Telefonas Klaustukas

Renginių kalendorius

Susitikimas su knygos „Apie Afrikos žmones ir žvėris“ autore Gabriele Štaraite Palangos vasaros skaitykloje
2020 m. rugpjūčio 8 d. 18.00 val.

„Afrika – tai jausmas. Afrika – tai emocija. Afrika – tai vaikystėje skaitytų nuotykių knygų įsikūnijimas. Staigmena, kuri laukia už posūkio. Netikėtumas“, – sako Gabrielė Štaraitė, knygos „Apie Afrikos žmonės ir žvėris“ autorė, ir kviečia į pažintinę kelionę po Afriką.

Į susitikimą su G. Štaraite Palangos gyventojus ir poilsiaujančius svečius maloniai kviečia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla ir BALTO leidybos namai.

„Šią knygą rašiau todėl, kad man nepatinka, kaip Afrikos žemynas yra nuvertinamas. Kad nurašomas ten net neapsilankius, nepasidomėjus. Tad skaitykite ir važiuokite. Pažinkite ir tik tada pasakykite, ką galvojate“, – sako Gabrielė ir kviečia diskutuoti apie Afriką.

„Į Afriką – tą, kuri yra už Sacharos ir kurią taip pat dar galima vadinti juodąja Afrika, – pirmą kartą nuvykau kone atsitiktinai – ne dėl to, kad būčiau labai norėjusi. Važiavau be didelių lūkesčių ir nesitikėjau, kad kelionė labai skirsis nuo kelionių po Aziją ar Lotynų Ameriką. Bet skyrėsi. Nors mano pirmoji pamatyta šalis – Etiopija – yra daugiausia kultūrinė ir istorinė kryptis, jau pirmosios kad ir negausiai sutiktos antilopės, taip pat zebrai, krokodilai ir beždžionės pažadino didelį norą pamatyti kuo daugiau laukinių gyvūnų. Tada jau viena Afrikos šalis keitė kitą: Botsvana ir Namibija, Madagaskaras ir Uganda, Svazilandas (Esvatinis) ir Pietų Afrikos Respublika, Tanzanija ir Kenija – visos jos gali pasirodyti panašios, nes kas gi gali skirtis safariuose ar pravažiuojamų kaimų lūšnelėse? Bet skiriasi. Afrikoje kasdien junti nuotykio skonį: vis nauji susitikimai ir dar nematyti gyvūnai. Skiriasi net brūzgynai ir žemės spalva. Skiriasi namų formos ir genčių charakteriai. Tik šypsenos tokios panašios. Ir panašus džiaugsmas pažįstant skirtingą Afriką.“

Laukiame visų susidomėjusių.

Trumpai apie renginį

Data
rugpjūčio 8 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72, Palanga
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Organizatorius
BALTO leidybos namai
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija