Renginių kalendorius

Dokumentinio filmo „Spec. Žvėrynas“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi
2020 m. sausio 13 d. 12.00 val. 

Pirmą metų mėnesį kviečiame kino mėgėjus pamatyti tikras istorijas. Pristatysime dokumentinius filmus apie Panevėžyje gyvenantį ir kuriantį skulptorių Algimantą Vytėną ir misionierių, kunigą, gydytoją, filantropą ir aristokratą Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Laisvės gynėjų dieną vyks net dvi peržiūros – iš dalies animuoto dokumentinio režisieriaus Andriaus Lekavičiaus filmo „Spec. Žvėrynas“ ir filmo „Nematomas frontas“, pasakojančio apie partizanus, kovojusius su komunistiniu pasauliu. Sausio kinas Nacionalinėje bibliotekoje ›


„Spec. Žvėrynas“

Lietuva, 1991-ieji. Nepriklausomybė jau paskelbta, bet šalyje dar dislokuoti sovietų tankai. Reaguojant į nuolatinę agresiją, surenkamas neoficialus lietuviškas specialusis būrys, kurį aplinkiniai vadina „Franco žvėrynu“. Neturėdami tinkamo pasirengimo, bet apsiginklavę didžiuliu patriotizmo ir drąsos užtaisu 15 stipriausių Lietuvos jaunuolių buvo pasiruošę kovoti su sovietų tankais plikomis rankomis ir Bruce’o Lee suktukais. Tai istorija apie to meto aštuoniolikmečius, užaugusius su filmais apie Rembo, vedamus jaunatviško entuziazmo, maksimalizmo ir iš dalies naivumo. Apie „Franco žvėryną“ iki šiol žinoma labai nedaug, apie jo veiklą neišliko beveik jokių dokumentų. Kūrybiškai pasitelkdamas dešimto dešimtmečio kompiuterinių žaidimų animaciją, režisierius įtaigiai pasakoja istoriją apie jaunos valstybės jaunus žmones, kuriuos vedė kilnus tikslas – prireikus bet kokia kaina apginti Tėvynę.

Sausio 13 d. 12 val. filmą pristatys režisierius Andrius Lekavičius.

Režisierius A. Lekavičius (gim. 1984 m. Vilniuje) – įvairiapusis istorijų kūrėjas, aktyviai dirbantis ir su komerciniais, ir su nekomerciniais vaizdo projektais. Užaugus 1980–1990 m. sandūroje jo kūrybinis dėmesys dabar tenka šiam esminių permainų laikotarpiui.

Režisierius ir scenarijaus autorius A. Lekavičius. Operatorius Saulius Lukoševičius. Kompozitorius Andris Indāns. Prodiuseriai Gabrielė Vaičiūnaitė, A. Lekavičius, Rokas Janauskas, Marta Bite.

Filmas bus rodomas lietuvių kalba. Kviečiame pasižiūrėti filmo anonsą ›

Trumpai apie filmą

Data Vieta Laikas Filmas
Sausio 13 d. Konferencijų salė, V a. 12 val.

Filmo „Spec. Žvėrynas“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi

Dokumentinis, 2 val., rež. A. Lekavičius

Naujienos iliustracija

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr