Telefonas Klaustukas Sitemap

Mokymai

Nacionalinė biblioteka rengia mokymus įvairiomis temomis:

 • Naudojimosi kompiuteriu pagrindai: konsultacijos senjorams
 • Mokymų programa senjorams: „Muzikavimo valanda: žingsnis po žingsnio“
 • Vartotojo ABC. Supažindinama su bibliotekoje ir nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis, aptarnavimo tvarka;
 • Skaitykite bibliotekos elektronines knygas (www.ibiblioteka.lt);
 • Suskaitmenintas kultūros paveldas (www.epaveldas.lt);
 • Išgirskite: muzika duomenų bazėje „Naxos Music Library“;
 • Pažintis su natografijos programa „Sibelius“;
 • Mokslo darbams: paieškos mokslinėse duomenų bazėse pagrindai;
 • Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos;
 • Tūkstantis knygų kišenėje – skaitykime el. knygas;
 • Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams);
 • Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“ (mokymai, skirti pažengusiems vartotojams) ir kt.
Nuotoliniai mokymai

Mokymai teikiami nemokamai, tačiau būtina registracija. Mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie kurios prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose. Mokymų trukmė – 1 val. Mokymai vedami lietuvių kalba. Jei numatytas mokymų laikas nėra tinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote 3 ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką.

GEGUŽĖS MĖNESIO MOKYMŲ GRAFIKAS

Nuotolinės paslaugos. Mokymuose  pristatomos Nacionalinės bibliotekos nuotolinės paslaugos: kaip skaityti ir užsisakyti el. knygas, kaip naudotis prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis ir kitomis paslaugomis nuotoliniu būdu.

 • Mokymai nevyks

Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Mokymuose pristatomos valdžios institucijų teikiamos elektroninės paslaugos. Pasakosime, kas yra elektroninės paslaugos, kaip galima jomis pasinaudoti, kokias svetaines rekomenduojame naudoti. 

 • Mokymai nevyks

Elektroninės knygos portale ibiblioteka.lt. Mokymuose sužinosite kur galima rasti ir skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas el. knygas. Pasakosime, kaip naudotis visomis paslaugomis portale ibiblioteka.lt, kaip pasiskolinti el. knygas ir kt.

Kuo skiriasi mada ir kostiumas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose (4 dalys). Mokymuose susipažinsite su kostiumo istorijos raida, tam tikrų epochų drabužių dėvėsenos įdomybėmis ir ypatybėmis. Išmoksite atskirti, kuo skiriasi mada ir kostiumas. Išgirsite rekomendacijų, kaip rasti informacijos apie kostiumo istoriją gausiuose šiuolaikiniuose informacijos ištekliuose.

1 dalis. Nuo antikos iki renesanso – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose

2 dalis. Renesansas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose

3 dalis. Nuo baroko iki rokoko – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose

4 dalis. Nuo klasicizmo iki XIX a. pabaigos – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose

Sutartinės: kas, kaip, kur ir kodėl? Mokymuose supažinsite su sutartinių žanro kilmės hipotezėmis, priešistore iš mažiau pažįstamo, gilesnio – antropologinio požiūrio kampo. Dalyviai mokomi atskirti populiariausius sutartinių tipus, susipažins su žanro kilmės teorijomis, istoriniu kontekstu, ryškiausių tyrėjų įžvalgomis apie žanro mistifikuojamas savybes, kaip ir kokia kultūrinė sankloda lėmė lyčių diferenciaciją. Paskaitoje pateikiamos nuorodos į autentiškus sutartinių garso įrašų informacinius šaltinius.

Mokymai Nacionalinėje bibliotekoje

Mokymai teikiami nemokamai, tačiau būtina registracija. Mokymų trukmė – iki 1 val. Jei numatytas mokymų laikas nėra tinkamas, o jūs registruojatės drauge su kitais asmenimis ir sudarote 3 ar daugiau žmonių grupę, susisiekite su mumis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., suderinsime jums patogų mokymų laiką. Mokymai vedami lietuvių kalba, užsiėmimų metu lankytojai gali naudotis savo nešiojamaisiais kompiuteriais.

Naudojimosi kompiuteriu pagrindai: konsultacijos senjorams. Mokymuose pagerinsite kompiuterinio raštingumo žinias, susipažinsite su interneto pradžiamoksliu.

 • Konsultacijos nevyks.

Mokymų programa senjorams: „Muzikavimo valanda: žingsnis po žingsnio“. Šioje programoje nedidelėse grupėse mokysime muzikuoti, groti pianinu senjorus, neturinčius muzikinio išsilavinimo, tačiau besidominčius muzika ir norinčius išmokti naujų įgūdžių.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Vartotojo ABC: susipažinkite su bibliotekos paslaugomis ir aptarnavimo tvarka. Mokymuose akcentuojami lankytojams aktualiausi aptarnavimo aspektai, pristatomos pagrindinės paslaugos ir svarbiausios naudojimosi jomis taisyklės.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Skaitykite bibliotekos el. knygas internete (www.ibiblioteka.lt). Mokymuose pristatoma galimybė skaityti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas lietuviškas el. knygas portale ibiblioteka.lt, supažindinama su jų paieškos procesu, skolinimosi ir naudojimosi sąlygomis.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Suskaitmenintas kultūros paveldas (www.epaveldas.lt). Mokymuose supažindiname su virtualaus elektroninio paveldo portalo www.epaveldas.lt turiniu, paieška, informacijos peržiūra. Pristatome lietuvių literatūros klasikos kūrinių elektroninių knygų biblioteką (e. klasika).

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Mokslo darbams: paieškos mokslinėse duomenų bazėse pagrindai. Mokymuose supažindiname su Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamomis užsienio duomenų bazėmis, pristatome vieno langelio principu vykdomą paiešką, naudojantis „EBSCO Discovery Service“, informuojame, kokiomis paslaugomis gali naudotis virtualūs vartotojai.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Tūkstantis knygų kišenėje – skaitykime el. knygas. Mokymuose supažindinama su galimybe skaityti el. knygas legaliai ir nemokamai. Pristatysime Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas lietuviškas el. knygas portale www.ibiblioteka.lt, lietuvių literatūros klasikos kūrinių el. knygų biblioteką svetainėje www.epaveldas.lt, sužinosite apie galimybę skaityti el. knygas užsienio kalbomis.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Išgirskite: muzika duomenų bazėje „Naxos Music Library“. Mokymuose pristatoma Nacionalinės bibliotekos prenumeruojama muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Susipažinsite su paieškos galimybėmis ir naudojimosi sąlygomis.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Pažintis su natografijos programa „Sibelius“. Mokymuose išmoksite programos funkcionalumo pagrindų, pagrindinių programos įrankių naudojimo. Baigę mokymus žinias galėsite pritaikyti savo poreikiams: muzikos teorijos ar muzikinio rašto įsisavinimui, klausos lavinimui, muzikos instrumentų ir tembrų pažinimui, muzikinio teksto rašymui, naudojant MIDI klaviatūras, kūrinių aranžavimui, kūrybai, leidybai ir kt.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programos „AbletonLive“ mokymai. Mokymuose supažindiname, kaip pasinaudojant šia programa muzikines idėjas paversti objektyvia išraiška. Pristatomos šios programos kūrybiniai ir techniniai aspektai: „Ableton Live“ pagrindinės funkcijos, dialogo langai ir parametrai; MIDI valdikliai ir jų ryšys su „Ableton Live“; garso takelių kūrimas naudojant garso įrašus ir virtualius instrumentus; įrašinėjimo procesas; garso efektų ir kitų įrašų redagavimo priemonių naudojimas; trumpas įvadas į prodiusavimą.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Muzikos kūrimo, atlikimo ir prodiusavimo programos „GarageBand“ mokymai. Mokymuose supažindinama su viena nesudėtingiausių muzikos kūrimo programų, skirtų „Mac“ kompiuteriams. Pristatoma galimybė, kaip naršyti gausioje garsų bibliotekoje, kaip naudoti virtualius instrumentus ir panaudoti juos savo kūrybinėms užgaidoms. 

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Kaip sudaryti literatūros ir šaltinių sąrašą: darbas su „Refworks“. Mokymuose supažindiname su bibliografinių nuorodų ir straipsnių tvarkymo programa „Refworks“. Pristatomos šios programos galimybės, kurios leidžia kaupti ir tvarkyti iš prenumeruojamų užsienio duomenų bazių ar kitų informacijos šaltinių surinktus bibliografinius duomenis, grupuoti juos pagal temas ar kitus požymius, redaguoti, keistis jais su kolegomis, rengti bibliografinius nuorodų sąrašus, įterpti cituojamo teksto pirminio šaltinio informaciją ir kt.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Mokymuose pristatomos elektroninių valdžios vartų portalo www.epaslaugos.lt paslaugos, kurios gelbsti siekiant padaryti savo gyvenimą patogesnį.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Teisės aktų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Mokymai pažengusiems vartotojams. Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingą teisės aktą. Pristatomi konkretaus dokumento ryšiai su kitais nacionaliniais ir Europos Sąjungos teisės aktais, projektais, lydimąja medžiaga, bylomis. Supažindinama su posisteme „ES teisės aktai“ ir kitomis funkcijomis, individualiais ir įmonės katalogais, naujienlaiškiais, teisėkūra, segtuvais, skaičiuoklėmis, žodynais.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Teismų praktikos bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“. Mokymai pažengusiems vartotojams. Mokymuose supažindinama, kaip susirasti reikalingas bylas naudojant įvairius „Infolex“ teismų praktikos paieškos filtrus. Pristatoma, kaip rastų bylų sąraše suprasti šalia pateikiamų rezultatų rodomą papildomą teisinę informaciją, ryšius su kitomis bylomis ir cituojamais teisės aktais. Supažindinama su posisteme „Rinktinė“, ES praktikos apžvalgomis ir kitomis funkcijomis: individualiais ir įmonių katalogais, naujienlaiškiais, teisėkūra, segtuvais, skaičiuoklėmis, žodynais.

