Sausio 29 d.: diskusija apie duomenų atvėrimą Lietuvoje

Atvirų duomenų projektas – strateginės Lietuvos vizijos įgyvendinimo siekiant efektyviai išnaudoti institucijų sukauptą skaitmeninę informaciją dalis. Atvėrus viešojo sektoriaus duomenis, atsiras galimybė įžvelgti naujų perspektyvų ir plėtoti šiais duomenimis paremtas inovacijas. Tai padės augti verslui, gerinti gyvenimo kokybę, formuoti šalies tarptautinį įvaizdį.

Skaityti daugiau...

Sausio 29 d.: pokalbis „Kalbos ir mąstymo ryšys: pasaulėvoka ir pasaulėkūra“

Kai mąstome apie kalbą, susikuriame labai daug stereotipų. Juos sugriauti bandysime Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje naujame pokalbių cikle „Kalbos klubas“. Kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį kalbėsime apie tai, kas yra kalba ir kaip jos dėka kuriama gerovė. Galėtume dar efektyviau siekti tikslų, jei suprastume, kad kalbos išmanymas kiekvienam mūsų duotas iš prigimties, o kalba galime naudotis ne tik komunikuodami. 

Skaityti daugiau...

Sausio 8, 29 d.: edukacinis ciklas „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“

Naujienos iliustracija

Nutildžius vidinę sumaištį, paleidus įtampą, nerimą, blogus ateities scenarijus, daug paprasčiau sąmoningai ir tinkamai keliauti į save. Gruodžio mėnesį kviečiame į edukacinį ciklą „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“, kurio dalyviai vis giliau panirs į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą.

Skaityti daugiau...

Sausio 15 d. ir 29 d.: kontempliavimo muzikos apžvalga

Naujienos iliustracija

Ar būna taip, kad pradėjus daryti užduotį norisi greitai ją mesti ir imtis kitos veiklos? Galbūt taip yra dėl nemokėjimo susikoncentruoti? Negebėjimas susikaupti gali turėti įtakos ne tik darbo kokybei, bet ir savivertei ar bendravimui su kitais. Gera žinia ta, kad dėmesį ir jo sutelkimą, kaip ir kitus gebėjimus, galima lavinti.

Skaityti daugiau...

Sausio 30 d.: Lietuvos viešųjų bibliotekų interneto vartotojų tyrimo pristatymas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biblioteka sausio 30 d. 10 val. kviečia stebėti tiesioginę transliaciją, kurioje bus pristatytas naujausias Lietuvos viešųjų bibliotekų interneto vartotojų tyrimas.

Skaityti daugiau...

Vasario meno edukacijos

Naujienos iliustracija

Sėkmingai startavęs, trečius metus tęsiasi meno edukacijų ciklas. Jau apžvelgėme ir praktiškai pabandėme daugelį kompozicijos dalykų, tęsiame meno galimybių paieškas meno istorijoje. Vasarį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje nagrinėsime erdvės ir formos santykius ir susipažinsime su tiesioginio piešimo šviesa fenomenu.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka papildė fondus G. Kanovičiaus kūryba rusų kalba

Naujienos iliustracija

2020-ieji – Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai. Jie bus paminėti įvairiais žydų kultūros ir istorijos įamžinimo būdais. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra svarbi žydų kultūrinio ir istorinio paveldo saugotoja šalyje ir aktyviai dalyvauja įgyvendinant daugybę edukacinių, kultūros ir leidybos projektų.

Skaityti daugiau...

Brazilijos lietuvių bendruomenės dovana Nacionalinei bibliotekai

Naujienos iliustracija

Džiugi žinia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojams – Brazilijos lietuvių bendruomenė įteikė unikalią dovaną: šioje šalyje leistų lituanistinių leidinių kolekciją, kurią sudaro daugiau nei 2,5 tūkstančiai laikraščių numerių.

Skaityti daugiau...

S. Žvirgždo dešimties paskaitų ciklas „Pasivaikščiojimas po Vilnių ir jo apylinkes“

Naujienos iliustracija

Džiaugiamės galėdami jus pakviesti į Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo paskaitas „Pasivaikščiojimas po Vilnių ir jo apylinkes“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Dar geresnė naujiena, kad bibliotekos lankytojų lauks net 10 pasivaikščiojimų, kuriuos lydės puikus gidas ir fotografijos, padėsiančios atskleisti konkrečias Vilniaus objektų ir jo apylinkių istorijas.

Skaityti daugiau...

Sausio 28 d.: diskusija „Albertas Zalatorius: kūrybinis palikimas ir atmintis“

Naujienos iliustracija

XX a. lietuvių literatūros laukas neįsivaizduojamas be talentingo literatūrologo, literatūros kritiko Alberto Zalatoriaus (1932–1999) drąsių, originalių įžvalgų ir aktualumo net šiomis dienomis nestokojančių idėjų. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks diskusija, kurioje bus analizuojami A. Zalatoriaus literatūros kritikos, literatūros mokslo darbai, prisimenama, o nepažinojusiems, remiantis autentiškais prisiminimais, pristatoma jo asmenybė, aptariamas jo idėjų, darbų aktualumas šių dienų literatūros lauke ir visuomenėje. Renginiu taip pat pažymimas A. Zalatoriaus asmeninio archyvo perdavimas Nacionalinei bibliotekai. 

