Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Valstybingumo centras

Valstybingumo centro tikslas – skatinti visuomenės poreikį pažinti šalies valstybingumo istorinę raidą ir šiuolaikinės modernios valstybės kūrimo procesus, prisidėti prie demokratinių vertybių įtvirtinimo ir pilietinės visuomenės kūrimo.

Valstybingumo centras vykdo kultūrinę ir edukacinę veiklą, skatinančią ugdyti pilietiškumą, skirtą gilintis į šalies istorijos, jos valstybės tapsmo procesus, šiandienos politinius, visuomeninius reiškinius ir aktualius įvykius.

Organizuojamos diskusijos aktualiais visuomenei klausimais, rengiami naujų knygų pristatymai. Kuriamos edukacinės programos moksleiviams, kurios vykdomos Lietuvos mokyklose ir Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje. Valstybingumo centro tyrėjai rengia leidinius, skirtus istorinei atminčiai puoselėti, vykdo komunikacinius ir mokslo projektus.

Valstybingumo centro veiklos vykdomos Valstybingumo erdvėje. Jos atvirajame fonde saugoma Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko prof. Vytauto Landsbergio asmeninė biblioteka:

 • knygos,
 • periodika,
 • natos.

Laipsniškai pildomos kolekcijos, kuriose gausu leidinių ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, prancūzų, lenkų, latvių, estų, rusų, švedų, suomių ir kitomis kalbomis, jų tematika be galo įvairi. Išskirtinos šios sritys:

 • šiuolaikinė politika,
 • diplomatija,
 • muzikologija,
 • tautosaka,
 • religija,
 • istorija,
 • lietuvių ir užsienio grožinė literatūra,
 • menotyra, meno albumai.

Atvirasis fondas laisvai prieinamas vartotojams, leidiniai per bibliotekos informacinę sistemą neužsakomi. Informacija apie visus turimus leidinius pateikiama bibliotekos elektroniniame kataloge. Leidinių šifras prasideda raidėmis LV.

Užsakymai dokumentams iš saugyklų (jų šifras prasideda raidėmis LVF) priimami pirmadieniais–ketvirtadieniais iki 16 val., penktadieniais iki 15 val. Šeštadieniais ir sekmadieniais išduodami tik iš anksto užsakyti dokumentai. Leidiniai užsakomi pildant užsakymo lapelį Informacijos ir registracijos poste, II a.

Valstybingumo centras veikia:
nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 8.00–17.00 val. (pietų pertrauka 12.00–12.45 val.);
penktadieniais 8.00–15.45 val. (pietų pertrauka 12.00–12.45 val.).

Valstybingumo centrui vadovauja dr. Ilona Strumickienė, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Valstybingumo erdvė veikia:
Gedimino pr. 51, II a., 237 kab.
Tel. + 370 5 239 8697
Darbo laikas: rugsėjo–birželio mėn.liepos–rugpjūčio mėn. 

Valstybingumo erdvės veiklą administruoja Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Valstybingumo centro vyriausiasis tyrėjas Dovydas Matrosovas, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Dėl Valstybingumo centro organizuojamų edukacijų ir edukacinių renginių Valstybingumo erdvėje kreiptis į Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Valstybingumo centro vyriausiąją tyrėją Gretę Binkauskaitę, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

II aukštas

2 a. planas