 • Šiuo metu registracija į mokymus nevyksta.

Dėmesio! Mokymai „Infolex“ teisės aktai ir teismų praktika, skirti dažnai ir daug dirbantiems su lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“. Jei esate pradedantysis vartotojas ar norite tiesiog susipažinti su šia sistema, kad galėtumėte ja naudotis bibliotekoje, kviečiame į šiuos mokymus registruotis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ nemokami nuotoliniai skaitmeninio raštingumo mokymai

Į šiuos mokymus užsiregistruoti galite tel. 8 612 97 929, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba užpildžius registracijos formą. Vienos temos mokymų trukmė – 3 dienos po 2 val. Mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie kurios prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose.

Planuokime laisvalaikį internetu. Mokymuose sužinosite, kaip planuoti ir užsisakyti laisvalaikio paslaugas internetu, įsigyti transporto bilietus, rezervuoti viešbučius ir pan. Taip pat sužinosite, kaip gauti įvairias paslaugas internetu, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, baigiant automatiniais vertėjais ir kitomis naudingomis paslaugomis.

 • Gegužės 19 d. 9.00–11.00 val.
 • Gegužės 20 d. 9.00–11.00 val.
 • Gegužės 21 d. 9.00–11.00 val.

Skaičiuoklė darbui ir namams. Mokymuose sužinosite, kaip skaičiuoklė gali padėti jums tvarkant namų ūkio finansus, organizuojant šventes, planuojant darbotvarkę. Įgytas žinias galėsite pritaikyti planuodami kasdienes išlaidas, rengdami remonto sąmatą ir pan.

 • Gegužės 18 d. 10.00–12.00 val.
 • Gegužės 19 d. 10.00–12.00 val.
 • Gegužės 20 d. 10.00–12.00 val.

Viešosios paslaugos internete. Mokymuose sužinosite, kaip naudotis „Sodros“, deklaravimo, sveikatos priežiūros ir kitomis e. valdžios paslaugomis. Ši mokymų programa suteiks žinių, kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis, teikti prašymus, deklaracijas, užsakyti įvairias pažymas VMI, „Sodros“ ir kitų institucijų svetainėse neišeinant iš namų.

 • Gegužės 10 d. 13.00–15.00 val.
 • Gegužės 11 d. 13.00–15.00 val.
 • Gegužės 12 d. 13.00–15.00 val.

Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu. Mokymuose sužinosite, kaip pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas, palyginti kainas. Taip pat sužinosite, kaip įkelti savo skelbimus, juos susieti su socialiniais tinklais, kaip naudotis e. bankų teikiamomis paslaugomis ir pan.

 • Gegužės 18 d. 10.00–12.00 val.
 • Gegužės 19 d. 10.00–12.00 val.
 • Gegužės 20 d. 10.00–12.00 val.

Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais. Mokymuose sužinosite, kaip internete parengti dokumentus ir dalytis jais su kitais interneto vartotojais. Taip pat susipažinsite su bendradarbiavimo internete priemonėmis, debesų kompiuterija.

 • Gegužės 19 d. 10.00–12.00 val.
 • Gegužės 20 d. 10.00–12.00 val.
 • Gegužės 21 d. 10.00–12.00 val.
Savarankiško mokymosi medžiaga
 • Mokomoji medžiaga „Efektyvus elektroninių mokslo informacijos išteklių naudojimas“
  Mokomojoje medžiagoje patariama, kaip tinkamai parengti mokslinį straipsnį, teisingai cituoti šaltinius ir sudaryti naudotos literatūros sąrašus. Mokomąją medžiagą sudaro 12 temų, kiekvienoje iš jų yra vaizdo klipai ir paskaitos, teorinė dalis, pateiktys, savikontrolės testai, nuorodos į informacijos šaltinius bei rekomenduojamą medžiagą.