Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Mediateka

Tinklalaidės

  • 2024 m. kovo 13 d.

    Garsios moterys. Vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur. S03E02

    Tinklalaidės iliustracija

    Šį kartą kalbamės su profesore Renata Marcinkute-Lesieur. Decibelų prasme Renata yra turbūt garsiausia tinklalaidės viešnia, nes groja ne kuo kitu, o vargonais! Kviečiame prisijungti prie mūsų pokalbio apie vargonininko profesiją, vargonų skambesių įvairovę bei tai, kaip šis instrumentas yra prižiūrimas buityje.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. kovo 7 d.

    „Profesinis klausimas“: S01E14

    Tinklalaidės iliustracija

    „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“ – taip vadinasi šiuo metu įgyvendinamas ES (Next Generation EU) ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis finansuojamas investicinis projektas. Projekto vykdytoja – Nacionalinė biblioteka, partneris – Kultūros paveldo departamentas prie LR kultūros ministerijos.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. vasario 28 d.

    Garsios moterys. Dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė. S03E01

    Tinklalaidės iliustracija

    Neatskleisdami visų kortų, tik trumpai užsimename, kad šiame, jau trečiajame, sezone, galėsite išgirsti garso performansų atlikėjų, prodiuserių, akademikių, profesorių bei kitų nuostabiai Garsių Moterų pasakojimus.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. vasario 26 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: vaikų knygų leidyba Lietuvoje ir Prancūzijoje S03E02

    Tinklalaidės iliustracija

    Antroje trečio sezono tinklalaidės „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ laidoje vieši Ieva Vaitkevičiūtė. Ji yra vaikų leidybos specialistė, dėstanti Vilniaus universitete vaikų knygų leidybos kursą. Gyvendama tarp Prancūzijos ir Lietuvos, ji stebi, kas vyksta šių šalių vaikų knygų leidybos ir literatūros pasaulyje, ypač domisi knygomis mažiesiems ir vaikų skaitymo skatinimu. Laidoje aptariamos visos šios temos ir tai, kaip pašnekovė atsidūrė vaikų literatūros pasaulyje.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. vasario 22 d.

    „Profesinis klausimas“: S01E13

    Tinklalaidės iliustracija

    Lietuvos diaspora – užsienio šalyse gyvenantys lietuviai ir lietuvių kilmės asmenys, kurių skaičius, Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, siekia apie 1, 3 mln. Strateginiuose valstybės dokumentuose keliami tikslai telkti pasaulyje išsibarsčiusią lietuvių bendruomenę, stiprinti pasaulio lietuvių ryšį su Lietuva, išlaikyti ir išsaugoti išeivijos lietuvišką tapatumą.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. vasario 8 d.

    „Profesinis klausimas“: S01E12

    Tinklalaidės iliustracija

    Pastaruoju metu išsiplėtė „negalinčiųjų skaityti įprastai“ sąvoka: į šią kategoriją patenka ir kitos skaitymo sutrikimų ir problemų turinčių žmonių auditorijos. Su Lietuvos audiosensorinės bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus vedėja, LBD tarybos nare, IFLA LPD (Bibliotekų, aptarnaujančių negalinčius skaityti įprastai asmenis) komiteto nare Dalia Balčytyte kalbame apie informacinius produktus ir technologijas, grąžinančias skaitymo džiaugsmą, apie Lietuvos bibliotekų iniciatyvas, bendradarbiavimą ir planus, apie IFLA LPD komiteto ir darbo grupių veiklą, fizinės ir informacinės aplinkos pritaikymą negalintiems skaityti įprastai.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. sausio 22 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: išleidau knygą, o kas toliau? S03E01

    Tinklalaidės iliustracija

    Trečią tinklalaidės sezoną pradedame tema, kurią padiktavo vienas iš klausytojų. Literatūrinį kelią pradedantis vaikų literatūros kūrėjas parašė žinutę: „Ko jau tikrai nežinau, tai kaip reklamuoti savo knygą, pasiekti tikslinę auditoriją, kaip organizuojami knygų pristatymai vaikams, paaugliams. Manau, tokie patarimai irgi būtų labai naudingi ne tik man vienam, bet ir visiems pradedantiesiems.“

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. sausio 18 d.

    „Profesinis klausimas“: S01E11

    Tinklalaidės iliustracija

    Tarpukario Lietuvos inteligentams teko nuo pat pamatų kurti mokslo institucijas, mokslines veiklas, mokslo leidinių leidybą ir profesines studijas. Vaclovas Biržiška, mūsų šalies profesionaliosios bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros pradininkas, kaip ir kiti to meto žmonės, gyveno ir dirbo iššūkių pilnu laikotarpiu ir dažnai vykdė kelias sudėtingas pareigas vienu metu.

    Skaityti daugiau
  • 2024 m. sausio 4 d.

    „Profesinis klausimas“: S01E10

    Tinklalaidės iliustracija

    Kauno apskrities viešoji biblioteka (KAVB) turi stiprią komandą, susitelkusią bendruomenę, unikalią pagrindinio bibliotekos pastato aplinką Mažajame Ąžuolyne ir... svajonių, kurios pildosi. Bibliotekos pagrindinio pastato rekonstrukcija siekta sukurti laukiančią, besišypsančią, draugišką lankytojams erdvę. Jau netrukus KAVB atvers lankytojams atnaujintas erdves – linkime džiuginančio sugrįžimo!

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gruodžio 21 d.

    „Profesinis klausimas“: S01E09

    Tinklalaidės iliustracija

    XVI a. Antverpene Kristofas Plantenas įkūrė spaustuvę „Officina Plantiniana“ ir per dvidešimt metų tapo garsiausiu spaustuvininku Europoje. Spaustuvės veiklą tęsė net devynios šeimos kartos, o jos leidiniai, pasižymintys išskirtine estetika ir kokybe, pasklido visoje Europoje. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje saugomi 282 pavadinimų leidiniai – tai antrasis pagal dydį rinkinys Lietuvos atminties institucijose – atspindėti 2023 m. LNB išleistame kataloge „Officina Plantiniana“. Tačiau sudarius ir išleidus katalogą, mokslininkų, tyrėjų ir specialistų atradimai nesibaigia. Kalbamės apie Nacionalinės bibliotekos mokslininkių stažuotės Antverpene patirtis ir rezultatus.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gruodžio 21 d.

    Garsios moterys. Muzikos terapija. S02E08

    Tinklalaidės iliustracija

    Paskutinės šių metų tinklalaidės „Garsios moterys“ tema – muzikos terapija. Apie muzikos naudojimą gydymo tikslais kalbamės su laidos viešnia Migle Vilčiauskaite-Migloko.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gruodžio 15 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą. Justinas Žilinskas – pirmas nacionalinis skaitymo ambasadorius S02E10

    Tinklalaidės iliustracija

    Lapkritį buvo paskelbta nacionalinė komunikacinė kampanija „Skaitymo ambasadorius“. Jos tikslas, pasitelkus žinomą, pripažintą vaikų ar paauglių literatūros kūrėją, pristatyti visuomenei skaitymą kaip reikalingą, naudingą ir pozityvią veiklą. Skaitymo ambasadorius atstovauja vaikų, paauglių ir visų kitų skaitytojų interesams, įkvepia skaityti, šviesti visuomenę, ypač tėvus, globėjus, ugdytojus ir su vaikais dirbančius specialistus, apie įvairiapusę skaitymo naudą vaikams ir ne tik.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gruodžio 7 d.

    „Profesinis klausimas“: S01E08

    Tinklalaidės iliustracija

    Kūrybiškumo sąvoka visuotinėje sąmonėje ilgą laiką buvo siejama išskirtinai su menine raiška ir meniniais gebėjimais. Ši sąvoka pakito: XXI a. žmogui būtina kūrybiškumo kompetencija, kaip gebėjimas atsiskleisti, pristatyti savo idėjas, rasti nestereotipinius sudėtingų situacijų sprendimus. Kūrybiškumas padeda augti ir tobulėti, didina motyvaciją, vidinę stiprybę ir pasitikėjimą savo jėgomis. Ugdyti kūrybiškumą padeda nestereotipinės užduotys, netikėtos erdvės (jomis gali tapti netgi viešasis transportas), netradiciniai mokymo metodai.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. gruodžio 6 d.

    Garsios moterys. Muzikantė ir vertėja Eglė Naujokaitytė. S02E07

    Tinklalaidės iliustracija

    Šios dienos tinklalaidėje „Garsios moterys“ išgirsite pokalbį apie balanso tarp skirtingų veiklų paiešką. Laidos viešnia – dainininkė, muzikantė, vertėja, radijo laidų kūrėja Eglė Naujokaitytė.

    Skaityti daugiau
  • 2023 m. lapkričio 27 d.

    Pokalbiai apie vaikų literatūrą: Vilnius vaikų literatūroje S02E09

    Tinklalaidės iliustracija

    2023-iaisiais Lietuvos kultūros lauke dominavo Vilniaus tema, juk šiais metais minime 700-ąjį miesto gimtadienį. Laidoje svečiuojasi Asta Plechavičiūtė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros specialistė ir edukacijų vaikams vedėja. Pastaraisiais metais ji daug dėmesio skyrė Vilniaus pristatymo vaikų literatūroje tyrinėjimui. Tad su ja kalbamės apie tai, kokį Vilnių regime vaikų bei paauglių grožinėje ir pažintinėje literatūroje, kokių knygų apie Vilnių turime daugiausia, o ko dar stokojame, kokios knygos pašnekovei pasirodė įdomiausios ir vertingiausios.

    Skaityti daugiau