Kūrybos erdvės

Garso įrašų studija

Ieškote tinkamų sąlygų savo muzikinėms idėjoms paversti tikrove, svajojate išleisti muzikos albumą, o gal norite padovanoti bičiuliui savo balsu įskaitytą garsinę knygą? Užsukite į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įrengtą garso įrašų studiją.

Mūsų profesionaliai įrengtoje studijoje teikiamos aukštos kokybės specializuotos muzikos industrijų paslaugos. Studija pritaikyta kurti erdvinį 5.1 garsą, joje yra galimybė atlikti fortepijono įrašus skambinant nauju „Yamaha C-3X“ fortepijonu. Įrašytus kūrinius garso režisierius suredaguos pagal jūsų poreikius, atliks garso suvedimą ir paruoš leidybai.

Paslaugos  Kainos be PVM
Garso įrašymo paslauga  Skaičiuojama pagal individualius poreikius
Garso redagavimo paslauga  1 val. – 20,65 Eur 
Garso suvedimo paslauga 1 val. – 20,65 Eur


Paslaugas galite užsisakyti el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Užsakymas priimamas, lankytojui užpildžius šią prašymo formą. Vartotojas turi būti susipažinęs su Nacionalinės bibliotekos garso įrašų studijos paslaugų teikimo taisyklėmis.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 509 kab.

Daugiau informacijos teiraukitės el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Kino salė

Kinas turi ypatingą galią įtraukti žmogų į jame kuriamą pasaulį: laisvas valandas skyrę geram filmui, ne tik pailsime ir atitolstame nuo dienos rūpesčių, bet ir pasisemiame kūrybinio įkvėpimo bei išminties. Nacionalinės bibliotekos Kino salė siūlo visas sąlygas šiam pomėgiui suleisti šaknis ir tapti erdve jūsų prasmingam laisvalaikiui ar darbui.

Kino salė atvira tiek paprastam lankytojui, tiek kino srities profesionalui ar pradedančiam kūrėjui. Kviečiame rezervuoti salę ir peržiūrėti Nacionalinės bibliotekos fonduose esančius vaizdo įrašus, dalyvauti pramoginiuose renginiuose, šviečiamosiose programose ir filmų kūrimo kūrybinėse dirbtuvėse. Tai – puiki erdvė kameriniams kino vakarams, filmų retrospektyvoms, kino edukaciniams renginiams, kino mėgėjų konkursams, animacijos mėgėjų festivaliams ir susitikimams su kino kūrėjais rengti. Režisierius raginame organizuoti savo filmų pristatymus, o kino mėgėjų bendruomenes – peržiūras, diskusijas ir susitikimus. Nuolatos jus džiuginsime naujomis kino iniciatyvomis ir teminiais kino vakarais bei susitikimais su režisieriais, kino menininkais, aktoriais, scenaristais, operatoriais.

Salėje yra 22 vietos. Čia įrengti projektorius ir ekranas, įdiegta 7.1 erdvinio garso sistema, yra galimybė rodyti filmus iš Blu-Ray grotuvo ar kitų skaitmeninių laikmenų.

Kino salė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 507 kab.


Svarbu. Informuojame, kad Nacionalinės bibliotekos fonduose esančius filmus galima rasti ir užsisakyti naudojantis bibliotekos elektroniniu katalogu. Užsakymai išduodami Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje. Daugiau informacijos čia ›


Erdvės naudojimosi sąlygos:

 • Kino salė individualioms kino peržiūroms rezervuojama lankytojams, turintiems skaitytojo pažymėjimą, 2 valandoms per dieną. Kino salę galima rezervuoti prieš savaitę savarankiškai rezervacijos tinklalapyje menai.lnb.lt.
 • Jei norite rezervuoti erdvę ilgesniam laikui ir tolesniam laikotarpiui, maloniai prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar tel. (8 5) 239 8695.
 • Jei norite erdvėje rengti viešus ar uždarus renginius, seminarus ar vykdyti projektus, maloniai prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar tel. (8 5) 239 8695.

Į visus kilusius klausimus dėl Kino salės veiklos ir rezervavimo jums atsakys Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus vyriausioji redaktorė Aida Vėželienė. Į ją galite kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar tel. (8 5) 239 8695.

Meno erdvė

Meno erdvės aplinka sudaro galimybę atsitraukti nuo įprastos aplinkos ir rutinos, suteikia priemonių išlaisvinti kūrybinę raišką, pristatyti kitiems ir patiems pažinti meno reiškinius. Čia organizuojame susitikimus su menininkais, meno istorijos, teorijos ir kritikos profesionalais, pedagogais, kuratoriais, kultūros vadybininkais, leidėjais ir kitais kultūros sričių atstovais. Kviečiame pasinaudoti galimybe dalyvauti įvairiapusiuose kultūriniuose mainuose ir prisiliesti prie kūrybinės patirties. Raginame ne tik tokioje veikloje dalyvauti, bet ir ją inicijuoti patiems.

Erdvėje vyksta:

 • knygų pristatymai;
 • teminės paskaitos ir / ar jų ciklai;
 • susitikimai, diskusijos, seminarai;
 • miesto kultūrinio gyvenimo įvykių ir reiškinių pristatymai ir aptarimai;
 • meno kūrinių, ir ne tik, ekspozicijos

Esame atviri skirtingų patirčių, išsilavinimo ir įvairių amžiaus grupių žmonėms, menininkams profesionalams ir mėgėjams, meno disciplinų pedagogams, meno terapijos atstovams, akademiniam jaunimui – visiems, norintiems pažinti meno pasaulį, atrasti ir plėtoti savo kūrybines galias.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 535 kab.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. (8 5) 239 8695 arba el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Muzikavimo erdvė

Muzikavimo erdvė atvira visiems grojantiems, kuriantiems ar norintiems pažinti muziką Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos lankytojams. Ši erdvė skirta repetuoti, kūrybiniams ar edukaciniams susitikimams organizuoti, dalintis patirtimi, pavieniui ar su bičiuliais imtis muzikinių improvizacijų. Taip pat čia ketiname rengti teminius susitikimus, pamokas ir paskaitas, pristatysime naujus leidinius muzikos tema, kviesime klausytis koncertų.

Norinčius tobulinti muzikinius gebėjimus ar tiesiog atsikvėpti muzikuojant su draugais kviečiame atsinešti savus instrumentus (akustines, elektrines gitaras, kitus styginius, nešiojamuosius sintezatorius, mažagabaričius perkusinius instrumentus ir kt.). Erdvėje galima iš karto įrašyti ir perklausyti vykstančią repeticiją, naudotis Nacionalinės bibliotekos elektroninės klubinės muzikos plokštelių ir natų kolekcijomis bei muzikos teorijos ir istorijos literatūra.

Čia jau rasite:

 • kompiuterį;
 • 2 kompiuterio kolonėles „Mackie CR4“;
 • 2 gitarinius kubus „Laney IRT30-112“;
 • 1 bosinės gitaros kubą „TC Electronic BG250“;
 • 3 gitarų stovus;
 • 2 natų stovus.

Erdvė dirba Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis, ją rasite adresu Gedimino pr. 51, V a., 536 kab.

Erdvės naudojimosi sąlygos:

 • Muzikavimo erdvė repeticijoms skirta lankytojams, turintiems skaitytojo pažymėjimą, 2 valandoms per dieną. Muzikavimo erdvę galima rezervuoti prieš savaitę savarankiškai rezervacijos tinklalapyje menai.lnb.lt.
 • Jei esate didelis ansamblis ir norite rezervuoti erdvę ilgesniam laikui ir tolesniam laikotarpiui, maloniai prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar tel. (8 5) 239 8695.
 • Jei norite erdvėje rengti viešus ar uždarus renginius, seminarus ar vykdyti projektus, maloniai prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar tel. (8 5) 239 8695.

Kilus klausimams dėl studijos rezervavimo, esamos technikos ir galimybių naudotis kitomis muzikos kūrybos priemonėmis maloniai prašome kreiptis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ar tel. (8 5) 239 8695.

Lapkritis
P A T K Pn Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Parodos

2018 m. gegužės 9 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2018 m. spalio 22 d. – lapkričio 19 d.
Paroda „Asmuo ir dokumentas: 1918–1940 m.“
2018 m. lapkričio 8 d. – gruodžio 5 d.
Paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“
2018 m. lapkričio 5 d. – lapkričio 29 d.
Paroda „Kryždirbystės paveldo ikonografija Nacionalinėje bibliotekoje“
2018 m. lapkričio 12 d. – gruodžio 3 d.
Paroda „Mes norime būti laisvi – ir mes būsime laisvi!“
2018 m. spalio 18 d. – lapkričio 30 d.
Prof. Vytautui Landsbergiui sukurtų ekslibrisų paroda
2018 m. lapkričio 19 d. – gruodžio 9 d.
Paroda „Ilgiausių metų Ą ir Ę! Sto lat Ą i Ę!“