Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Filmo „Alfonsas Svarinskas“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi
2020 m. vasario 14 d. 12.00 val. 

Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatytos kino juostos apie kovotojus dėl simpatijų dėmesio ir savo gyvenimo paieškas. Artėjant Valstybės atkūrimo dienai sinefilus kviečiame žiūrėti režisieriaus Juozo Saboliaus dokumentinį filmą apie monsinjorą Alfonsą Svarinską ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pristatomą režisieriaus Žilvino Žusino dokumentinį ciklą „Įkvėpti laisvės“ apie žymius Lietuvos menininkus, prisidėjusius prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Taip pat galėsime pamatyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos pristatomą filmą „Nuogi jausmai medyje“ apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų skulptorių Saulių Lampicką.

Daugiau ›

Vasario 14 d. 12 val. – filmas „Alfonsas Svarinskas“

Alfonsas Svarinskas – katalikų dvasininkas, monsinjoras, disidentas, politinis veikėjas, pogrindininkas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Lietuvos partizanų bei kariuomenės kapelionas. Jo bekompromisę kovą už tiesą, tikėjimą įvertino Romos popiežius Jonas Paulius II bei Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Ronaldas Reaganas. Už veiklą A. Svarinskas yra pelnęs ne vieną valstybinį apdovanojimą. Nors būdamas gimnazistas svajojo apie karininko profesiją, vis dėlto apsisprendė būti dvasininku. Kauno kunigų seminarijoje būsimas kunigas A. Svarinskas dvasios tėvu buvo pasirinkęs vyskupą kankinį Teofilių Matulionį. Įkvėptas jo pavyzdžio jaunuolis pasuko atkaklios kovos už Lietuvos laisvę keliu. A. Svarinskas nelaisvėje praleido 21 metus: Intoje dešimt metų, Mordovijoje – šešerius, Permės srityje – penkerius metus. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę A. Svarinskas buvo išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą, paskirtas pirmuoju atkurtos Lietuvos kariuomenės kapelionu. Daug dirbo, kad būtų įamžintas Lietuvos partizanų atminimas.

LRT dokumentiniame filme „Alfonsas Svarinskas“ atskleidžiamas išgyvenimų paženklintas monsinjoro gyvenimo kelias, paremtas gausiais archyviniais kadrais.

Scenarijaus autoriai Andrius Gudauskas, J. Sabolius. Režisierius J. Sabolius. Operatorius Egidijus Povilaitis. Filmą rėmė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Filmas rodomas lietuvių kalba. Filmą pristatys režisierius Juozas Sabolius. Kino salėje vietų skaičius ribotas (22 vietos).

Trumpai apie filmą

Data Laikas Vieta Filmas
Vasario 14 d. 12 val. Kino salė, V a. Filmo „Alfonsas Svarinskas“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi.
2017 m., dokumentinis, 53 min. 40 s., rež. J. Sabolius.

Naujienos iliustracija