Skaityti daugiau...

Sausio mėnesio meno edukacijos

Naujienos iliustracija

Prasidėjus naujiems metams, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia pabudinti savyje menininką. Kartu su menininke Egle Jovaišaite užpildysite tuštumą formomis, atrasite vaizdo pradžios taškus ir stebėsite garsus tapyboje, nepriskirdami jiems žodžių.

Skaityti daugiau...

„Metų knygos rinkimai“: sausio mėnesio susitikimai su knygų paaugliams autoriais

Naujienos iliustracija

Praėjus „Metų knygos“ titului nominuotų knygų vaikams pristatymams, sausio mėnesį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente bus rengiami susitikimai su rinkimuose dalyvaujančių knygų paaugliams kūrėjais. 

Skaityti daugiau...

Vasario 4 d.: pokalbis apie džiazo muzikos novatorių „Sun Ra sugrįžta“

Naujienos iliustracija

Vasaris visad primena, kad metas atgaivinti vasaros viltis, o kas geriau padės tai padaryti, jei ne gyvybe trykštanti džiazo muzika. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į ciklo „Roko muzikos istorija ir perspektyvos“, kuriame prisimenami džiazo atstovai, padarę didžiulę įtaką tiek roko, tiek visai XX a. muzikai, paskaitą apie dar vieną pasaulio muzikos legendą. Šį kartą Nacionalinėje bibliotekoje aptarsime Sun Ra kūrybos etapus, klausysimės muzikos, žiūrėsime dokumentinių filmų ištraukas. Renginyje svečiuosis festivalio „Vilnius Jazz“ atstovė Viltė Gustytė, kurios dėka pristatysime unikalų pokalbį su keliais Sun Ra įkurto orkestro nariais – klausysimės niekur nepublikuoto interviu, imto iškart po koncerto Vilniuje praeitų metų spalį, įrašo.

Skaityti daugiau...

Sausio kinas Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Pirmą metų mėnesį kviečiame kino mėgėjus pamatyti tikras istorijas. Pristatysime dokumentinius filmus apie Panevėžyje gyvenantį ir kuriantį skulptorių Algimantą Vytėną ir misionierių, kunigą, gydytoją, filantropą ir aristokratą Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Laisvės gynėjų dieną vyks net dvi peržiūros – iš dalies animuoto dokumentinio režisieriaus Andriaus Lekavičiaus filmo „Spec. Žvėrynas“ ir filmo „Nematomas frontas“, pasakojančio apie partizanus, kovojusius su komunistiniu pasauliu.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (sausio 20–26 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Vasario 10 d.: knygos „Juozo Tūbelio laikai“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Jono Rudoko knyga „Juozo Tūbelio laikai“ – tai vieno žymiausių tarpukario Lietuvos valstybininkų, ilgamečio Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovo nuveiktų darbų analizė ir įvertinimas. Pasak autoriaus, šis leidinys yra išsami studija apie J. Tūbelio politinę, ekonominę ir socialinę veiklą, jo neįkainojamą indėlį kuriant modernią nepriklausomą Lietuvą. Prezidentas Antanas Smetona apie šį valstybės vyrą yra sakęs: „Lietuva tik Tūbeliu gyva“, „Juozas Tūbelis – vienas didžiųjų mūsų tautos gaivintojų, vienas didžiųjų mūsų valstybės kūrėjų.“

Skaityti daugiau...

Sausio 27–kovo 2 d.: ekskursijos ir rytmečio skaitymai „Bėgimas su vilkais“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje iki pavasario lankytojų lauks iliustracijų paroda „Bėgimas su vilkais“. Šia proga Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia mažuosius bibliotekos lankytojus į edukacijas, susijusias su paroda.

Skaityti daugiau...

Jungtinių Tautų būstinėje atidaryta Nacionalinės bibliotekos parengta ekspozicija

Naujienos iliustracija

Sausio 23 d. Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta  Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

Skaityti daugiau...

Sausio 27 d.: literatūrinis vakaras „Laikas gyvena knygose“

Naujienos iliustracija

Maloniai kviečiame į literatūrinį, istorinį vakarą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, skirtą XXVII knygos mėgėjų draugijos įkūrimo 90-mečiui.

Skaityti daugiau...

Vasario 3 d.: knygos „Emilijos dienoraštis“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Leidykla „Tyto alba“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka maloniai kviečia į knygos pristatymą. „Emilijos dienoraštis“ – autentiškas mokytojos dienoraštis, tik autorė niekada neįsivaizdavo, kad jis bus išspausdintas.

Skaityti daugiau...

Sausis
P A T K Pn Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos

2020 m. sausio 24 d. – kovo 2 d.
Iliustracijų paroda „Bėgimas su vilkais“
2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. gruodžio 23 d. – kovo 1 d.
METSKAITLIAI: senųjų kalendorių paroda
2020 m. sausio 15 d. – vasario 9 d.
Paroda „Markas Maruličius (Marko Marulić) – Europos humanistas“
2020 m. sausio 31 d. – balandžio 5 d.
Paulinos Mongirdaitės fotografijų paroda