„Lietuvninkai mes esam gimę...“: J. Zauerveino pėdsakas portale epaveldas.lt

Naujienos iliustracija

Prieš 190 metų, 1831-ųjų sausio 15 d. Hanoveryje, Vokietijoje, gimė Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjas, poetas, publicistas, filosofijos daktaras, Biblijos vertėjas, poliglotas, kalbėjęs apie 60 kalbų, keliautojas Jurgis Zauerveinas (Georg Julius Justus Sauerwein), pasirašinėjęs slapyvardžiais Girėnas, Pilėnas, Rukštinaitis, Silvatikus ir kitais.

Skaityti daugiau...

Kviečiame į dirbtuvių PATS SAU nuotolinius užsiėmimus moksleiviams

Naujienos iliustracija

Išbandykite savo kūrybines galimybes dirbtuvių PATS SAU nuotolinėse edukacijose ir susipažinkite su skirtingų pasaulių kultūromis, susikurkite eskizavimo knygutę, o gal asmeninio logotipo dizainą, pamatykite, kaip veikia mechanikos ir fizikos dėsniai, sužinokite, kokiais būdais galite panaudoti antrines žaliavas. Kviečiame moksleivių klases registruotis į smagius ir kūrybiškus užsiėmimus užpildant registracijos formą. Daugiau informacijos sužinosite el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Skaityti daugiau...

G. Lunevičiūtės knyga „Vilniaus atminties punktyrai“ nebepretenduos į Metų knygos titulą

Naujienos iliustracija

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl akcijoje „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančios Gabijos Lunevičiūtės knygos „Vilniaus atminties punktyrai“, t. y. kad joje galimai pažeistos autorių teisės, konkurso organizatoriai priėmė sprendimą stabdyti šios knygos dalyvavimą konkurse ir neįtraukti jos į galutinį balsų skaičiavimą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į suaugusiųjų prozos, poezijos bei publicistikos ir dokumentikos knygų ekspertų komisijos rekomendaciją ir gavus paaiškinimus iš knygos autorės, leidyklos „BALTO leidybos namai“ ir asociacijos LATGA.

Skaityti daugiau...

Kviečiame išsamiau susipažinti su „Metų knygos rinkimų 2020“ nominantais

Naujienos iliustracija

Skaitymas – prasminga ir įvairiapusiškai praturtinanti veikla siekiant žinių ar leidžiant laisvalaikį. Tradiciniais tapę geriausių knygų rinkimai kviečia skaitytojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į ryškiausius, įdomiausius metų kūrinius ir susipažinti su jų autoriais.

Skaityti daugiau...

„EBSCO Publishing“ duomenų bazės nuotoliniai mokymai

Naujienos iliustracija

„EBSCO Publishing“ kviečia į nemokamus nuotolinius mokymus. Mokymai vyks anglų kalba. Siūlomos šios temos:

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka mini Laisvės gynėjų dieną

Naujienos iliustracija

Šiemet lemtingi Sausio 13-osios įvykiai minimi trisdešimtą kartą. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, prisijungdama prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, pasipuošė žvakelėmis ir trispalviu apšvietimu. Tiesa, dėl visuotinio karantino dauguma Laisvės gynėjų dieną minėti skirtų renginių perkelti į virtualią erdvę.

Skaityti daugiau...

„Naxos Music Library“ ištekliai – muzikos mokytojams

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos prenumeruojama internetinė muzikos duomenų bazė „Naxos Music Library“ gali tapti patikima padėjėja gilinant muzikines žinias ir gerinant įgūdžius. Joje rasite daug klasikinės ir kitų žanrų muzikos aukštos kokybės garso įrašų, taip pat garsinių knygų, kino filmų muzikos, informacinės-pažintinės medžiagos.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos veikla karantino laikotarpiu

Naujienos iliustracija

Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuo 2020 m. lapkričio 7 d. karantino laikotarpiu Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdys savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

Skaityti daugiau...

30 Sausio žiemų. Pokalbių ciklas Sausio 13-osios įvykiams atminti

Naujienos iliustracija

Šiemet lemtingi Sausio 13-osios įvykiai minimi trisdešimtąjį kartą. 1991 m. sausį laisvės ir vienybės siekio vedama Lietuva pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtą valstybės nepriklausomybę. Norėdami prisiminti ir dar kartą įvertinti tragiškų ir lemtingų sausio dienų reikšmę, žmonių valią, tikėjimą ir stiprybę, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos valstybės naujasis archyvas pristato drauge sukurtą pokalbių ciklą „30 Sausio žiemų. Pokalbių ciklas Sausio 13-osios įvykiams atminti“.

Skaityti daugiau...

Atnaujinta virtuali paroda „Sausio 13-oji ir Nacionalinė biblioteka“

Naujienos iliustracija

Šiais metais Lietuva mini Lietuvos laisvės gynimo 30-metį. Norėdami priminti ir prisiminti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojų parodytą iniciatyvą ir pilietiškumą, kviečiame į atnaujintą virtualią parodą „Sausio 13-oji ir Nacionalinė biblioteka“.

