Renginių kalendorius

Bežodžių knygų skaitymai (5–8 m. vaikams)
2020 m. liepos 17 d. 10.30 val.

Kas – į kaimą, kas – prie jūros, kas – prie ežero, o tau teko likti miesto džiunglėse? Neliūdėk, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka šią vasarą Vilniuje liekančius jaunuosius skaitytojus kviečia susitikti ir turiningai praleisti laiką bibliotekoje, o jeigu orai bus geri – šalia jos!

Jaunieji bibliotekos draugai kviečiami dalyvauti Nacionalinės bibliotekos ir jos partnerių organizuojamose edukacinėse veiklose. Knygų ir istorijų džiaugsmą norinčių patirti 5–8 metų vaikų lauksime rytmečio ir bežodžių knygų skaitymuose, vyresnieji (7–12 metų) vasaros skaitinius galės aptarti Knygų klube. Be to, 7–12 metų vaikus kviesime mokytis kurti asmenines knygeles ar lėlių teatro lėles. Šio amžiaus vaikai taip pat galės draugiškai pasivaržyti žaisdami stalo žaidimus ar dalyvaudami protų mūšiuose. Besirūpinančius aplinkosauga atostogautojus į kūrybines ekodirbtuves „Misija: švari vasara!“ bent kartą per savaitę kvies mūsų partneriai „Kita forma“ ir organizacija „Žaliasis taškas“.

Visą programą galite peržiūrėti čia ›

Susitikime vasarą bibliotekoje!

Liepos 17 ir 24 d. – bežodžių knygų skaitymai

5–8 metų vaikus kviečiame į bežodžių knygų skaitymus Vaikų ir jaunimo literatūros departamente! Bežodės knygos – tai paveikslėlių knygos, kuriose istorija pasakojama tam tikra vaizdų seka nenaudojant teksto. Ši paveikslėlių knygų atmaina susiformavo XX amžiuje Italijoje. Pastaruoju metu pastebimas jų potencialas perteikiant istorijas daugiakalbėms bendruomenėms, vaikams, turintiems skaitymo sutrikimų, ar tam tikrą negalią turintiems asmenims. 2019 m. Nacionalinė biblioteka įsigijo bežodžių knygų kolekciją. Ji atkeliavo iš Lampedūzos salos Italijoje, kur knygos buvo naudojamos vietos bibliotekoje dirbant su į Europą atvykstančiais imigrantais iš Afrikos, Artimųjų Rytų ir Azijos. Tokios knygos pagelbėja užmegzti ryšį ir drauge patirti pasakojimą įveikiant kultūrinius ir kalbinius barjerus. 

Bežodžių knygų skaitymuose, atsižvelgiant į dalyvių amžių, akcentuojamas ne tik knygos turinys, bet ir forma, vaizdo ir teksto santykis.

Grupėms būtina registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. (8 5) 239 8561.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, žiūrovų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginius

Data Laikas Trukmė Vieta Tema
Liepos 17 d. 10.30 val. 30 min. Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas, I a. Bežodžių knygų skaitymai
(5–8 m. vaikams)

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr