Telefonas Klaustukas Sitemap

Vaizdo įrašai

Pokalbiai apie biblioterapiją

 • 2021 m. gegužės 11 d.

  Biblioterapija per pandemiją: naujausi leidiniai

  Video iliustracija

  „Pandemijos metu, kai visuomenė regėjo su mirtimi susijusius vaizdus dažniau, nei įprasta, paaiškėjo, kad trūksta dvasinių orientyrų, padedančių atsilaikyti, susidoroti su kylančiu nerimu“, – monografijoje „Prieš srovę. Psichikos sveikata ir vertybės šiuolaikiniame pasaulyje“ teigia gydytoja psichiatrė ir poezijos terapeutė Jūratė Sučylaitė.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. kovo 23 d.

  Biblioterapija gerai nuotaikai: pokalbis su psichologu Timu Petraičiu

  Video iliustracija

  Pastaruoju metu aplink tvyro netikrumas, nerimas ir liūdesys, bet žmonių poreikis džiaugtis niekur nedingo, – mano Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė. Bet kuo džiaugtis? Kaip pakelti sau ūpą? Jos tęsia biblioterapinių laidų ciklą ir šįkart diskutuoja su psichologu Timu Petraičiu. Pokalbis sukasi ir apie knygas, suteikiančias progų nusišypsoti, o gal ir džiaugsmingai nusijuokti. Arba skatinančias susimąstyti, kodėl vieni iš to paties dalyko juokiasi, o kitiems jis atrodo liūdnas.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 26 d.

  Biblioterapija patiriantiems depresiją ir depresines būsenas: pokalbis su psichologe Giedre Žalyte

  Video iliustracija

  Pastarojo meto tyrimai ir apklausos rodo, kad visuomenės streso lygis per pandemiją padidėjo dvigubai, o besikreipiančių dėl depresijos, nerimo ir panašių sutrikimų skaičius išaugo maždaug 10 proc.

  Skaityti daugiau
 • 2021 m. vasario 1 d.

  Biblioterapija medikams

  Video iliustracija

  Laidoje Nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės Rasa Derenčienė ir dr. Daiva Janavičienė bei laidos svečias gydytojas psichiatras psichoterapeutas Vilius Butrimas kalba apie sunkų medikų darbą covid pandemijos metu ir kokie tekstai galėtų juos įkvėpti, sustiprinti, kai patys suserga, atsiduria saviizoliacijoje arba kitaip priversti atsitraukti iš įprasto darbo režimo.

   

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 25 d.

  Nuotoliniai biblioterapijos mokymai „Renkuosi priimti kitokį“ (I dalis)

  Video iliustracija

  Pirmojoje mokymų dalyje psichologė psichoterapeutė Donata Grakauskaitė – Šličienė pasakoja, kaip suprasti ir padėti autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams, o Lietuvos aklųjų bibliotekos metodininkė tyrėja Vykinta Parčiauskaitė – kas yra disleksija ir kaip ji koreguojama. Lietuvos nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės Rasa Derenčienė ir dr. Daiva Janavičienė trumpai pristato kūrybinio terapinio rašymo metodą ir praktiškai pademonstruoja jo užduotį. Mokymai yra Lietuvos aklųjų bibliotekos projekto „Renkuosi priimti kitokį: knygų negalios tematika leidyba prieinamais formatais“, remiamo Lietuvos kultūros tarybos, dalis.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 25 d.

  Nuotoliniai biblioterapijos mokymai „Renkuosi priimti kitokį“ (II dalis)

  Video iliustracija

  Antrojoje mokymų dalyje gydytoja psichiatrė, poezijos terapeutė Klaipėdos universiteto doc. dr. Jūratė Sučylaitė pasakoja apie visavertį bendravimą su neįgaliais asmenimis ir kaip tam galima pasitelkti poezijos terapiją, o Lietuvos nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė pristato biblioterapijos pasitelkiant grožinę literatūrą kūrybinę užduotį ir ją kartu atlieka. Mokymai yra Lietuvos aklųjų bibliotekos projekto „Renkuosi priimti kitokį: knygų negalios tematika leidyba prieinamais formatais“, remiamo Lietuvos kultūros tarybos, dalis.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 13 d.

  Teksto patirtys su rašytoja Akvile Kavaliauskaite

  Video iliustracija

  Nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė iš biblioterapinės perspektyvos apžvelgia dvi Akvilės Kavaliauskaitės novelių rinkinio „Kūnai“ noveles: „Klasika su prieskoniu“ ir „Netikri prisilietimai“. Laidoje dalyvauja ir knygos autorė, žurnalistė, rašytoja Akvilė Kavaliauskaite, kuri dalinasi įspūdžiais apie jos tekstų poveikį skaitytojams. Laidos pabaigoje autorė perskaito savo knygos ištrauką ir pateikia žiūrovams kūrybinio rašymo užduotį.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 10 d.

  Knygos „Biblioterapija: teorija ir praktika“ sutiktuvės

  Video iliustracija

  Spalio pradžioje skaitytojus pasiekė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos išleista dr. Daivos Janavičienės knyga „Biblioterapija: teorija ir praktika“ – vienas pirmųjų šalyje leidinių, skirtas terapiniam skaitymo poveikiui apžvelgti.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. liepos 28 d.

  Ciklas „Biblioterapija iš namų. Knygų rekomendacijos“

  Video iliustracija

  Trečiojoje ciklo „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“ laidoje LNB Skaitytojų klubo vadovės Rasa Derenčienė ir Daiva Janavičienė pristato Algirdo Kumžos knygą „Rasa. Po angelo sparnu“, kuri turėtų įkvėpti optimizmo ir vilties visiems, išgirstantiems sunkios ligos diagnozę arba užkluptiems egzistencinių problemų.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. liepos 14 d.

  Ciklas „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“

  Video iliustracija

  Antrojoje ciklo „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“ laidoje Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė kalba apie maorių tautybės Naujosios Zelandijos rašytojo Witi Ihimera romaną „Banginių vadeliotoja“ ir dalijasi savo įspūdžiais. Kuo šis kūrinys biblioterapinis ir kokią universalią žinią jis praneša skaitytojams?

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. birželio 30 d.

  Ciklas „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“

  Video iliustracija

  Pirmojoje laidoje „Biblioterapija iš namų. Skaitymo rekomendacijos“ Daiva Janavičienė primins, kokiomis ypatybėmis pasižymi biblioterapiniai kūriniai, apibūdins giluminį skaitymą, įsimintinų teiginių – citatų – prasmę ir kartu su Rasa Derenčiene pasidalins įspūdžiais apie E. Shafak romaną „Keturiasdešimt meilės taisyklių“.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. balandžio 30 d.

  Ciklas „Biblioterapija iš namų“: poezijos terapija

  Video iliustracija

  Laidoje dalyvauja LNB Skaitytojų klubo vadovės Rasa Derenčienė ir dr. Daiva Janavičienė bei laidos viešnia: poetė ir poezijos terapeutė, gydytoja psichiatrė, Klaipėdos universiteto doc. dr., Lietuvos biblioterpaijos asociacijos prezidentė Jūratė Sučylaitė.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. balandžio 24 d.

  Ciklas „Biblioterapija iš namų“: pasakų terapija

  Video iliustracija

  Ketvirtojoje ciklo laidoje Rasa Derenčienė ir dr. Daiva Janavičienė pasakoja apie pasakų terapiją, kaip psichologinio poveikio priemonę, naudojant tikslingai sukurtas pasakas. Taip pat išgirsite, kodėl reikėtų perskaityti knygas „Pasakų terapija: apie vaikų baimes ir naują terapijos metodą“, „Terapinės pasakos“. Praktinė užduotis šįkart – pasakų terapijos taikymo demonstracija.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. balandžio 17 d.

  Ciklas „Biblioterapija iš namų“: dienoraščių ir autobiografinės knygos

  Video iliustracija

  Dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė trečiojoje ciklo laidoje tęsia pokalbį apie kūrybinio rašymo ir biblioterapijos sąsajas – kviečia išmėginti laisvąjį rašymą ir pasakoja apie tai, kaip laisvasis rašymas gali virsti grožinės literatūros kūriniais.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. balandžio 10 d.

  Ciklas „Biblioterapija iš namų“: kūrybinis ir terapinis rašymas

  Video iliustracija

  Nacionalinės bibliotekos darbuotojos Rasa Derenčienė ir dr. Daiva Janavičienė antrajame ciklo pokalbyje aptaria kūrybinį ir terapinį rašymą. Specialistės taip pat pateikia ir porą užduočių, kurios galėtų būti ne tik puiki paskata kūrybai ir būdas save atskleisti, bet ir gera priemonė tiesiog atsipalaiduoti.

  Skaityti daugiau