Skaityti daugiau...

Virtualus renginys, skirtas Vilniaus Gaono metams ir Lietuvos žydų istorijai

2020-aisiais minėdama Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtus Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė leidinių ir dokumentų parodą „Shenot Eliyahu / Elijo metai: Vilniaus Gaono įtaka Lietuvos žydų kultūrai“. Lietuvos ambasada Izraelyje ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka tiesioginės transliacijos metu pakvietė pasižvalgyti po šią parodą virtualioje ekskursijoje. Po jos vyko diskusija apie žydų istorijos muziejų vaidmenį.

Skaityti daugiau...

Mokymai „Vaikų ir paauglių literatūra: tarp stabilumo ir kismo“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka įgyvendina Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programą. Vienas tikslų – organizuoti kvalifikacijos tobulinimą kultūros ir švietimo darbuotojams, dirbantiems su šia programa, todėl Nacionalinė biblioteka nuolat rengia mokymus ir seminarus vaikų ir paauglių ugdymo srityje dirbantiems specialistams. Mokymai gali būti aktualūs ir tėvams.

Skaityti daugiau...

Smalsuoliams – visatos ir žmonijos paslaptis nagrinėjančios el. knygos

Naujienos iliustracija

Daugelis mūsų kasdien tvarkome asmeninio ir profesinio gyvenimo reikalus, esame paskendę intensyvioje dienotvarkėje. Karantinui sulėtinus gyvenimo tempą, šis laikas gali tapti galimybe labiau pasigilinti į intriguojančias žmonijos kilmės ir egzistavimo visatoje paslaptis, neduodančias ramybės mokslininkams, mąstytojams ir smalsuoliams.

Kokia yra erdvės, laiko prigimtis ir žmonijos vieta visatoje, kodėl mūsų protėviai kūrė miestus ir karalystes, kaip ėmėme tikėti dievais, tautomis ir žmonių teisėmis, kaip atsirado biurokratija, ką paliksime ateinančioms kartoms? Atsakymus į šiuos ir panašius klausimus rasite el. knygų sąraše. Daugiau knygų panašiomis temomis ieškokite portale ibiblioteka.lt.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos nuotolinės paslaugos

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teikia nuotolines paslaugas, kurios atveria neribotas galimybes skaitančiai ir besimokančiai visuomenei – interaktyvios mokymo programos, nuotolinis mokymasis, kultūros, istorijos ir paveldo pamokos, elektroninės knygos ir kt. Virtualus pasaulis puikiai tinka ne tik mokymuisi, savišvietai, bet ir laisvalaikiui leisti. Tad dar kartą primename Nacionalinės bibliotekos nuotolines paslaugas ir kviečiame jomis naudotis.

Skaityti daugiau...

Virtualiame kalbų forume aptartas kalbų mokymas XXI amžiuje

Naujienos iliustracija

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, organizavo virtualų forumą „Kalbų mokymas XXI amžiuje: dabarties patirtys ir ateities tendencijos“. Forume įvairių sričių profesionalai, mokslininkai kalbėjo apie daugiakalbystę, kalbų mokymąsi, gimtosios kalbos išlikimą XXI amžiuje, lituanistinį švietimą pasaulyje, kūrybiškumo ir inovacijų svarbą mokant kalbų šių dienų vaikus ir jaunimą.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (sausio 4–10 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Skelbiami eseistikos konkurso „Laisvės vaikai apie laisvę“ laureatai

Naujienos iliustracija

Sausio 13-ąją minėsime apgintos Lietuvos laisvės trisdešimtmetį. Šia proga Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kartu su interneto dienraščiu Bernardinai.lt ir leidykla „Vaga“ kvietė moksleivius dalyvauti eseistikos konkurse „Laisvės vaikai apie laisvę“.

Skaityti daugiau...

1547 m. sausio 8-ąją išleistas Mažvydo „Katekizmas“

Naujienos iliustracija

Prieš 474 metus sausio 8 dieną išleista pirmoji lietuviška spausdintinė knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“. Autorius knygą parengė studijuodamas Karaliaučiuje. Šiame mieste ir buvo spausdinamas „Katekizmas“ (spėjama, 200–300 egzempliorių tiražu) – nedidelio formato kukli 79 puslapių knygelė. Joje vyrauja gotikinis (švabacho) šriftas, o lotyniška dedikacija ir lotyniška prakalba atspausdintos lotynišku šriftu (antikva).

Skaityti daugiau...

Bibliotekos rekomendacijos pedagogams ir švietimo specialistams

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas rekomenduoja turiningas veiklas, kurios papildys pedagogų organizuojamą mokymosi procesą, padarys jį įdomesnį ir suteiks naujų literatūrinių žinių. 

Skaityti daugiau...

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr