Telefonas Klaustukas Sitemap

Vaizdo įrašai

Populiariausi vaizdo įrašai

 • 2021 m. sausio 12 d.

  Mokymai „Vaikų ir paauglių literatūra: tarp stabilumo ir kismo“

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programą. Vienas tikslų – organizuoti kvalifikacijos tobulinimą kultūros ir švietimo darbuotojams, dirbantiems su šia programa, todėl Nacionalinė biblioteka nuolat rengia mokymus ir seminarus vaikų ir paauglių ugdymo srityje dirbantiems specialistams. Mokymai gali būti aktualūs ir tėvams.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. gruodžio 2 d.

  Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarptautinė konferencija „Kaip pasikeitėme per dvidešimt metų“

  Video iliustracija

  Gruodžio 2 d. Lietuvos bibliotekininkų draugija kviečia į konferenciją „Kaip pasikeitėme per dvidešimt metų“. Konferencijoje savo idėjas, atradimus ir įžvalgas pristatys bibliotekų, informacijos ir kt. mokslų specialistai iš Lietuvos bei užsienio.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 30 d.

  Mokymai „Kaip sudominti paauglį knyga?“

  Video iliustracija

  Tai mokymai, skirti bibliotekininkams, tačiau aktualūs įvairių sričių specialistams, susiduriantiems su paaugliais ir jų ugdymu, bei tėvams.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. lapkričio 12 d.

  V. Gerulaičio paskaitų ciklas apie L. van Beethoveną: „Beethoveno pamoka“

  Video iliustracija

  Beethovenas ne tik savo menu, bet ir visa kūryba bei gyvenimu paskelbė epochą, kuriai savo asmenybės įtvirtinimas tapo meninės būties norma. Epochą, kuri buvo Renesanso tendencijų plėtojimo (t. y. vystymo) nauja pakopa. Savo dvasios pasaulį Beethovenas išreiškė iki tol neregėtai kategoriškai. Kūrybos procesą grindė visiškai naujais pamatais, neturinčiais akivaizdaus prototipo visoje ligtolinėje istorijoje.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. spalio 29 d.

  V. Gerulaičio paskaitų ciklas apie L. van Beethoveną: „Beethoveno gyvenimas“

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka džiaugiasi išskirtine galimybe muzikos gerbėjus pakviesti į garsaus Lietuvos muzikologo, rašytojo, muzikos švietėjo, puikaus renginių vedėjo Viktoro Gerulaičio šešių paskaitų ciklą, skirtą Liudwikui van Beethovenui. 2020-ieji – jubiliejiniai L. van Beethoveno metai. Sukako 250 metų nuo jo gimimo.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. rugsėjo 30 d.

  „Senjorų dienos internete“

  Video iliustracija

  Š. m. spalio 19 – 23 d. projektas „Prisijungusi Lietuva“ organizuoja senjorų pamėgtą kasmetinę teminę akciją „Senjorų dienos internete“!
  Akcija siekiama sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, esamomis e. paslaugomis, kritiškai vertinti informaciją ir pan.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. birželio 9 d.

  Tiesioginė transliacija „Nuotolinių mokymų platformos „Moodle“ galimybės“

  Video iliustracija

  Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją „Nuotolinių mokymų platformos „Moodle“ galimybės“, kurioje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialistai pristatys atnaujintą „Moodle“ mokymų platformą (pasiekiamą adresu mokymai.lnb.lt) ir papasakos, kaip bibliotekininkų bendruomenė galėtų ją efektyviai išnaudoti nuotoliniams mokymams organizuoti ir kvalifikacijai kelti.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. birželio 3 d.

  Naujas koronavirusas: kaip gyvensime po karantino?

  Video iliustracija

  Trečiojoje prof. dr. Sauliaus Čaplinsko viešojoje paskaitoje prognozuojama, kada baigsis karantinas, aptariama saviizoliacijos, kaukių dėvėjimo ir saugaus atstumo laikymosi svarba. Kalbama apie ligos diagnostiką bei gydymą, antrosios infekcijos bangos tikimybę. Profesorius apdairiai primena ir didžiąsias pandemijas visada lydinčias sąmokslo teorijas bei skatina išlikti budriais.

  Skaityti daugiau
 • 2020 m. sausio 8 d.

  Italų kalbininko prof. dr. G. Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje italų kalbininkas prof. dr. Guido Michelinis lietuvių kalbos gerbėjams ir mylėtojams skaitė paskaitą „Lietuvių kalbos pranašumas kai kurių „didžiųjų“ Europos kalbų atžvilgiu“. Paskaitoje analizuoti lietuvių, lotynų, senosios graikų, net italų kalbos panašumai, pabrėžtos šių kalbų skirtybės, taip pat aptarta kultūrinių, kalbinių ryšių įtaka kalboms, jų vartojimui.

  Skaityti daugiau