Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Elektroniniai periodiniai leidiniai

Nuo 2022 metų prenumeruojamus Lietuvos regionų elektroninius periodinius leidinius galima skaityti portale ibiblioteka.lt. Elektroniniams leidiniams yra suteikta atviroji arba ribotoji prieiga. Atvirosios prieigos leidiniams skaityti nereikalingas portalo naudotojo identifikavimas, t. y. elektroninius leidinius galima skaityti neprisijungus. Ribotosios prieigos leidinių numerius gali skaityti tik registruoti ir prisijungę portalo naudotojai. Vienu metu portalo naudotojas gali pasiskolinti ir skaityti tik du numerius. Daugiau informacijos ir prenumeruojamų regioninių el. leidinių sąrašas pateikiamas portale, žr. skiltį El. leidiniai.

2018–2021 metais prenumeruotą regioninę elektroninę periodinę spaudą galima skaityti tik Nacionalinės bibliotekos skaityklose esančiuose stacionariuosiuose kompiuteriuose naudojant Firefox naršyklę.

Žemiau išvardytus leidinius galite skaityti visuose Nacionalinės bibliotekos skaityklose esančiuose stacionariuosiuose kompiuteriuose.

Lietuvos elektroniniai periodiniai leidiniai

Verslo žinios
Lietuvos verslo naujienų dienraštis, kuriame pateikiamos svarbiausios dienos naujienos, ekonomikos, politikos įvykių plėtros tendencijos ir prognozės. Straipsnių archyvas nuo 1994 m.

Užsienio šalių elektroniniai periodiniai leidiniai

Bild
Didžiausio tiražo nacionalinis bulvarinis Vokietijos laikraštis, paantraštėje nurodantis, kad yra nepriklausomas. Vienas populiariausių ir perkamiausių Europos leidinių, garsėjantis sensacijų vaikymusi, tačiau darantis didelę įtaką vokiečių politikams. Nuo pat įkūrimo priklauso „Axel Springer“ leidybos grupei ir spausdinamas nacionaliniu bei 25 regioniniais leidimais. 

BusinessWeek
Jungtinių Amerikos Valstijų savaitinis verslo žurnalas, nuo 1929 m. leidžiamas finansinių naujienų agentūros „Bloomberg“. Jam 72 šalyse dirba apie 1 700 žurnalistų. Leidinys turi milijoninę skaitytojų auditoriją, daugiausia iš verslo, finansų ir politikos sričių. Jame pateikiamos unikalios įžvalgos ir išsami žmonių, įvykių, įmonių ir tendencijų, formuojančių šiandienos sudėtingą pasaulinę ekonomiką, analizė. 

European Business Law Review
25 metus Didžiojoje Britanijoje leidžiamas teisės žurnalas publikuoja straipsnius verslo teisės, Europos Sąjungos teisės, valstybių narių ir kitų Europos šalių įstatymų temomis. Jame rasite komentarų ir analizių komercinės veiklos, finansų, įmonių organizavimo, valdymo ir rinkodaros praktikos, interesų konfliktų ir administracinės teisės temomis.

European Journal of International Law
Vienas svarbiausių teisės žurnalų pasaulyje, leidžiamas kas tris mėnesius. 1990 metais Europos universitetinio instituto Florencijoje mokslininkų įsteigtas leidinys yra vienintelis, kuriame sistemingai aprašomi tarptautinės teisės ir Europos Sąjungos bei jos valstybių narių teisės santykiai.

Harvard Business Review
Verslo bei valdymo strategijai ir inovacijoms skirtas žurnalas, leidžiamas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Leidinyje daug dėmesio skiriama lyderystei, finansams, rinkodarai, organizacijų ir žmogiškųjų išteklių valdymui. 

Horn Book
Nuo 1924 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose kas du mėnesius leidžiamas žurnalas, skirtas vaikų literatūrai. Jame publikuojami straipsniai apie vaikų ir jaunimo literatūros tendencijas ir problemas, esė, pokalbiai su rašytojais, naujų knygų apžvalgos. Elektroninėje žurnalo versijoje yra duomenų bazė, kurioje pagal įvairius aspektus galima ieškoti dominančių knygų. 

Le Monde
Nepriklausomas Prancūzijos nacionalinis dienraštis, einantis nuo 1944 metų Paryžiuje. Vienos politinės ar ideologinės perspektyvos nenurodančiame „Le Monde“ nuodugniai aprašomos ir analizuojamos nacionalinės ir pasaulio naujienos. Tiražas – apie 479 000 egzempliorių. 

New Eastern Europe
Kas du mėnesius pasirodantis aktualijų, orientuotų į Vidurio ir Rytų Europą, žurnalas, leidžiamas Lenkijoje nuo 2011 metų. Leidinyje pateikiami žurnalistų, ekspertų, analitikų, rašytojų, istorikų, įvairių politinių veikėjų komentarai apie valstybių, kurios kadaise priklausė Sovietų Sąjungai arba buvo jos veikiamos, politinius įvykius ir jų analizė. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

New Scientist
Populiariausias pasaulyje savaitinis mokslo ir technologijų žurnalas, leidžiamas Jungtinėje Karalystėje, turintis padalinius JAV ir Australijoje. Jame pateikiamos naujausios mokslo žinios, keliamos aktualios problemos, diskutuojama kontroversiškomis temomis. Taip pat yra skaitytojų komentarų ir užklausų skiltys, interviu su mokslininkais. „Facebook“ paskyroje leidinys pristatomas kaip geriausia vieta sužinoti, kas naujo moksle ir kodėl tai yra svarbu. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Spiegel online
Seniausias Vokietijoje leidžiamas naujienų žurnalas, kuriame publikuojamos politikos ir visuomenės aktualijos, analitiniai straipsniai. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

The Baltic Times
Mėnesinis laikraštis, kuriame pateikiami naujausi Estijos, Latvijos ir Lietuvos politikos, ekonomikos, verslo bei kultūros įvykiai. Būstinę Rygoje bei padalinius Taline ir Vilniuje turintis leidinys – vienintelis anglų kalba leidžiamas šio regiono laikraštis, kuriame publikuojama objektyvi informacija, naujienų analizė ir komentarai. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

The Economist
Jungtinės Karalystės savaitraštis, leidžiamas Londone nuo 1843 metų ir pristatomas kaip nepriklausomas leidinys. Jame daugiausia dėmesio skiriama tarptautiniam verslui, ekonomikai, politikai, technologijoms ir kultūrai. „The Economist“ priklauso žiniasklaidos bendrovei „The Economist Group“, įsikūrusiai Londone. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

The Lion and the Unicorn
Tarptautinis akademinis žurnalas, leidžiamas tris kartus per metus Johno Hopkinso universiteto leidykloje (JAV), skirtas rimtai diskusijai apie vaikų literatūrą. Leidinyje gvildenamos temos apima leidybos pramonę, regioninius autorius, literatūros teoriją ir lyginamuosius tyrimus, iliustravimo meną, žiniasklaidą, populiariąją kultūrą. Jame publikuojami interviu su autoriais, redaktoriais ir kitais svarbiais šios srities specialistais, knygų apžvalgos.

The New Yorker
Niujorke (Jungtinėse Amerikos Valstijose) nuo 1925 m. leidžiamas savaitinis žurnalas, kuriame pateikiamos ne tik amerikiečių, bet ir viso pasaulio aktualijos, komentarai politinėmis, socialinėmis, kultūros temomis, šiuolaikinės literatūros tekstai ir apžvalgos. Žurnalas yra pelnęs „Peabody“ (2012), GLAAD (2014), Pulitzerio (2018) apdovanojimus. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Vanity Fair
Mėnesinis populiariosios kultūros, mados ir aktualijų žurnalas, leidžiamas Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo 1983 metų. Jame rašoma apie garsenybių gyvenimą, mados, stiliaus, politikos ir verslo naujienos. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Wprost
Savaitinis žurnalas, leidžiamas Poznanėje, Lenkijoje. Vienas populiariausių ir labiausiai cituojamų leidinių Lenkijoje, priskiriamas prie konservatyvaus liberalizmo pakraipos, plačiai apžvelgiantis ir analizuojantis vietinius ir pasaulio įvykius.


Daugiau užsienio šalių elektroninių periodinių leidinių ieškokite prenumeruojamose duomenų bazėse.