Telefonas Klaustukas Sitemap

Vaizdo įrašai

Metų knygos rinkimai

 • 2020 m. gruodžio 17 d.

  „Metų knygos rinkimai“: pokalbis su publicistikos ir dokumentikos kategorijoje nominuotais autoriais

  Video iliustracija

  Jūsų dėmesiui – „Metų knygos rinkimams“ skirto pokalbio vaizdo įrašas. Virtualiame pokalbyje dalyvauja Mindaugas Nastaravičius, Karolina Jakaitė, Gabija Lunevičiūtė ir Kęstutis Pikūnas. Autorius kalbina LNB Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Valstybingumo centro vadovas Matas Baltrukevičius.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 15 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Neringa Vaitkutė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoja, pedagoge Neringa Vaitkute ir jos knyga „Neramios dienos“, tęsiniu skaitytojų ir kritikų pamėgtai knygai „Klampynių kronikos“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 11 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Vainius Bakas

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su poetu Vainiumi Baku ir jos knyga „Ką manė kamanė“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorių kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 1 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Selemonas Paltanavičius

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoju, gamtininku, fotografu Selemonu Paltanavičiumi ir jo knyga „Sniego žmogelių žiema“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorių kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 26 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: pokalbis su suaugusiųjų prozos kategorijoje nominuotais autoriais

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos suorganizuotame virtualiame pokalbyje su akcijos „Metų knygos rinkimai“ suaugusiųjų prozos kategorijoje nominuotais autoriais dalyvavo rašytojai Alfonsas Andriuškevičius, Akvilė Kavaliauskaitė ir Herkus Kunčius. Autorius kalbino literatūros žurnalo „Metai“ vyr. redaktorius, poetas Antanas Šimkus.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 20 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Diana Ganc

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoja, vertėja ir aktore Diana Ganc ir jos pirmąją knyga paaugliams „Lota“, pretenduojančia tapti Metų knyga paauglių kategorijoje. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 20 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Akvilina Cicėnaitė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoja, vertėja Akvilina Cicėnaite ir jos knyga „Kad mane pamatytum“, pretenduojančia tapti Metų knyga paaugliams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 17 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Monika Vaicenavičienė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su iliustruotoja ir rašytoja Monika Vaicenavičiene ir jos knyga „Kas yra upė?“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 12 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Ignė Zarambaitė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su rašytoja Igne Zarambaite ir jos pirmąją knyga paaugliams „Juodavandeniai“, pretenduojančia tapti Metų knyga paaugliams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 10 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: svečiuose Aušra Kiudulaitė

  Video iliustracija

  Akcija „Metų knygos rinkimai“ – smagi šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Neretai ne tik įdomu perskaityti kūrinį, bet ir smalsu ką nors sužinoti apie žmogų, kuris jį sukūrė, ką jis pats galvoja apie savo knygą, kaip vyko kūrybinis procesas. Tad kviečiame susipažinti su iliustruotoja ir kaip rašytoja debiutavusia Aušra Kiudulaite ir jos knyga „Maksas ir 92 musės“, pretenduojančia tapti Metų knyga vaikams. Autorę kalbina Ilona Ežerinytė, rašytoja, turinti ilgametę pedagogo patirtį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 3 d.

  „Metų knygos rinkimai 2020“: susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotais autoriais

  Video iliustracija

  Lapkričio 3 d., antradienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vyks tiesioginė transliacija iš susitikimo su poezijos kategorijoje nominuotų knygų autoriais: Tomu S. Butkumi, Enrika Striogaite ir Ieva Toleikyte. Renginį ves literatūros tyrinėtoja ir kritikė dr. Virginija Cibarauskė.

  Skaityti daugiau