Renginių kalendorius

Dokumentinių filmų „Mudu abudu“ ir „Algimantas Vytėnas“ peržiūra ir susitikimas su autoriais
2020 m. sausio 9 d. 18.00 val. 

Pirmą metų mėnesį kviečiame kino mėgėjus pamatyti tikras istorijas. Pristatysime dokumentinius filmus apie Panevėžyje gyvenantį ir kuriantį skulptorių Algimantą Vytėną ir misionierių, kunigą, gydytoją, filantropą ir aristokratą Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Laisvės gynėjų dieną vyks net dvi peržiūros – iš dalies animuoto dokumentinio režisieriaus Andriaus Lekavičiaus filmo „Spec. Žvėrynas“ ir filmo „Nematomas frontas“, pasakojančio apie partizanus, kovojusius su komunistiniu pasauliu. Sausio kinas Nacionalinėje bibliotekoje ›


„Mudu abudu“ ir „Algimantas Vytėnas“

Menininkų poros gyvenime keitėsi vietos, darbai, užmojai. Jiedu konkuravo, mylėjo ir nekentė, padėjo vienas kitam kurti, vėliau pavydėjo pasiektų rezultatų. Gimtajame Panevėžyje tarp pramonės ir statybų triukšmo Algimantas tapo Jūratės portretą ir jiedu ginčijasi dėl praeities ir dabarties, o ginče skleidžiasi jų santykis. Dokumentinis filmas „Mudu abudu“ – tai netobulai tobulos meilės istorija, kurios epicentre – du menininkai, pasitinkantys savo gyvenimo saulėlydį drauge. Kitas dokumentinis filmas „Algimantas Vytėnas“ sukurtas pagal menotyrininko Arūno Kyno parengtą studiją (analizę). Abu filmai skirti Panevėžyje gyvenančiam garsiam skulptoriui A. Vytėnui.

Sausio 9 d. 18 val. filmus pristatys autoriai.

Režisierė Elena Kairytė 2013 m. baigė aukštuosius Maskvos režisūros ir scenaristų kursus, vaidybinio kino režisūros specialybę. 2018 m. įstojo į vaizdo režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu režisierė aktyviai dirba su skirtingais kino projektais.

Režisierė ir scenarijaus autorė E. Kairytė. Operatorius Vytautas Plukas. Montažas Silvijos Vilkaitės. Garso režisierė Iveta Macevičiūtė. Prodiuserė Rūta Jekentaitė.

Filmai bus rodomi lietuvių kalba.

Trumpai apie filmus

Data Vieta Laikas Filmas
Sausio 9 d. Kino salė, V a. 18 val.

Filmų „Mudu abudu“ ir  „Algimantas Vytėnas“ peržiūra ir susitikimas su autoriais

Dokumentinis, 1 val. 20 min., rež. E. Kairytė

Naujienos iliustracija

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr