Renginių kalendorius

Dokumentinio filmo „El Padre Medico“ peržiūra ir susitikimas su kūrybine grupe
2020 m. sausio 30 d. 18.00 val. 

Pirmą metų mėnesį kviečiame kino mėgėjus pamatyti tikras istorijas. Pristatysime dokumentinius filmus apie Panevėžyje gyvenantį ir kuriantį skulptorių Algimantą Vytėną ir misionierių, kunigą, gydytoją, filantropą ir aristokratą Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Laisvės gynėjų dieną vyks net dvi peržiūros – iš dalies animuoto dokumentinio režisieriaus Andriaus Lekavičiaus filmo „Spec. Žvėrynas“ ir filmo „Nematomas frontas“, pasakojančio apie partizanus, kovojusius su komunistiniu pasauliu. Sausio kinas Nacionalinėje bibliotekoje ›


„El Padre Medico“

Aleksandras Ferdinandas Bendoraitis (1919–1998) į Vakarų Amazonijos džiungles atkeliavo šešto dešimtmečio pradžioje. Misionierius, kunigas, gydytojas, filantropas ir aristokratas netruko pagarsėti didingais darbais: laivų poliklinikų sistema, edukaciniu radiju, moderniausia džiunglių ligonine, sustabdyta Machupo viruso epidemija ir tūkstančiais nemokamai išgydytų pacientų. Vakarų Europoje jį lygino su Motina Terese, o dažnam indėnui jis buvo pirmas sutiktas baltasis.

Visą gyvenimą balansavusį tarp kilnumo ir puikybės Amazonijos užkariautoją prarijo didžiosios džiunglės. Filmo kūrėjai leidžiasi į detektyvinę kelionę po Pietų Ameriką ir Europą, ieškodami atsakymo į klausimą, kokia yra didybės kaina. Deja, po mirties nė viena gatvė nebuvo pavadinta A.  F. Bendoraičio vardu.

Sausio 30 d. 18 val. filmą pristatys kūrybinės grupės nariai.

Režisierius Vytautas Puidokas – naujosios kartos režisierius, pasaulio pilietis, neabejingas socialinėms ir tarptautinės migracijos temoms. Baigė medijų ir kino studijas Didžiojoje Britanijoje. Grįžęs į Lietuvą dirbo nacionalinėje LRT televizijoje, režisavo TV dokumentikos laidas, vėliau dirbo dokumentinių ir edukacinių filmų bei reklamos srityje. V. Puidokas iš pirmų lūpų išgirdo istoriją apie vieną didingiausių užsienio lietuvių A. F. Bendoraitį ir pasiryžo ją paversti dokumentiniu kino filmu.

Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Kviečiame pasižiūrėti filmo anonsą ›

Taip pat kviečiame pasižiūrėti filmo pristatymą ›

Būtina registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Trumpai apie filmus

Data Vieta Laikas Filmas
Sausio 30 d. Kino salė, V a. 18 val.

Filmo „El Padre Medico“ peržiūra ir susitikimas su kūrybine grupe

Dokumentinis, 2 val., rež. V. Puidokas

Būtina registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Naujienos iliustracija

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr