Renginių kalendorius

Filmų „Įkvėpti laisvės“ ir „Nuogi jausmai medyje“ peržiūra ir susitikimas su autoriais
2020 m. vasario 14 d. 18.00 val. 

Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatytos kino juostos apie kovotojus dėl simpatijų dėmesio ir savo gyvenimo paieškas. Artėjant Valstybės atkūrimo dienai sinefilus kviečiame žiūrėti režisieriaus Juozo Saboliaus dokumentinį filmą apie monsinjorą Alfonsą Svarinską ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pristatomą režisieriaus Žilvino Žusino dokumentinį ciklą „Įkvėpti laisvės“ apie žymius Lietuvos menininkus, prisidėjusius prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Taip pat galėsime pamatyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos pristatomą filmą „Nuogi jausmai medyje“ apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų skulptorių Saulių Lampicką.

Daugiau ›

Vasario 14 d. 18 val. – filmai „Įkvėpti laisvės“ ir „Nuogi jausmai medyje“

„Įkvėpti laisvės“ – trumpametražių filmų ciklas apie garsiausius Lietuvos dailininkus, kūrėjus, prisidėjusius atkuriant Lietuvos valstybę ir aktyviai veikusius Sąjūdžio metais. Garsūs dailininkai dalijasi prisiminimais bei mintimis apie kūrybą ir laisvę, laisvo žmogaus ir menininko fenomeną. Šie trumpametražiai filmai – tarsi savotiška laiko ir erdvės transformacija, išsauganti istorinį dokumentinį turinį ir apmąstanti jį iš laiko perspektyvos. Filme rodomos ištraukos iš archyvinių įrašų, istorinių dokumentų nuotraukos. Ciklas turėtų būti įdomus ne tik dailininkų bendruomenei, bet ir didžiajai daliai visuomenės. Neabejotina išliekamoji filmų ciklo vertė, indėlis formuojant ateinančių kartų meninį suvokimą ir pilietiškumą.

LDS buvo viena pirmųjų organizacijų, aktyviai įsitraukusių į Sąjūdžio veiklą. Ji pirmoji iš kūrybinių organizacijų išstojo iš SSRS dailininkų sąjungos, tad LDS indėlis į kultūrinės laisvės formavimą itin reikšmingas, o organizacijos nariams laisvės sąvoka giliai įsirėžusi į kūrybinę ir asmeninę patirtį.

Patirtimi ir įžvalgomis filme dalijasi Bronius Leonavičius, Rimantas Dichavičius, Arvydas Každailis. Idėjos autorė LDS Projekto vadovė Edita Utarienė. Projekto koordinatorė Evelina Januškaitė-Krupavičė. Režisierius, prodiuseris Žilvinas Žusinas. Scenarijaus autorė Irena Žusinienė. Operatoriai Žilvinas Žusinas, Oskaras Abramavičius.

Filmo rėmėjai asociacija LATGA, Lietuvos literatūros ir meno archyvas, LRT archyvas, studija „Juodas Katinas“.

Dokumentinis filmas „Nuogi jausmai medyje“ pasakoja apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų skulptorių Saulių Lampicką. Jis gimė 1962 m. Rozalime (Pakruojo r.). Baigė Kauno miškų technikumą. Medžio skulptūras kuria nuo 1988 m. Pirmąją autorinę parodą surengė 1991 m. Tradicinė drožyba, literatūra, mitologija, tautosaka – visa tai praturtina S. Lampicko kūrybą. Jo kūryba įvairi: skulptūros interjerui, parodoms, eksterjerui, monumentalūs paminklai. Nuo 1992 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas, tais pačiais metais tapo Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos nariu. Kas treji metai rengia brandžias autorines ekspozicijas. Kasmet dalyvauja šalies ir tarptautiniuose kūrybiniuose seminaruose, pleneruose. 2005 ir 2008 m. šalies L. Šepkos vardo konkurso Rokiškyje laureatas. 2002, 2005, 2008 m. apdovanotas Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premija, du kartus tapo konkurso „Aukso vainikas“ laureatu. 2006, 2010, 2011 m. pripažintas geriausiu Alytaus apskrities kryždirbystės meistru. 2011 m. išleista monografija „Saulius Lampickas. Sparnuota medžio drožyba“.

Režisierius, prodiuseris ir montažo režisierius Ž. Žusinas. Scenarijaus autorius Jonas Rudzinskas. Operatoriai Ž. Žusinas, Oskaras Abramavičius. 3D animatoriai Ieva Survilaitė, Dovydas Kaunas. Montažo režisierius Ž. Žusinas. Filmo rėmėjai asociacija LATGA, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, studija „Juodas Katinas“.

Filmai rodomai lietuvių kalba. Filmus pristatys režisierius Ž. Žusinas.

Kviečiame pasižiūrėti filmo anonsą ›

Trumpai apie filmus

Data Laikas Vieta Filmas
Vasario 14 d. 18 val. Konferencijų salė, V a. Filmų „Įkvėpti laisvės“ ir Nuogi jausmai medyje“ peržiūra ir susitikimas su autoriais.
2018 m., 1 val. 20 min., rež. Ž. Žusinas.

Naujienos iliustracija

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kinas

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr