Parodų archyvas

Paulinos Mongirdaitės fotografijų paroda

Naujienos iliustracija

2020 m. sausio 31 d. – gegužės 31 d.

Skaityti daugiau...

Iliustracijų paroda „Bėgimas su vilkais“

Naujienos iliustracija

2020 m. sausio 24 d. – kovo 2 d.

„Bėgimas su vilkais“ – iliustracijų paroda, kurioje pristatomi 38 iliustruotojų iš Estijos, Lietuvos ir Latvijos kūriniai. Tai 2018 m. Londono knygų mugėje eksponuotos trijų Baltijos valstybių 100-mečiui skirtos parodos tokiu pat pavadinimu sumažinta versija. Jos kuratorė – estų iliustruotoja Viive Noor. Visa Londone rodyta paroda, eksponuojant kiek kitokiu formatu, buvo pristatyta vaikų ir jaunimo literatūros festivalyje „Vaikų Kalėdų sala“ 2018 m. gruodį. Ši paroda Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdves puošė iki pirmųjų pavasario dienų.

Skaityti daugiau...

Mykolės Ganusauskaitės tapybos paroda „Penki regionai“

Naujienos iliustracija

2019 m. lapkričio 22 d. – 2020 m. sausio 19 d.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kvietė į personalinę Mykolės Ganusauskaitės tapybos darbų parodą Lietuvos peizažo tema „Penki regionai“, kurioje atspindimi įvairaus kraštovaizdžio ir metų laikų kaitos niuansai. Skirtingus regionus vaizduojančių darbų serijos buvo eksponuojamos kartu, todėl Lietuva parodyta kaip vienas skirtybių, unikumų, įvairovės ir gamtos grožio darinys.

Skaityti daugiau...

„Verba volant, scripta manent“: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno

Naujienos iliustracija

2019 m. spalio 9 d. – gruodžio 31 d.

Minint Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 100-mečio jubiliejų visuomenei pristatomi patys vertingiausi, įdomiausi, reikšmingiausi XIV–XXI a. dokumentai: knygos, rankraščiai, žemėlapiai, fotografijos, natos, šelako plokštelės. Ne vienas parodos eksponatas yra įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Šimtmetį kaupta ir saugota dokumentinio paveldo visuma lankytojams pristatoma pirmą kartą. Parodos pavadinimui pasirinkta antikos laikų sentencija „Verba volant, scripta manent“ pabrėžia išsaugoto dokumentinio paveldo reikšmę, nes žodžiai nuskrenda, o raštas lieka.

Skaityti daugiau...

Nijolės Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“

Naujienos iliustracija

2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo eksponuojama Nijolės Dirvianskytės (g. 1944) – menininkės, tautodailininkės ir vienos ryškiausių Lietuvos naiviojo meno atstovių – tapybos paroda.

Skaityti daugiau...

Paroda „Konstruoti Niujorką“

Naujienos iliustracija

2019 m. rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 21 d.

Parodoje dalyvaujantys menininkai: Wei-Li Yeh, John Divola, Ulrich Wüst, Barbara Kasten, Marijonas Baranauskas, Romualdas Rakauskas, Itsuko Hasegawa. Kuratorė Gerda Paliušytė.

Skaityti daugiau...

Fotografo Antano Sutkaus paroda „Vilniaus (re)kolekcija“

Naujienos iliustracija

2019 m. birželio 27 d. – liepos 28 d.

„Aš gimiau, kai fotografijai suėjo šimtas metų“, – sako A. Sutkus, šiemet švenčiantis 80-mečio sukaktį. Gimė jis nelengvu laiku, 1939 m. birželio 27 d. Kluoniškiuose, Kauno apskrityje. Sudėtingais laikais Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką, bet vėliau atsiskleidė ne kaip reporteris, o kaip meninės fotografijos kūrėjas, savo šaliai nusipelnęs ir tuo, kad tapo Lietuvos fotografijos meno draugijos įkūrimo iniciatoriumi, ilgamečiu jos vadovu bei globėju.

Skaityti daugiau...

Paroda „Ankstyvoji Jono Buračo tapyba“

Naujienos iliustracija

2019 m. gegužės 15 d. – birželio 16 d.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į vieno žymiausių tarpukario ir pokario Lietuvos tapytojų, peizažo meistrų Jono Buračo ankstyvosios tapybos parodą. Šio tapytojo kūryboje vyrauja Lietuvos gamtos studijos, architektūros, miestelių vaizdavimas. Nors J. Buračo kūrybos pagrindas – realistinė aliejinė tapyba ir akvarelės, jose suskamba ir impresionistinė tapybos maniera, didelė svarba teikiama šviesos studijoms, atidžiam natūros, sezonų kaitos stebėjimui.

Skaityti daugiau...

„Pro captu lectoris“ – restauruotų kultūros vertybių paroda Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

2019 m. gegužės 10 d. – liepos 21 d.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatoma paroda, skirta Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui ir Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriaus veiklos 40-mečiui.

Skaityti daugiau...

„Wernerio Herzogo pasauliai“ – fotografijų paroda ir filmai

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyti „Wernerio Herzogo pasauliai“

2019 m. kovo 26 d. – balandžio 28 d.

Werneris Herzogas, vienas reikšmingiausių naujojo vokiečių kino režisierių, sukūrė nemažai vaidybinių ir dokumentinių filmų, gavusių daugybę apdovanojimų ir nominacijų. Per ilgai trukusią sėkmingą karjerą W. Herzogas praplėtė kino, kaip meno rūšies, galimybes ir atvėrė platų žanrų spektrą. Jo filmuose nagrinėjama kultūrų ir gyvenamųjų aplinkų įvairovė, psichologiniai žmonių kraštutinumai. Jis žavisi veikėjais, kurie savo noru atsiduria ekstremaliose situacijose ir plečia žmogaus galimybių ribas.

Skaityti daugiau...

Liepa
P A T K Pn Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Artimiausi renginiai

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. birželio 11 d. – liepos 19 d.
Paroda „Auksinio skriestuvo istorija: plantenai per šimtmečius“
2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 13 d.
Paroda „Mėlynų gelmių gėlės“
2020 m. birželio 3 d. – liepos 5 d.
Paroda „VIENI IŠ DAUGELIO: 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarai – valstybės kūrėjai“
2020 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 10 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram