Svarbiausia įkvepianti jėga vedliams po istorinį ir kultūros paveldą – meilė savo miestui ar tiriamam objektui. Ekskursijos, vietovių ir pastatų ypatybes atskleidžiančios atrakcijos, gidų išradingumas ir charizma padeda atrasti ar naujai pamatyti miestus ir jų fragmentus. Išmoningų gidų atradimai niekada nesibaigia, o jų dėka miestai ir pastatai kalba ir istorija tęsiasi.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus specialistų Igno Stankovičiaus ir Gino Dabašinsko rengiama tinklalaidė.
Lietuvos bibliotekininkų draugijos jaunimo skyrius vienija jaunuosius bibliotekų specialistus, skatina juos siekti aukštesnių kompetencijų, domėtis profesinių veiklų naujovėmis, dalyvauti įvairiose tarptautinėse veiklose. Kaip vieną esminių Jaunimo skyriaus vertybių jo koordinatorė Martyna Malienė įvardija tai, kad jaunas žmogus čia nėra vienas – jis turi bendraminčių, savo amžiaus kolegų. Savo komentare Martynai antrina ir neseniai pirmus darbo metus bibliotekoje baigęs dr. Leonas Nekrašas: jaunam žmogui atsidurti ženkliai vyresnių žmonių apsuptyje yra iššūkis. Dirbti ir burtis jaunimą motyvuoja bendra pasaulėžiūra, supratimas, pagarba atliekamam darbui.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus specialistų Igno Stankovičiaus ir Gino Dabašinsko rengiama tinklalaidė.
Pastaruoju metu vienas po kito pasirodė du Nacionalinės bibliotekos bibliografiniai leidiniai – „Vilnius“ ir „Vydūnas“.
Apie bibliografinių leidinių rengimo trukmę, komandinį darbą, informacijos šaltinių paieškas, bendradarbiavimą su kitomis bibliotekomis kalbamės su dr. Tomu Petreikiu. Dr. Rima Cicėnienė savo komentare pritaria pašnekovui dėl bibliografinių rodyklių rengimo būtinybės.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus specialistų Igno Stankovičiaus ir Gino Dabašinsko rengiama tinklalaidė.
Trečiajame tinklalaidės „Palei plauką“ epizode kalbamės su menininke, fotografe Monika Jagusinskyte, šiuo metu Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Parodų salėje pristatančia pirmąją savo asmeninę parodą „Valgymo Ritas“.
Informacijos išteklių valdymas – viena esminių kiekvienos bibliotekos veiklos sričių. Šią sritį sudaro visa grandinė procesų, kuriems vykdyti būtini ne tik profesiniai įgūdžiai ir kompetencijos, bet ir geras teisinių pagrindų išmanymas. Vienas svarbiausių dokumentų, reglamentuojančių bibliotekų informacijos išteklių valdymo procesus, yra Bibliotekų fondų apsaugos nuostatai, kurių nauja redakcija įsigaliojo nuo 2024 m. liepos 1 d. Kaip ir kokius informacijos išteklių valdymo procesus ji pakeis?
Tinklalaidė „Strateginis prognozavimas“, kurią rengia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus specialistai Ginas Dabašinskas ir Ignas Stankovičius, šįkart nusuko savo dėmesį link bendrųjų procesų, kurie ir sukuria konkrečių įvykių pynes viename ar kitame pasaulio regione.
Bibliotekos keičiasi. Jos tampa ne tik žinių vieta, bet ir erdvėmis, į kurias norisi grįžti, nes jose kuriamos geros patirtys. Tačiau net maža ir kukli erdvė gali tapti patrauklia, nes tą trauką sukuria joje esantys žmonės. Nuolatinis užimtumas, dideli švietimo ir kultūros specialistų darbo krūviai kartais užgožia motyvaciją ir kūrybiškumą. Tačiau sukurtas žmogiškasis ryšys, tarpusavio pasitikėjimas padeda sukurti edukacijų stebuklą.
Tinklalaidė „Strateginis prognozavimas“, kurią rengia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus specialistai Ginas Dabašinskas ir Ignas Stankovičius, tęsia tradiciją dairytis po tolesnius pasaulio regionus.
Skaitymas – vienas pagrindinių žmogaus įgūdžių, lydintis jį nuo pat vaikystės. Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento siekis – užauginti pirmąją kartą vaikų, kuriems skaitoma nuo pat jų pirmųjų dienų. Kokios priemonės, būdai ir formos naudojami ankstyvojo skaitymo skatinimui? Kodėl akcentuojama tėčių skaitymo svarba? Kalbamės su Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo departamento (LNB VJLD) direktore Goda Baranauskaite-Dangoviene.
Tinklalaidė „Strateginis prognozavimas“, kurią rengia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus specialistai Ginas Dabašinskas ir Ignas Stankovičius, pradeda rudens sezoną.
Antrajame tinklalaidės „Palei plauką“ epizode kalbiname daugelio knygų apie Lietuvos architektūrą autorę, architektūros istorikę profesorę dr. Mariją Drėmaitę. Pokalbio centre – Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos padalinys, 1966 m. architekto Albino Čepio (1917–1989) suprojektuota Palangos vasaros skaitykla.
Gyvavimą pradeda nauja pokalbių tinklalaidė „Palei plauką“, kurios kūrėjai – parodų kuratorė, menininkė Milda Dainovskytė ir menininkas, parodų ekspozicijų dizaineris Algirdas Jakas kvies geriau pažinti asmenybes ir reiškinius, susijusius su Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykstančiais vizualiojo meno įvykiais, kontekstais ir aktualijomis.