkutė – žinoma lietuvių ir prancūzų literatūrinių ryšių tyrinėtoja, dėsto prancūzų literatūrą Vilniaus universiteto Filologijos fakultete, daug prisidėjo ugdant ne vieną prancūzų kalbos specialistų kartą. Ji yra ir vertėja – lietuviams skaitytojams pristato prancūziškai rašančius rašytojus (Mariją Prancūzę, Oskarą Milašių ir kt.), o lietuvių autorius verčia į prancūzų kalbą (Marcelijų Martinaitį, Vladą Braziūną ir kt.).

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 2 d.

  Apie žydų istoriją mokykloje kitaip. Miglės Anušauskaitės edukacinių komiksų pristatymas

  Video iliustracija

  Kviečiame į nuotolinį edukacinį renginį-diskusiją, kuriame susipažinsite su nestandartiniais žydų kultūros ir istorijos atradimo bei pažinimo šaltiniais – ir mokytojai, ir neformalūs švietėjai juos galės sėkmingai naudoti edukacinėse veiklose. Miglė Anušauskaitė, žydų kultūros tyrėja ir komiksų autorė, pristatys savo sukurtus komiksus apie sinagogas, štetlus ir Vilniaus Gaoną, pasidalins savo vizija, kaip komiksas gali veikti kaip istorinio pažinimo priemonė.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 19 d.

  Nuotolinė konferencija „Audiovizualinė komunikacija: nūdienos problematika mokymo(si) procese“

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia nuotolinę konferenciją aktualia tema – „Audiovizualinė komunikacija: nūdienos problematika mokymo(si) procese“. Maloniai kviečiame jungtis ir dalyvauti visus, kam rūpi autorinės teisės, audiovizualinių kūrinių žymėjimas, kokybė ir turinys, teisėtas naudojimas socialiniuose tinkluose, į priverstinę izoliaciją patekusių menininkų kūrybos sklaidos galimybės ir kiti aspektai. 

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 15 d.

  Lietuvos partizanų valstybė ir Juozo Albino Lukšos vaidmuo

  Video iliustracija

  Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kviečia pasiklausyti penktojo paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ pokalbio.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 8 d.

  Doc. habil. dr. Vaido Šeferio paskaita „Neregėtas Donelaitis: nauji donelaitikos atradimai“

  Video iliustracija

   Kviečiame stebėti doc. habil. dr. Vaido Šeferio paskaitą apie Kristijono Donelaičio rankraščių paieškas ir tyrimus.

   

  Skaityti daugiau