Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Paroda „Trakų Pusiasalio pilis: vienaragis – kultūrinio, istorinio paveldo simbolis“

2021 m. spalio 4 d. 8.00 val. – spalio 31 d. 18.00 val.

Ekslibrisas, XV a. atsiradęs kaip knygos meno dalis, kaip leidinio savininką nurodantis ženklas, XXI a. yra šiek tiek nutolęs nuo pagrindinės paskirties ir dažnai skiriamas istorinės atminties, kultūros, iškilių asmenybių, dabarties gyvenimo aktualijoms įprasminti talpia menine, poetine, alegorine kalba.

Vis intensyvėjant elektroninių (skaitmeninių) technologijų plėtrai bei galimybėms, konkuruojant su spausdintu žodžiu, knygos ženklo – ekslibriso – aktualumas bei meninės, kultūrinės vertės svarba išlieka nepakitusi.

2020-aisiais Trakus paskelbus Lietuvos kultūros sostine, Trakų istorijos muziejus surengė ketvirtąjį tarptautinį ekslibrisų konkursą „Trakų Pusiasalio pilis: vienaragis – kultūrinio, istorinio paveldo simbolis“, konkurso laureatų parodą ir išleido katalogą.

Konkurso vizija – visuomenę vienijanti kūrybinė istorinė iniciatyva, kuria pasaulio dailininkai, vaikai ir moksleiviai buvo kviečiami sukurti ekslibrisų su vienaragio simboliu. Šie ekslibrisai skirti Trakų Pusiasalio pilies architektūros kompleksui ir su šia vietove susijusioms asmenybėms. Konkurso tema buvo iššūkis paieškoti vienaragio ir Trakų Pusiasalio pilies sąsajų, mistifikuoti ir apibendrinti mintis kuriant knygos ženklą, atsigręžiant į Lietuvos ir Trakų miesto istoriją.

Trakų istorijos muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės vadovaujama vertinimo komisija iš 199 konkursantų (111 profesionalių dailininkų, 88 vaikų ir moksleivių) pateiktų 395 ekslibrisų atrinko 261 geriausią darbą. 144 profesionalų ir 77 geriausi vaikų ekslibrisai bus eksponuojami parodose ne tik Trakuose, bet ir kitose šalies institucijose. Išleistas geriausių konkurso darbų katalogas, jame – 216 ekslibrisų.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse Tarptautinio ekslibrisų konkurso paroda veiks iki spalio 31 d.

SVARBU! Nuo rugsėjo 13 d. Nacionalinės bibliotekos parodose galima dalyvauti tik turint galimybių pasą. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į parodas neįleidžiami. Lankytojams rekomenduojama dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
spalio 4–31 d.
Laikas
Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbo laiku
Vieta
Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvės, I a.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Trakų istorijos muziejus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka