Liepos 12 d.: renginys „Viena spalva – viena mintis“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tęsia meno edukacijų ciklą ir kviečia dailės gerbėjus toliau mažais žingsneliais keliauti į naujas patirtis, sužinoti atsakymus į klausimus apie esmines komponavimo taisykles. Edukacijų vedėja, Nacionalinės bibliotekos kultūros projektų vadovė Eglė Jovaišaitė sako, kad šį kartą dėmesys bus sutelktas į vieną spalvą.

„Kūrinio kompozicijos dermei kartais reikia poilsio nuo spalvų. Anaiptol tai nėra nebaigtas darbas. Išgryninus mintį, išryškėja esmė. Modernizmo tapytojų kūryboje galima rasti raktą, kaip to pasiekti. Šiuo požiūriu mes turime būti pastabūs vartotojai arba nuostabūs kūrėjai. Monochrominės tapybos erdvėje formų ir linijų pasireiškimas suveda į vieną visumą, vieną idėją, vieną mintį. Tai – asmeninė patirtis...“ – sako edukacijos autorė menininkė E. Jovaišaitė.

Su kiekviena užduotimi vis nustembame, kiek dar galime išmokti ir sužinoti naujo. Taip kūrybiškai mokytis reikia nuolatinių pastangų, nuolat stebėti, apmąstyti ir įgyvendinti. Kompozicijos pagrindų pamokoje mokytoja remsis klasikinėmis kai kurių tapytojų (G. Braque, R. Matta, J. Gris, R. Dufy, A. Gleizes) temomis. Tai ir deformuotas natiurmortas, išskaidyta taurė, muzikos instrumentas, virstantis į begalę linijų... Šioms sudėtingoms kompozicijoms reikia ne tik spalvos minimalizmo, bet ir tonacijų gausos.

Laukiame renginyje visų, kas domisi kompozicijos pagrindais.

Trumpai apie edukaciją

Data liepos 12 d.
Laikas 13 val.
Vieta Meno erdvė, V a.
Trukmė 1,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“
Vasaris
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3