Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Muzika ir susikaupimas Palangos vasaros skaitykloje
2020 m. liepos 3 d. 19.00 val.

Ar būna taip, kad pradėjus daryti užduotį norisi greitai ją mesti ir imtis kitos veiklos? Galbūt taip atsitinka dėl nemokėjimo susikoncentruoti? Negebėjimas susikaupti gali turėti įtakos ne tik darbo kokybei, bet ir savivertei ar bendravimui su kitais. Gera žinia ta, kad dėmesį, kaip ir kitus gebėjimus, galima lavinti.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje šįkart po praktinės veiklos, skirtos sąmoningam dėmesio valdymui ir gilaus susitelkimo gebėjimams lavinti, kviečiame susipažinti su išskirtine muzikine kultūra. Apžvelgsime įvairių žanrų muziką, priskiriamą meditacinei, lyg savaime skatinančiai gilesnį įsiklausymą, minėsime vadinamąją relaksacinę bei jos ištakas – atmosferinę (dažnai vadinamą ambientine), ankstyvąjį Amerikos „naujojo amžiaus“ (new age) muzikinį sąjūdį ir kitas tėkmes.

Trumpai prisiminsime Rytų šalių tradicinę, ritualinę muziką. Kalbėsime apie jos įtaką Vakarų pasaulyje, ypač septintojo dešimtmečio muzikai (džiazui, rokui, elektroninei, akademinio avangardo muzikai) ar reikšmę šiandien išpopuliarėjusiai „pasaulio muzikos“ (world music ) tėkmei.

Daugiau dėmesio skirsime Vakarų šalių autorinei kūrybai, intencijos ar marketingo dėka siejamai su meditacine muzika, paminėsime įrašus, net savotiškas garso programas, tikslingai skirtas koncentracijos gebėjimams lavinti, bei kitoms psichologinio ugdymo praktikoms.

Tuo pačiu aptarsime, kaip pasitelkti pačios įvairiausios muzikos įrašus ar garsinę kūrybą dėmesingumo įgūdžiams tobulinti.

Susikaupimo muzikos apžvalgą pristato Nacionalinės bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkas Vytautas Vilimas.

Lauksime jūsų Palangos vasaros skaitykloje, Vytauto g. 72, Palanga.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
liepos 1–3 d.
Laikas
10 val. ir 19 val.
Vieta
Vytauto g. 72, Palanga
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook