Lapkričio 17 d.: dokumentinio filmo „Pirmasis spaudinys“ (brus. „Першадрук“) peržiūra

Naujienos iliustracija

2017-aisiais minėjome 500 metų sukaktį, kai pirmasis baltarusių ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) spaustuvininkas Pranciškus Skorina, turtingų Vilniaus miestelėnų padedamas, Čekijos Karalystėje (Prahoje) įkūrė spaustuvę. P. Skorinos atminimo dienų proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir baltarusių klubas „Siabryna“ kviečia į dokumentinio filmo „Pirmasis spaudinys“ (brus. Першадрук) peržiūrą ir susitikimą su autoriais.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 17 d.: vienos dienos festivalis „Kita forma“

Vienos dienos festivalis „Kita forma“

Prasidėjęs žiemos švenčių ūžesys vienai dienai pripildys Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos erdves. Lapkričio 17 d. čia veiks vienos dienos festivalis „Kita forma“ – galėsite ruoštis šventėms ir puikiai praleisite laiką su šeima bei draugais.

Skaityti daugiau...

Lukas Zimantas: „Kartu tikrai galime!“

Mokinių pažangumas – didžiulis galvos skausmas ne tik mokinių tėvams, bet ir patiems mokiniams. Ko griebtis, kad mokiniai susidorotų su keliamais reikalavimais, neatsiliktų nuo mokymosi programos, sėkmingai susidorotų su iššūkiais? Vilniaus licėjaus abiturientas ir organizacijos „Kartu tikrai galime“ prezidentas Lukas Zimantas kviečia ne aimanuoti, o siūlo savo sprendimą.

Skaityti daugiau...

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko lapkričio 23 d.

Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko lapkričio 23 d.

Mielieji lankytojai, informuojame, kad lapkričio 23 d. Nacionalinė biblioteka dirbs iki 15 val. 

Skaityti daugiau...

Lapkričio 19 d. – gruodžio 9 d.: paroda „Ilgiausių metų Ą ir Ę! Sto lat Ą i Ę!“

Paroda „Ilgiausių metų Ą ir Ę! Sto lat Ą i Ę!“

Ar norite būti Ą, bet ne Ę? O gal verčiau Ę nei Ą? Jei nesuprantate, ką tai reiškia, tačiau norite sužinoti, apsilankykite grafikos ir iliustracijų parodoje vaikams ir jaunimui „Ilgiausių metų Ą ir Ę! Sto lat Ą i Ę!“, kuri veiks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 29 d.: renginys „Mitologija, tikrovė, laisvė“

Renginys „Mitologija, tikrovė, laisvė“

Maloniai kviečiame į Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksiantį renginį „Mitologija, tikrovė, laisvė: su Perkūnu, Vyčiu, Simonu Daukantu ir Lietuvos partizanais“.

Skaityti daugiau...

Švedų filmo apie kelią į Lietuvos laisvę peržiūros Nacionalinėje bibliotekoje

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka lapkričio 15 d. žiūrovus pakvietė į naujo švedų režisierės Ingelos Johansson filmo „Arčiausiai laisvojo pasaulio, 1989“ pristatymą.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 16 d.: „Donskiškųjų pokalbių“ ciklo ketvirtoji diskusija

„Donskiškųjų pokalbių“ ciklo ketvirtoji diskusija

Leonido Donskio fondas, Lietuvos moksleivių sąjunga ir dr. Arūnas Gelūnas kviečia į ketvirtąją „Donskiškųjų pokalbių“ diskusiją „Lietuvos piliečio gimimas: dar kartą apie pilietinį ugdymą“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

J. Baltrušaičiui ir L. Karsavinui skirta paroda atidaryta Sankt Peterburge

J. Baltrušaičiui ir L. Karsavinui skirta paroda atidaryta Sankt Peterburge

Lapkričio 14 d. Sankt Peterburge, Rusijos mokslų akademijos bibliotekoje, atidaryta paroda „Lietuvis Maskvoje, rusas Kaune: Jurgis Baltrušaitis ir Levas Karsavinas 1910–1945 m.“. Parodą Rusijos mokslų akademijos biblioteka parengė kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, padedama Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge. „Tai buvo puiki galimybė plačiau atverti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje saugomo dokumentinio paveldo archyvą  ir taip prisidėti prie šių išskirtinių asmenybių atminimo įamžinimo“, – sveikinimo kalboje pabrėžė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Tarpukaryje poetas Jurgis Baltrušaitis ilgą laiką buvo Lietuvos ambasadorius Maskvoje. Tuo laiku Rusijos ir Lietuvos istorikas, filosofas, kuris rašė ir lietuvių kalba, Levas Karsavinas profesoriavo Lietuvoje, Kauno ir Vilniaus universitetuose.

Skaityti daugiau...

Lietuviai ir lenkai: nuo konflikto ištakų prie sprendimų paieškos (5 ir 6 paskaitos)

Vaizdo paskaitų ciklas „Konflikto genezė“.

Skaityti daugiau...

Paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“

Lapkričio 13 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, skambant Arkadijaus Gotesmano pirmą kartą grotam kūriniui „Perkusininko kostiumas“, buvo atidaryta paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“. Parodos tikslas – atskleisti turtingą tarpukario Lietuvos žydų gyvenimą: parodyti, kokia buvo socialinės rūpybos ir medicinos sistema, švietimo ir ugdymo institucijos, pristatyti meną, mokslą ir literatūrą, svarbią šių bendruomenių vietą tarptautiniame žydų kultūros kontekste, tuo pat metu pabrėžiant, kad visa tai rekonstruoti galime, deja, tik fragmentiškai.

Skaityti daugiau...

„Retos istorijos“ – meilė savo atvaizdui

Naujienos iliustracija

Šį mėnesį išskirtinių knygų mėgėjų rubrikoje „Retos istorijos“ norime pristatyti iliustracijomis perteiktą romėnų poeto Publijaus Ovidijaus Nazono (43 m. pr. Kr. – 18 m. e. m.) epinės poemos „Metamorfozės“ Narcizo mitą.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 15 d.: muzika malonumui ir edukacijai

Lapkričio 15 d.: muzika malonumui ir edukacijai

Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla nuo seno garsėja ne tik aukštajam muzikos mokslui parengtais absolventais, kurie tampa solistais, ansamblių ir orkestrų artistais. Ansamblinis muzikavimas šioje mokykloje mokiniams yra vienas reikšmingiausių. Pasak muzikos pedagogų, grojant būryje pajuntama kasdieninių nuobodžių pratybų prasmė. Ugdomas muziko atsakomybės jausmas. Smuikuodami kartu vaikai įpranta prie scenos, įveikia jos baimę, patiria džiaugsmą, ugdomas jų artistiškumas. Koncertuojant įvairiai publikai tvirtėja pilietiškumo pradai: jauni smuikininkai mokomi suvokti muzikavimo neįgaliam žmogui, savo bendraamžiui svarbą ir suprasti, kad visą gyvenimą, visur reikės garbingai atstovauti savo mokyklai ir Tėvynei.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 15 d.: Ingelos Johansson filmo „Arčiausiai laisvojo pasaulio, 1989“ pristatymas ir diskusija

Ingelos Johansson filmo „Arčiausiai laisvojo pasaulio, 1989“ pristatymas ir diskusija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatomas švedų menininkės Ingelos Johansson filmas apie kultūrinį Gotlando kraštovaizdį, kurį formavo ir lietuviai išeiviai: tapytojas Eugenijus Budrys ir architektas Jonas Pajaujis. Jų iniciatyva 1989 m. rugpjūčio mėnesį Kathamarsvike susirinkę pasaulio lietuvių atstovai priėmė bendrą sprendimą − siekti Lietuvos nepriklausomybės. Buvo pasirašytas Gotlando komunikatas.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 28 d.: diskusija „Informacijos apie savižudybes žiniasklaidoje reglamentavimas – cenzūra ar prevencijos priemonė“

Diskusija „Informacijos apie savižudybes žiniasklaidoje reglamentavimas – cenzūra ar prevencijos priemonė“

Šiandien, Lietuvos valdžiai įvedant ar svarstant vis naujus ribojimus įvairiose viešojo ir privataus gyvenimo sferose, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Ryšių su visuomene programos studentai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečia diskutuoti, ar sugriežtintas informacijos pateikimas apie savavališkas mirtis žiniasklaidoje yra būdas cenzūruoti viešąją informaciją, ar prevencijos galimybė, padėsianti sumažinti kritinį savižudybių skaičių šalyje.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 24 d.: kūrybinė popietė šeimoms „Atviros komiksų dirbtuvės“

Kūrybinė popietė šeimoms „Atviros komiksų dirbtuvės“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia išlaisvinti vidinį istorijų pasakotą ir perteikti pasakojimą grafiškai. Šeimos su jaunesniojo amžiaus vaikais bus laukiamos komiksų dirbtuvėse, kurias ves dailininkė Greta Alice Liekyte.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 22 d.: fotoprojekto „Lietuva ir mes“ elektroninės albumo versijos pristatymas

Fotoprojekto „Lietuva ir mes“ elektroninės albumo versijos pristatymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia plačiąją visuomenę į fotografijų albumo „Lietuva ir mes“ elektroninės versijos pristatymą. Tai lyg viso nacionalinio fotoprojekto „Lietuva ir mes“, kurio galutinis tikslas – spausdintinis monumentalus dokumentinis-meninis albumas su niekur ir niekada nepublikuotomis projekto dalyvių fotografijomis, pusiaukelė. Kartu projekto organizatoriai pristatys ne tik dalyvių nuotraukas, bet ir įkvepiančius, verčiančius susimąstyti interviu.

Skaityti daugiau...

Lietuvos senjorų bibliotekininkų susitikimas

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje lapkričio 9 d. lankėsi daug senjorų ir ne tik todėl, kad tą savaitę visose Lietuvos bibliotekose vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ paskelbta teminė akcija „Senjorų dienos internete 2018“.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 21 d.: knygos „Motinystės kelias“ pristatymas

Lapkričio 21 d.: knygos „Motinystės kelias“ pristatymas

Sigitos Valevičienės knyga „Motinystės kelias“ – naujas ir kitoks žvilgsnis į svarbiausias moters gyvenimo transformacijas, susijusias su pirmosiomis mėnesinėmis, nėštumu, gimdymu, tapimu mama ir močiute. 

Skaityti daugiau...

Lapkričio 7, 14, 21, 28 d.: Stanislovo Žvirgždo paskaitos apie fotografiją

Stanislovo Žvirgždo paskaitos apie fotografiją

Rudenį į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką sugrįžo Stanislovo Žvirgždo skaitomos paskaitos apie fotografiją. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotografijos istorijos tyrinėtojas, fotografas S. Žvirgždas pristato paskaitų ciklą, skirtą įvairiems Lietuvos fotografijos istorijos aspektams ir fotografams. Paskaitose S. Žvirgždas pristatys ir  parodys per 1600 fotografijų ir kitų vaizdų.

Skaityti daugiau...

Lapkritis
P A T K Pn Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Parodos

2018 m. gegužės 9 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2018 m. spalio 22 d. – lapkričio 19 d.
Paroda „Asmuo ir dokumentas: 1918–1940 m.“
2018 m. lapkričio 8 d. – gruodžio 5 d.
Paroda „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“
2018 m. lapkričio 5 d. – lapkričio 29 d.
Paroda „Kryždirbystės paveldo ikonografija Nacionalinėje bibliotekoje“
2018 m. lapkričio 12 d. – gruodžio 3 d.
Paroda „Mes norime būti laisvi – ir mes būsime laisvi!“
2018 m. spalio 18 d. – lapkričio 30 d.
Prof. Vytautui Landsbergiui sukurtų ekslibrisų paroda