Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginių kalendorius

Vilniaus Gaono metų knygos. Dviejų Aušros Pažėraitės knygų pristatymas
2020 m. spalio 28 d. 18.00 val.

Žydų minties istorikės ir religijotyrininkės dr. Aušros Pažėraitės knygos „Nesuk į kelią iš takelio: Lietuvos žydų religinės ir filosofinės minties paveldo trajektorijomis“ ir „Religinio žmogaus atsakomybė: Lietuvos žydų rabiniška mintis tarp racionalizmo ir chasidiško misticizmo“ (bendraautoris – dr. Alexander Lvov, Sankt Peterburgas) – tai reti religinės žydų literatūros tekstologiniai tyrimai Lietuvoje, leidžiantys giliau pažvelgti į Lietuvos žydų tradicinę intelektualią kultūrą. Vilniaus Gaonui ir Lietuvos žydų istorijos metams skirtas renginys atspindi paties Gaono, jo mokinių ir sekėjų intelektualumo dvasią – nesibaigiančias Toros tiesų paieškas.

Knygos ne tik pristato tokių Lietuvos religinių autoritetų kaip Vilniaus Gaonas, rabis Chaimas iš Valažino, rabis Izraelis Salanteris, rabis Chaimas Ozeris Grodzenskis rašytinį paveldą, bet ir įtraukia kitų intelektualų, pvz., filosofo Emmanuelio Levino ir rašytojo Chaimo Gradės, refleksiją apie aktualius religinio dvasingumo bei modernėjimo sankirtos iššūkius, neišvengiamus poholokaustinius šių problemų apmąstymus. Naujai pergalvojami lietuviškojo (vad. mitnagdiškojo) judaizmo ir chasidizmo santykiai, žydų religinio pasaulio skilimas į įvairias pakraipas ir grupes.

Šie ir kiti knygose iškelti klausimai kviečia klausytojus įsitraukti į diskusiją ir kartu bandyti ieškoti atsakymų.

Renginį moderuoja filosofas dr. Viktoras Bachmetjevas, dalyvauja knygų autorė dr. A. Pažėraitė ir Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė.

Renginio metu bus galima įsigyti pristatomų knygų.

Būtina išankstinė registracija ›

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovų skaičius ribojamas. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data spalio 28 d.
Laikas 18 val.
Vieta Pažinimo erdvė, V a. (535)
Dalyvavimas registracija ›
Trukmė 2 val.
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“

Naujienos iliustracija