Renginių kalendorius

Piešinių konkurso „Svajoju... skraidyti!“ paroda
nuo 2019 m. rugpjūčio 16 d.
iki 2019 m. rugpjūčio 31 d.

Vaikystėje visiems vienaip ar kitaip gimsta maža svajonė – noras atsiplėšti nuo žemės ir pajusti laisvo skrydžio svaigulį. Jau ne pirmus metus Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) organizuojamo piešinių konkurso, kurio šių metų tema „Svajoju... skraidyti!“, 60 atrinktų darbų puoš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdves. Šį nacionalinį vaikų piešinių turą mūsų šalyje organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Lietuvos aeroklubas ir Lietuvos aviacijos muziejus.

Šiais metais konkursui buvo pateikti 686 piešiniai iš visos Lietuvos, jie buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse: I grupė – 6–9 metų, II – 10–13 metų ir III – 14–17 metų autoriai. Kiekvienoje iš jų atrinkta po tris piešinius, kurie išsiųsti tarptautinei vertinimo komisijai į Lozaną (Šveicarija). Įvairaus amžiaus mokiniams būdinga tai, kad jie visi vienaip ar kitaip vaizdavo mažos svajonės gimimą, norą atsiplėšti nuo žemės ir pajausti laisvo skrydžio svaigulį ar pasimėgauti galimybe būti paskraidintiems. Pirmos amžiaus grupės atstovai perteikė, kaip vaikas puoselėja svajonę, kaip ji auga, stiprėja, o tada pakelia ant savo sparnų, suteikdama nevaržomą skrydžio pojūtį. Vyresni mokiniai savo kūriniuose atskleidė, ką reiškia turėti sparnus, kokius pasaulius galima naujai atrasti, bandė perprasti didžiąją skraidymo paslaptį tarsi diskutuodami su aviacijos pradininkais. Visų amžiaus grupių darbams būdinga dailės technikų įvairovė. Tai – spalvinės ir grafinės raiškos darbai: tapyba guašu, piešiniai flomasteriais ir pieštukais ar tušu, kūriniai mišria technika, linoraižinių atspaudai, gratažai.

Paroda „Svajoju... skraidyti!“ neįprastas susitikimas su aviacijos mokslu ir istorija, suteikiantis galimybę skristi – balionu, dirižabliu, lėktuvu ar savadarbe skraidykle. Svajonė skraidyti gali pasiekti ir atokiausius kosmoso tolius. Daug kartų sapnuoti sapnai, kad pakyli nuo žemės ir sklendi aukštai, pagaliau gali išsipildyti...

Trumpai apie parodą

Data rugpjūčio 16–31 d.
Laikas skaityklos darbo laiku
Vieta Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatoriai Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Lapkritis
P A T K Pn Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Parodos

Kinas

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr