Renginių kalendorius

Knygos „X, Y, Z“ pristatymas ir diskusija
2019 m. rugpjūčio 22 d. 17.00 val.

Raidės X ir Y atitinka koordinates René Descartes’o dvimatėje plokštumoje. Horizontalioji ašis vadinama X ašimi, vertikalioji – Y. Jeigu tašką, kuriame kertasi abi koordinatės, vadiname pradžios tašku O, tai kūryboje jis reikštų kūrybinio kelio pradžią. Tai tinka visoms kūrybinėms specialybėms, todėl ir knygos „X, Y, Z“ autoriai, kalbėdami apie šiuolaikinę tipografiką vizualiosios kultūros kontekste, dažnai mini šias tris raides. Ašyje X nustatoma, kiek tradiciškai ar inovatyviai dirba autorius, ašyje Y fiksuojama, kokiame kontekste autorius kuria, kiek lokali ar globali yra jo kūrybos erdvė. Kūrėjai visada yra kelionėje, o keliauti neprarandant vilties yra geriau negu atvykti. Pasiekęs kelionės tikslą, žmogus dažnai aptingsta... tad geriau keliauti trimatėje kūrybinėje plokštumoje koordinatės Z link.

Knyga „X, Y, Z“ yra, ko gero, pirmasis Lietuvoje profesionaliai parengtas dvikalbis, iš praktikų ir teoretikų straipsnių apie šiuolaikinę tipografiką sudarytas leidinys. Jo atsiradimą paskatino 2017 metais įvykusi tarptautinė tipografikos bienalė „Keliaujančios raidės“, kurios tikslas buvo pristatyti skirtingų pasaulio šalių grafikos ir tipografikos dizainerių, menininkų inovatyvų požiūrį į rašto meną.

Pirmoje knygos dalyje yra 12 straipsnių tipografikos, šrifto dizaino, grafinio dizaino istorijos ir teorijos temomis.

Antroje dalyje pateikiamas katalogas su trisdešimt vieno autoriaus iš dešimties šalių, dalyvavusio parodoje „Keliaujančios raidės 17“, darbų iliustracijomis. Parodos kuratorės – Aušra Lisauskienė ir Ritva Leininen (Suomija). Leidinyje yra iliustracijų su papildytąja realybe.

Knygos pristatymas vyks kaip seminaras-diskusija. Po jo bus galima padiskutuoti su straipsnių autoriais ir parodos dalyviais, mobiliuosiuose įrenginiuose pasiklausyti ir pamatyti dinaminių papildytosios realybės kūrinių.

Knyga išleista lietuvių ir anglų kalbomis.

Trumpai apie renginį

Data rugpjūčio 22 d.
Laikas 17 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Partnerė Vilniaus dailės akademija
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr