Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2022 m. sausio 19 d.

Nacionalinės bibliotekos lankytojų aptarnavimo tvarka nuo sausio 17 d.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintomis pandemijos valdymo priemonėmis, nuo rugsėjo 13 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kontaktinės paslaugos teikiamos, vykdoma ūkinė veikla bei organizuojami renginiai tik asmenims, atitinkantiems bent vieną galimybių paso kriterijų. Galimybių pasą galima turėti tais atvejais, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e. sveikatos sistemoje. 

Lankytojams, neturintiems galimybių paso, teikiamos tik knygų pasiėmimo ir grąžinimo paslaugos (galimybių pasas reikalingas ir vaikams nuo 12 metų):

Knygas prašome grąžinti į leidinių grąžinimo dėžę, esančią prie centrinio įėjimo.

Knygas užsakyti galima nuotoliniu būdu:

  • portale ibiblioteka.lt;
  • iš Bendrųjų ir Laisvalaikio fondų telefonu (8 5) 249 7028;
  • iš Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos telefonu (8 5) 239 8563.

Užsakytas knygas galima atsiimti atėjus į biblioteką, prie centrinio įėjimo.

Reikalavimai lankytojams:

  • Vyresni nei 6 metų lankytojai Nacionalinės bibliotekos patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (būtinai medicinines veido kaukes arba respiratorius). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį). Lankytojas, nedėvintis apsaugos priemonės dėl šios priežasties, turėtų darbuotojui parodyti neįgalumo nustatymo pažymėjimą. Lankytojai, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, neaptarnaujami ir paslaugos neteikiamos.
  • Į pastatą įeinančių lankytojų kūno temperatūra matuojama termovizoriumi. Asmenys, kuriems akivaizdžiai pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir (arba) kuriems privaloma izoliacija, į biblioteką ir jos erdves neįleidžiami.
  • Lankytojai prašomi eilėse prie knygų ir kitų leidinių paėmimo / atidavimo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito (taip pat ir personalo).
  • Nacionalinės bibliotekos renginiuose (taip pat – ekskursijose, mokymuose ir pan.) galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygstantį dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Nuo to atleidžiami tik neįgalumą turintys žmonės, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį. Taip pat dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis.
  • Lankytojai prašomi laikytis saugaus 2 m atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).
  • Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

Maloniai kviečiame naudotis Nacionalinės bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis. Sekite mūsų naujienas socialiniuose tinkluose ir Nacionalinės bibliotekos svetainėje www.lnb.lt

Nacionalinė biblioteka, būdama socialiai atsakinga institucija, primena, kad siekiant geresnės epidemiologinės situacijos būtina ir toliau aktyviai skiepytis bei skatinti visuomenę elgtis atsakingai.

Likime sveiki ir saugūs. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.