Renginių kalendorius

Pokalbis „Ukraina po prezidento rinkimų“
2019 m. rugpjūčio 8 d. 17.30 val.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į antrą ciklo „Lietuva ir Rytų kaimynystės regionas“ susitikimą. Pokalbio apie Ukrainos aktualijas organizatoriai pakvietė šios šalies intelektualą Tarasą Vozniaką. Svečią kalbins Herkus Kunčius ir Alvydas Nikžentaitis.

Pasak diskusijos moderatorių, kalbant apie T. Vozniaką (gim. 1957), turbūt lengviau pasakyti, kuo jis šiandien nėra ar nėra buvęs. Tai – ukrainiečių kultūrologas, politologas, Maidano aktyvistas, kultūros žurnalo „I“ vyriausiasis redaktorius, Lenkijos ir Ukrainos bendradarbiavimo fondo Varšuva–Kijevas pirmininkas, Ukrainos PEN klubo narys, Lvovo nacionalinės Boryso Voznyckio dailės galerijos generalinis direktorius.

Gimęs iš Magadano sugrįžusių tremtinių šeimoje, T. Vozniakas studijavo Lvovo politechnikos institute, kur įgijo inžinieriaus specialybę. Pašauktas į sovietinę armiją, ketvertą metų kaip žvalgybos kuopos karininkas tarnavo Afganistane. Kaip tik tuo metu atidžiau susidomėjo filosofija ir į ukrainiečių kalbą išvertė pluoštą Edmundo Husserlio, Romano Ingardeno, Martino Heideggerio, Gabrielio Marcelio ir Hanso Georgo Gadamerio darbų.

Po tarnybos sovietų armijoje T. Vozniakas įsidarbino Lvovo tekinimo įrenginių fabrike programuotoju. Prasidėjus Michailo Gorbačiovo „perestroikai“, tapo demokratinio judėjimo aktyvistu ir fabrike organizavo pirmąjį Ukrainoje streiką. Tuo metu suartėjo su intelektualų grupe, kuri vėliau vadinta „Lvovo mokykla“. Ėmėsi savilaidos ir drauge su bendraminčiais įkūrė žurnalą „I“, kurį redaguoja iki šiol. Beje, pirmieji žurnalo numeriai su Lietuvos Sąjūdžio pagalba buvo spausdinami Vilniuje (Ukrainoje žurnalas legalizuotas tik 1995 metais).

T. Vozniako interesų ir veiklos laukas itin platus: tai – žmogaus teisės, visuomenės reikalai, daugiakultūriai bendruomenių santykiai, europinė integracija, globalizacija, regionalizmas, ekumeninis dialogas, šiuolaikinė politika. Be to, jis yra kolekcininkas. Pavyzdžiui, yra surinkęs visus Austrijos-Vengrijos karinius apdovanojimus, tarp kurių nemaža dalis kažkada buvo įteikta ir jo šeimos nariams.

Laukiame renginyje! Žadame įdomią diskusiją. Susitikimas sinchroniškai bus verčiamas iš ukrainiečių į lietuvių kalbą.

Trumpai apie renginį

Data
rugpjūčio 8 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Diskusijų ciklo organizatoriai
Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumas, Lietuvos PEN klubas, Leonido Donskio fondas, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Informaciniai rėmėjai
interneto portalai „15min“, LRT, radijas „Znad Wilii“
Projektą remia
Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumas

Daugiau informacijos

socialiniame tinkle „Facebook“

Rugsėjis
P A T K Pn Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Parodos

2020 m. rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugsėjo 22 d. – lapkričio 22 d.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojų kūrybos paroda
2020 m. rugpjūčio 24 d. – spalio 3 d.
Paroda „Pašventęs visas savo jėgas šalies švietimui ir laisvei“
2020 m. rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 27 d.
Paroda „XX a. pradžios Vilniaus vaizdai“
2020 m. rugsėjo 7 d. – spalio 4 d.
Vieno eksponato parodoje pirmasis istorinis romanas apie Lietuvą

YouTubeFacebookLinkedInInstagram