Renginių kalendorius

Filmo „Vardas tamsoje“ peržiūra
2020 m. vasario 21 d. 12.00 val. 

Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus pristatytos kino juostos apie kovotojus dėl simpatijų dėmesio ir savo gyvenimo paieškas. Artėjant Valstybės atkūrimo dienai sinefilus kviečiame žiūrėti režisieriaus Juozo Saboliaus dokumentinį filmą apie monsinjorą Alfonsą Svarinską ir Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) pristatomą režisieriaus Žilvino Žusino dokumentinį ciklą „Įkvėpti laisvės“ apie žymius Lietuvos menininkus, prisidėjusius prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Taip pat galėsime pamatyti Lietuvos tautodailininkų sąjungos pristatomą filmą „Nuogi jausmai medyje“ apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų skulptorių Saulių Lampicką.

Daugiau ›

Vasario 21 d. 12 val. – filmas „Vardas tamsoje“

Psichologinė drama su ironiško humoro prieskoniu „Vardas tamsoje“ sukurta pagal to paties pavadinimo Renatos Šerelytės romaną. Filmo veiksmas rutuliojasi 1995 metais Lietuvos miestelyje. Veiksmo centre – policijos nuovada, kurioje šeimininkauja Viršininkas, Tardytoja bei sekretorė Atali. Tardytojos kasdienybė – naivių gyventojų skundų nagrinėjimas ir buitinių ginčų sprendimas, o gyvenimui paįvairinti taurė vyno. Su juo į kraują sruvena prisiminimai, jaudinantys ir žeidžiantys. Išgyvenimai dėl meilės muzikos mokytojui, kuris ją augino, auklėjo, o vieną dieną dingo. Gyvenimo rutiną sukrečia jaunos merginos žmogžudystė vietiniame viešbutyje. Nusikaltimo tyrimas reikalauja ne tik sutelkti visus profesinius įgūdžiu, bet ir paliečia Tardytoją asmeniškai, nes pagrindiniu įtariamuoju tampa buvęs jos muzikos mokytojas.

Režisierė ir scenarijaus autorė Agnė Marcinkevičiūtė. Prodiuserė Živilė Gallego. Operatorius Feliksas Abrukauskas. Vaidina Neringa Varnelytė, Jurgita Jurkutė, Elvyra Žebertavičiūtė, Gediminas Storpirštis, Deimena Drąsutytė, Aistis Mickevičius, Gintaras Liutkevičius, Kristina Kazlauskaitė, Rimantė Valiukaitė.

Filmas rodomas lietuvių kalba. Kino salėje vietų skaičius ribotas (22 vietos).

Trumpai apie filmą

Data Laikas Vieta Filmas
Vasario 21 d. 12 val. Kino salė, V a. Filmo „Vardas tamsoje“ peržiūra.
2013 m., drama, detektyvas, 1 val. 30 min., rež. A. Marcinkevičiūtė.

Gruodis
P A T K Pn Š S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Parodos

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr