Renginių kalendorius

Bežodžių knygų skaitymai (5–8 m. vaikams)
2020 m. liepos 3 d. 10.30 val.

Vasarą vieni traukia į kaimą, kiti prie jūros, o treti lieka Vilniuje ir smagiai leidžia laiką su draugais! Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka šią vasarą Vilniuje liekančius jaunuosius skaitytojus kviečia susitikti ir turiningai praleisti laiką bibliotekoje, o jeigu oras bus geras – šalia jos!

Jaunieji bibliotekos draugai yra kviečiami dalyvauti Nacionalinės bibliotekos ir jos partnerių organizuojamose edukacinėse veiklose. Knygų ir istorijų džiaugsmą norinčių patirti 5–8 m. vaikų lauksime rytmečio ir bežodžių knygų skaitymuose, o vyresnieji vaikai (7–12 m.) vasaros skaitinius galės aptarti knygų klube. Be to, 7–12 m. vaikus kviesime kūrybiškai praleisti laiką kuriant asmenines knygeles ir piešiant fraktalus ar mandalas. Šio amžiaus vaikai taip pat galės draugiškai pasivaržyti žaisdami stalo žaidimus ar dalyvaudami protų mūšiuose. Aplinkosauga besirūpinančius į kūrybines ekodirbtuves „Misija: švari vasara!“ bent kartą per savaitę kvies mūsų partneriai „Kita forma“, bendradarbiaudami su organizacija „Žaliasis taškas“. O šeštadieniais šeimų lauksime meno edukacijose ir animacinių filmų peržiūrose.

Visą programą galite peržiūrėti čia ›


5–8 m. amžiaus vaikus kviečiame į bežodžių knygų skaitymus! Bežodės knygos – paveikslėlių knygos, kuriose istorija pasakojama per tam tikrą vaizdų seką nenaudojant teksto. Bežodės knygos kaip paveikslėlių knygų atmaina susiformavo praėjusiame amžiuje Italijoje, o pastaruoju metu pastebėtas jų potencialas perteikiant istorijas daugiakalbėms bendruomenėms, vaikams, turintiems skaitymo sutrikimų, ar tam tikrą negalią turintiems asmenims. 2019 m. Nacionalinė biblioteka įsigijo bežodžių knygų kolekciją, atkeliavusią iš Lampedūzos salos Italijoje, kur knygos panaudojamos vietos bibliotekoje dirbant su į Europą atvykstančiais imigrantais iš Afrikos, Artimųjų Rytų ir Azijos. Jos pagelbėja užmegzti ryšį ir kolektyviai patirti pasakojimą, įveikiant kultūrinius ir kalbinius barjerus. 

Kviečiame prisijungti prie bežodžių knygų skaitymų Vaikų ir jaunimo literatūros departamente, patirti istorijas neįprastu būdu ir susipažinti su unikalia Nacionalinės bibliotekos kolekcija. Bežodžių knygų skaitymuose, atsižvelgiant į dalyvių amžių, akcentuojamas ne tik knygos turinys, bet ir forma, vaizdo ir teksto santykio literatūroje problemos.

Grupėms būtina registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. (8 5) 239 8561.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data Laikas Trukmė Vieta Tema
Liepos 3 d. 10.30 val. 30 min. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a. Bežodžių knygų skaitymai (5–8 m. vaikams)

Naujienos iliustracija

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kinas

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr