Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Meno edukacija „Abstrakcija ir natiurmortas“
2020 m. birželio 16 d. 17.00 val.

Nuo birželio mėnesio Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atnaujiname jau ne pirmus metus vykstančias meno edukacijas. Dalyvius kviesime ieškoti kontūrų tarp šviesos ir šešėlio, be rėmų ar nubrėžtų ribų bandysime sukurti abstrakcinį natiurmortą. Edukacijas ves Nacionalinės bibliotekos Rinkodaros ir intelektinių paslaugų skyriaus kultūros projektų vadovė Eglė Jovaišaitė.

Birželio 16 ir 30 d. 17 val. Abstrakcija ir natiurmortas

Žodžiai, nurodantys abstrakcijos apibrėžimą, negali būti visiškai tikslūs, nes tai tik bandymai apibūdinti ir nubrėžti ribas. Geriau atkreipti dėmesį į visas išraiškos formas, be realistinių vaizdinių. Savo kūryboje tai pritaikė Pietas Mondrianas, Vasilijus Kandinskis, kompozitorius Johnas Cage’as siekė išplėsti žiūrovo sąmonę, siūlydamas stebėti tiesiog garsų vyksmą, nesuteikiant jiems žodžių pavidalo. Tai, beje, siejama su meditacine technika, kai stebimos savos mintys, garsai, vaizdiniai, nesitapatinant su jais, neįvardijant jų ir nekuriant minties...

Tokiu būdu, studijuojant natiurmorto daiktų formas, pradžioje jas galima tarsi atskirti, išskaidyti, apibendrinti ir vėl iš naujo sudėlioti į vieną visumą. Ne veltui kubizmo „tėvai“ Pablo Picasso, Georges’as Braque’as be baimės narstė realybės vaizdinius, kad iš naujo juos perteiktų abstraktaus natiurmorto šviesoje.

Vyks dvi edukacijos, į jas būtina registruotis:

Trumpai apie edukacijas

Data Laikas Trukmė Vieta Tema
Birželio 16 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a. Abstrakcija ir natiurmortas  
Būtina registracija ›
Birželio 30 d. 17 val. 1,5 val. Meno erdvė, V a. Abstrakcija ir natiurmortas  
Būtina registracija ›

Naujienos iliustracija