Telefonas Klaustukas Sitemap
  • Paroda „Reflections in a Shattered Mirror“ (anglų kalba)

    Paroda, kurią sudaro Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos kolekcijos dokumentai, pristato tarpukaryje klestėjusių Lietuvos ir Vilniaus bendruomenių gyvenimą. Šeši parodos skyriai pasakoja apie žydų švietimą, sveikatos apsaugą, literatūrą, teatrą ir dailę, knygų spausdinimą ir skaitymo kultūrą, taip pat apie dviejų socialinio ir kultūrinio gyvenimo sostinių, Kauno ir Vilniaus, vaidmenį žydų bendruomenei.

    Skaityti daugiau
  • Fotografijų paroda „UNESCO paveldas: Lietuva ir pasaulis“

    Minint Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtus UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su fotografu Leonardu Skirpstu parengė fotografijų parodą „UNESCO paveldas: Lietuva ir pasaulis“.

    Skaityti daugiau
  • Paroda „YIVO bičiuliai. Vilniaus YIVO institutas ir tarpukario žydų pasaulis“

    Angl. Fraynt fun YIVO. Vilnius YIVO Institute and the Interwar Jewish World

    Vilniuje 1925 m. įsteigtas Žydų mokslo institutas YIVO atliko kritiškai svarbų vaidmenį renkant ir studijuojant Europos ir pasaulio žydų istoriją, jidiš kalbą, senovinę ir modernią literatūrą bei liaudies kūrybą, žydų teatrą, pedagogiką ir jaunimo problemas, socialinį ir ekonominį žydų gyvenimą. Nacių okupacijos nutraukta instituto veikla Vilniuje buvo pratęsta Niujorke, kur YIVO veikia ir šiandien. Paroda, kurią sudaro Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos kolekcijos dokumentai, atspindi platų vilnietiško YIVO akademinių ir socialinių ryšių bei atliktų darbų spektrą.

    Skaityti daugiau
  • Paroda „Užsienio profesionalai – Lietuvai“

    1918 m. vasario 16 d. pradėtai kurti moderniai Lietuvos valstybei labai trūko profesionalų, todėl jos kūrėjų gretas 1918–1940 m. papildė nemenkas būrys mokslininkų, medikų, architektų, karių ir kitų sričių specialistų iš užsienio. Kai kurie iš jų Lietuvoje atliko epizodinį vaidmenį, kiti pasiliko ilgiau ir darniai įsiliejo į valstybės gyvenimą.

    Skaityti daugiau
  • Paroda „Lietuviškoji leidyba Vakarų Europoje 1944–1952“

    Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, milijonai civilių gyventojų buvo priversti palikti savo gimtąsias šalis. Pasak mokslininkų, Vakarų Europoje šią masinę tremtį simbolizavo 260 DP (angl. Displaced Persons, liet. perkeltieji asmenys) stovyklų. Lietuviai dipukai DP akronimą ironiškai išsivertė „Dievo paukšteliai“. Parodoje atspindėta Vakarų Europos karo pabėgėlių stovyklose atsidūrusių lietuvių leidybinė veikla ir ryžtas kurti sudėtingomis sąlygomis.

    Skaityti daugiau