Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda

Naujienos iliustracija

Rugpjūčio 23 d. trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija, Estija – minės istoriškai reikšmingą, laisvės ir tautos vienybės išraišką žyminčią sukaktį – Baltijos kelio 30-metį. Siekiant paminėti į šį svarbų istorinį įvykį, antradienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta fotografo Leonardo Skirpsto fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“, kurioje įamžinta Baltijos kelio atkarpa, nusidriekusi Vilniuje, Šeškinės kalvose.

Skaityti daugiau...

Rugsėjį – Stanislovo Žvirgždo paskaitos apie fotografiją

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir vėl kviečia į Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istoriko, fotomenininko Stanislovo Žvirgždo viešų paskaitų ciklą apie fotografiją. Tris mėnesius kiekvieną trečiadienį jums atsivers pasaulio ir Lietuvos fotografijos paslaptys. Įdomius pasakojimus lydės gausi teminė iliustracinė informacija. 

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 21 ir 22 d.: pasakų terapijos dirbtuvės suaugusiesiems Palangos vasaros skaitykloje

Naujienos iliustracija

Baigiantis vasarai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje porą vakarų karaliaus pasakos. Bibliotekos Skaitytojų klubas kviečia atostogaujančius pajūryje dalyvauti pasakų terapijos kūrybinėse dirbtuvėse suaugusiesiems.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 21 d.: filmo „Baltijos kelias. 30 metų“ premjera

Naujienos iliustracija

30 metų – tiek laiko praėjo nuo tos dienos, kai nedvejodami ištiesėme vieni kietiems rankas ir susipynę delnais sukūrėme nepertraukimą 650 km grandinę. Šia iškilia proga Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Audrės Kudabienės ir Gintaro Kudabos dokumentinis filmas „Baltijos kelias. 30 metų“ premjera.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka plečia mokslinės komunikacijos veiklas

Naujienos iliustracija

Šiandien Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas kartu su generalinio direktoriaus pavaduotoju infrastruktūrai Aidu Sinkevičiumi ir Teisės ir žmogiškųjų išteklių skyriaus vadove Janina Marcinkevičiene susitiko su VšĮ Visorių informacinių technologijų parko bendruomenės nariais, bendrosios Lietuvos ir Olandijos įmonės „VTeX“ prezidentu dr. Rimu Maliukevičiumi, projektų portfelio valdytoju dr. Tomu Martišiumi, IT direktoriumi Mariumi Grinevičiumi, direktoriumi ryšiams su partneriais dr. Miroslavu Šeibaku ir ryšių su partneriais vadybininku Roku Maliukevičiumi dėl bendradarbiavimo galimybių skatinant naujų žinių kūrimą, sklaidą ir naudojimą.

Skaityti daugiau...

Įkvepiančios moterys: žymios filosofės

Naujienos iliustracija

Filosofija daugybę amžių buvo laikoma vyrų veikla, todėl filosofijos istorija yra nuženklinta vyrų vardais. Moterų indėlis filosofijoje nėra deramai įvertintas ir tebėra menkai nušviestas. Šių knygų ekspozicijų ciklas yra pastanga pristatyti keletą žymių moterų mąstytojų, supažindinti su jų darbais, saugomais Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fonduose. Pirmoji knygų ekspozicija skirta anglų filosofei Annei Conway (1631–1679) ir žydų kilmės vokiečių ir amerikiečių filosofei, politikos teoretikei Hannah’ai Arendt (1906–1975).

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 3 d.: diskusija „Rusija ir Baltarusija – kaimyninių valstybių galvos skausmas“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į trečią ciklo „Lietuva ir Rytų kaimynystės regionas“ renginį. Šįkart diskusijos svečias – Lenkijos ir pasaulio intelektualas Adamas Michnikas, kurį kalbins politikos apžvalgininkas, žurnalistas Rimvydas Valatka.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 20 d. – rugsėjo 22 d.: Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“

Naujienos iliustracija

Rugpjūčio 23 d. trys Baltijos šalys – Lietuva, Latvija, Estija – minės istoriškai reikšmingą, laisvės ir tautos vienybės išraišką žyminčią sukaktį – Baltijos kelio 30-metį. Baltijos kelio simboliu tapo šimtus kilometrų nusidriekusi gyva, rankomis susikibusių žmonių grandinė, tačiau ne mažiau svarbi ir įdomi kiekvieno šiame istoriniame įvykyje dalyvavusio žmogaus istorija. Būtent toks lokalus Baltijos kelio fragmentas, driekęsis Vilniuje, užfiksuotas Leonardo Skirpsto fotografijose, kurios visuomenei bus atvertos rugpjūčio 20 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 20 d.: filmo „Vello Salo. Kasdienio gyvenimo mistika“ peržiūra

Naujienos iliustracija

Žmogaus dvasinio gyvenimo pikas ateina su amžiumi ir patirtimi. Kai kurie patys svarbiausi atsakymai atrandami tik pačiame paskutiniame gyvenimo knygos skyriuje. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia kartu žiūrėti filmą jautriai vaizduojantį senėjimo grožį, brandą ir siekį iki pat pabaigos ką nors „nuveikti“.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 2 d.: susitikimas su leidyklos „Tyto alba“ autoriais

Naujienos iliustracija

Kviečiame į išskirtinį susitikimą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Atvykę į biblioteką rugsėjo 2 d. sužinosite, ką „Tyto alba“ žada rudens ir žiemos literatūros sezonui.

Skaityti daugiau...

Festivalio „Sostinės dienos“ renginiai Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Maloniai kviečiame apsilankyti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiančiuose  festivalio „Sostinės dienos“ programos renginiuose.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (rugpjūčio 12–18 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Bibliotekos svečias. Zundelovičių šeima – Sinagogų aikštės memorialo autoriai

Naujienos iliustracija

Laidoje „Bibliotekos svečias“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos analitikos skyriaus vadovas žurnalistas Ginas Dabašinskas kalbina šiuo metu Izraelyje gyvenančią šeimą – žinomą skulptorių Dovydą Zundelovičių, dizainerį ir fotografą Grigorijų Zundelovičių ir architektę Anną Zundelovič.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 29 d.: Kristupo Saboliaus paskaita „Kas yra nežmogiška vaizduotė?“

Naujienos iliustracija

Suaugusiųjų švietimo profesionalų bendruomenė kviečia į projekto „Epale“ autoriteto, filosofo, rašytojo ir vertėjo Kristupo Saboliaus viešą paskaitą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio kino popietės Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į popietinius pasimatymus su klasika tapusiais Lietuvos kino šedevrais. Penktadienio kino popiečių seansuose matysite režisierių Marijono Giedrio, Arūno Žebriūno, Almanto Grikevičiaus, Gyčio Lukšo Lietuvos kino centro suskaitmenintus ir restauruotus vaidybinius filmus.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 16 ir 17 d.: kūrybiškas savaitgalis Palangos vasaros skaitykloje

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbuotojai kviečia lankytojus į edukacinių-kūrybinių susitikimų dienas Palangos vasaros skaitykloje. Rugpjūčio savaitgalį laukiame poilsio mūzą pagavusių lankytojų mūsų vasaros knygų namuose rengiamose kūrybinėse dirbtuvėse. Duris atversime visiems – tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Darbui reikalingas medžiagas ir priemones rasite vietoje. Prireiks tik jūsų noro, fantazijos ir įkvėpimo.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 16–31 d.: piešinių konkurso „Svajoju... skraidyti!“ paroda

Naujienos iliustracija

Vaikystėje visiems vienaip ar kitaip gimsta maža svajonė – noras atsiplėšti nuo žemės ir pajusti laisvo skrydžio svaigulį. Jau ne pirmus metus Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) organizuojamo piešinių konkurso, kurio šių metų tema „Svajoju... skraidyti!“, 60 atrinktų darbų puoš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdves. Šį nacionalinį vaikų piešinių turą mūsų šalyje organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo centras, Lietuvos aeroklubas ir Lietuvos aviacijos muziejus.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje svarstytos glaudesnio bendradarbiavimo su Lietuvos leidėjų asociacija galimybės

Naujienos iliustracija

Šiandien Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas kartu su generalinio direktoriaus pavaduotoju infrastruktūrai Aidu Sinkevičiumi, Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktore Viktorija Pukėnaite-Pigagiene ir Teisės ir žmogiškųjų išteklių skyriaus vadove Janina Marcinkevičiene susitiko su Lietuvos leidėjų asociacijos vykdančiąja direktore Rūta Elijošaityte-Kaikare.

Skaityti daugiau...

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko rugpjūčio 14, 15 d.

Naujienos iliustracija

Mieli lankytojai, primename, kad Nacionalinė biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis, taigi rugpjūčio 15 d., Žolinę (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną), biblioteka bus uždaryta. Prieššventinę dieną biblioteka dirba viena valanda trumpiau, todėl rugpjūčio 14 d. dirbsime iki 20 valandos.

Skaityti daugiau...

Naujas metodinis leidinys bibliografinių įrašų rengėjams ir tvarkytojams

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos mokslų departamento ir Bibliotekininkystės skyriaus specialistai parengė naują metodinį leidinį „Tarptautinio standartinio bibliografinio aprašo (ISBD) 0 (nulinės) Turinio formos ir priemonės tipo srities taikymas bibliografiniam įrašui UNIMARC formatu“. Leidinys skirtas bibliografinių įrašų rengėjams ir tvarkytojams, taip pat bibliografinių įrašų sklaidos ir apdorojimo sistemų kūrėjams ir naudotojams.

Skaityti daugiau...

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Parodos

2019 m. rugpjūčio 20 d. – rugsėjo 22 d.
Baltijos kelio 30-mečiui skirta fotografijų paroda „(Ne)lokali istorija“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. rugpjūčio 7 d. – rugsėjo 29 d.
N. Dirvianskytės tapybos paroda „Naivusis menas – pilnas gyvybės“
2019 m. liepos 1 d. – rugpjūčio 31 d.
Paroda „Atrask ir išgirsk Stanislovą Moniušką“
2019 m. rugpjūčio 2 d. – rugsėjo 22 d.
Paroda „Konstruoti Niujorką“
2019 m. sausio 7 d. – rugsėjo 22 d.
Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje paskelbtos „Lietuvių chartijos“ paroda
2019 m. rugpjūčio 16 d. – rugpjūčio 31 d.
Piešinių konkurso „Svajoju... skraidyti!“ paroda

Kinas