Telefonas Klaustukas Sitemap

Mokymai

 Nacionalinė biblioteka rengia mokymus įvairiomis temomis:

 • Naudojimosi kompiuteriu pagrindai: konsultacijos senjorams;
 • Mokymų programa senjorams: „Muzikavimo valanda: žingsnis po žingsnio“;
 • Vartotojo ABC. Supažindinama su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka;
 • Išgirskite: muzika duomenų bazėje „Naxos Music Library“;
 • Pažintis su natografijos programa „Sibelius“;
 • Mokslo darbams: paieškos mokslinėse duomenų bazėse pagrindai;
 • Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos;
 • Posistemės „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“ lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“;
 • Posistemė „Teismų praktika“ – bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ .
Nuotoliniai mokymai

Mokymai nemokami, tačiau būtina registracija. Mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie kurios prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose. Mokymų trukmė – 1 val. Mokymai vedami lietuvių kalba. Jei numatytas mokymų laikas netinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote trijų ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką.

Kuo skiriasi mada ir kostiumas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose. Susipažinsite su kostiumo raida, tam tikrų epochų drabužių dėvėsenos įdomybėmis ir ypatybėmis. Išmoksite atskirti madą ir kostiumą. Išgirsite rekomendacijų, kaip rasti informacijos apie kostiumo istoriją gausiuose šiuolaikiniuose informacijos ištekliuose.

1 dalis. Nuo antikos iki viduramžių – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose

2 dalis. Renesansas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose

Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Mokymuose pristatomos valdžios institucijų teikiamos elektroninės paslaugos. Pasakosime, kas yra elektroninės paslaugos, kaip galima jomis pasinaudoti, kokias svetaines rekomenduojame naudoti. 

Sutartinės: kas, kaip, kur ir kodėl? Mokymuose supažinsite su sutartinių žanro kilmės hipotezėmis, priešistore iš mažiau pažįstamo, gilesnio – antropologinio požiūrio kampo. Dalyviai mokomi atskirti populiariausius sutartinių tipus, susipažins su žanro kilmės teorijomis, istoriniu kontekstu, ryškiausių tyrėjų įžvalgomis apie žanro mistifikuojamas savybes, kaip ir kokia kultūrinė sankloda lėmė lyčių diferenciaciją. Paskaitoje pateikiamos nuorodos į autentiškus sutartinių garso įrašų informacinius šaltinius.

Mokymai Nacionalinėje bibliotekoje

Mokymai nemokami, tačiau būtina registracija. Mokymų trukmė – iki 1 val. Jei numatytas mokymų laikas netinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote trijų ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką. Mokymai vedami lietuvių kalba, užsiėmimų metu lankytojai gali naudotis savo nešiojamaisiais kompiuteriais.

Posistemės „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“ lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“

 • Rugsėjo 28 d. 14.00–16.00 val. Susitikimų kambarys Nr. 307 (Registracija ›)

Posistemė „Teismų praktika“ – bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“

 • Rugsėjo 29 d. 14.00–16.00 val. Susitikimų kambarys Nr. 307 (Registracija ›)
Projekto „Prisijungusi Lietuva“ nemokami nuotoliniai skaitmeninio raštingumo mokymai

Į šiuos mokymus užsiregistruoti galite tel. 8 612 97 929, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba užpildžius registracijos formą.

Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt

Savarankiško mokymosi medžiaga
 • Mokomoji medžiaga „Efektyvus elektroninių mokslo informacijos išteklių naudojimas“
  Mokomojoje medžiagoje patariama, kaip tinkamai parengti mokslinį straipsnį, teisingai cituoti šaltinius ir sudaryti naudotos literatūros sąrašus. Mokomąją medžiagą sudaro 12 temų, kiekvienoje iš jų yra vaizdo klipai ir paskaitos, teorinė dalis, pateiktys, savikontrolės testai, nuorodos į informacijos šaltinius bei rekomenduojamą medžiagą.