Virtualios dirbtuvės „Rankdarbiai namisėdoms“: medžiaginis maišelis

Naujienos iliustracija

Susibūrę prie išmaniųjų įrenginių, jaunieji moksleiviai vėl galėjo pasinerti į kūrybines paieškas. Šį kartą dirbtuvių PATS SAU kuratoriai Donatas Kubilius ir Adriana Daškevič, laikydamiesi socialinio atstumo, su jaunaisiais kūrėjais sveikinosi iš dviejų skirtingų vietų – Nacionalinės bibliotekos TV studijos ir dirbtuvių PATS SAU.

Skaityti daugiau...

Lietuvos bibliotekos sėkmingai persiorientavo – dirba virtualioje erdvėje

Pirmaisiais 2020 m. mėnesiais pasaulis susidūrė su didele nenumatyta grėsme – koronaviruso pandemija. Dėl COVID-19 pavojaus daugelyje pasaulio šalių įvairios įstaigos, tarp jų ir bibliotekos, buvo laikinai uždarytos lankytojams ir ėmė dirbti karantino režimu. Lietuvos bibliotekos valstybės lygio ekstremalios situacijos ir karantino sąlygomis stengiasi toliau kurti ir skleisti įvairų turinį aptarnaujamoms bendruomenėms ir visuomenei, naudoja alternatyvias priemones ir būdus. Tai atveria didžiules galimybes skaitančiai, besimokančiai visuomenei tiek lavinimosi, tiek studijų, pramogų ir poilsio srityse.

Skaityti daugiau...

Duomenų bazėje „Taylor & Francis Group“ – knygos socialinių mokslų temomis

Naujienos iliustracija

Karantino metu rekomenduojama kuo mažiau kontaktuoti su kitais žmonėmis, tačiau juk yra duomenų bazės! Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka savo vartotojams gali pasiūlyti įsigytas viso teksto elektronines knygas socialinių mokslų temomis, jos pateikiamos duomenų bazėje Taylor & Francis Group. Kaip naudotis elektroniniais ištekliais nuotoliniu būdu, rasite čia. Pristatome leidinius ekonomikos, finansų specialistams, studentams, mokslininkams ir plačiajai visuomenei, besidominančiai šia tema.

Skaityti daugiau...

Naujas „Parlamento studijų“ numeris (Nr. 27)

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka išleido naują mokslo darbų žurnalo „Parlamento studijos“ numerį. Kviečiame skaityti žurnalo autorių publikacijas kalbos, komunikacijos ir istorijos temomis.

Skaityti daugiau...

Kovo 19–31 d.: tiesiogiai dirbtuvės PATS SAU „Rankdarbiai namisėdoms“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU net ir per karantiną prisideda prie neformalaus vaikų ir jaunimo ugdymo. Kovo mėnesį siūlome keletą veiklų laiką leidžiantiems namuose. Medžiagų, reikalingų kūrybai, tikrai rasite namuose, blogiausiu atveju pas kaimyną. Per tiesiogines transliacijas parodysime, kaip kiekvienas gali pasidaryti ką nors smagaus. Tad pasižiūrėkite arba susirinkę reikiamas medžiagas prisijunkite prie mūsų ir darykite kartu.

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje numatomus leisti leidinius (kovo 23–29 d.)

Naujienos iliustracija

Pasirodė naujas valstybinės bibliografijos leidinys:

Skaityti daugiau...

Kviečiame į lietuvių literatūros klasikos kūrinių biblioteką (e. klasika)

Naujienos iliustracija

Ji veikia Lietuvos kultūros paveldo platformoje epaveldas.lt ir nuo 2012 m. yra nuolat pildoma. Formuojant šį vertingą kultūros paveldą, remiamasi literatūrologų apibrėžtais kūrinių atrankos kriterijais: kreipiamas dėmesys į kūrinio kalbą, istorinę reikšmę lietuvių literatūrai, unikalumą; reikšmę lietuvių literatūros raidai kūrinio paskelbimo metu; remiamasi šiandieninių literatūros istorikų ir kritikų vertinimais; kūrinio tarptautiniu pripažinimu (vertimai, prestižinės premijos), įtraukimu į literatūros istorijas, chrestomatijas, vadovėlius; žanro savitumu ir įvairove; minėjimu literatūros mokslo, istorijos, kritikos straipsniuose.

Skaityti daugiau...

Lietuvos bibliotekų pagalba medikams

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su šalies viešosiomis bibliotekomis aktyviai dalyvauja Robotikos mokyklos iniciatyvoje – 3D spausdintuvais spausdinti apsauginius veido skydus medikams. Prie šios iniciatyvos prisijungė jau daugiau nei 50 Lietuvos viešųjų bibliotekų.  

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos skaitytojams, pasiskolinusiems knygų

Naujienos iliustracija

Primename, kad nuo kovo 13 d. iki balandžio 13 d. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka laikinai aptarnauja lankytojus tik nuotoliniu būdu, šiomis dienomis nevyksta ir renginiai.

Skaityti daugiau...

Prof. dr. S. Čaplinsko paskaita „Naujasis koronavirusas: kaip jo išvengti?“

Kovo 27 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijoje įrašyta Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko antroji paskaita apie koronavirusą ir jo keliamą grėsmę „Naujasis koronavirusas: kaip jo išvengti?“

Skaityti daugiau...

Duomenų bazės „De Gruyter“ elektroninės knygos. Komunikacijos mokslai 

Naujienos iliustracija

Pristatome „De Gruyter“ duomenų bazės elektroninių knygų, kurias įsigijo Nacionalinė biblioteka, kolekciją. Šios knygos mūsų skaitytojams pasiekiamos iš asmeninių įrenginių. 

Skaityti daugiau...

Socialiniai tinklai: ar gali jie būti naudingi?

Naujienos iliustracija

Dirbdami ir mokydamiesi nuotoliniu būdu, gan daug bendravimo perkeliame į virtualią erdvę ir socialinius tinklus. Populiarūs socialiniai tinklai dažnai kritikuojami dėl priklausomybę skatinančio poveikio ar šališkos informacijos gausos naujienų sraute, kalbama apie jų daromą žalą ir „skaitmeninės detoksikacijos“ poreikį. Ar iš tiesų socialiniai tinklai tik žalingi?

Skaityti daugiau...

Pokalbis studijoje: galimi epidemijos COVID-19 scenarijai Lietuvoje

Naujienos iliustracija

Kai anų metų pabaigoje Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijoje „Pasaulinės tendencijos ir nacionalinis saugumas 2020“ kalbėjome apie galimus pasaulinius ir vietinius siužetus, turėjome prieš akis įsibėgėjusius žaidimus, kurie gal vystysis toliau, gal kaip nors transformuosis, tačiau, kad ir kaip ten būtų, dėliosis apibrėžtu formatu.

Skaityti daugiau...

Nauji Pasaulio banko leidiniai

Naujienos iliustracija

Lietuva yra Pasaulio banko organizacijų narė nuo 1992 metų. Pasaulio banko paskolų lėšomis Lietuvoje buvo finansuojami investiciniai projektai sveikatos apsaugos, švietimo, infrastruktūros plėtojimo ir kitose srityse, buvo remiamos šalyje vykdomos struktūrinės reformos.

Skaityti daugiau...

Mokslinių meno žurnalų archyvas jums, meno bičiuliai!

Naujienos iliustracija

Besidominčiuosius menais kviečiame naudotis mokslinių žurnalų archyvu JSTOR Collections. Čia rasite daugiau nei 300 viso teksto JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos ir kitų šalių  meno žurnalų. Namie skaitykite 1836–2020 m. publikuotus straipsnius apie dailę, architektūrą, muziką, teatrą, šokį.

Skaityti daugiau...

Virtualios dirbtuvės „Rankdarbiai namisėdoms“: savadarbis ženkliukas

Naujienos iliustracija

Šiandien vėl su jaunaisiais kūrėjais sveikinosi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvių PATS SAU kuratoriai Donatas Kubilius ir Adriana Daškevič. D. Kubilius energingai tarė „Labas!” iš Nacionalinės bibliotekos TV studijos, o A. Daškevič šypsena dalijosi iš dirbtuvių PATS SAU.

Skaityti daugiau...

Kur ieškoti muzikos įrašų ir informacijos apie muziką?

Naujienos iliustracija

Darbas, mokslai ar poilsis namuose gali tapti išties puikiai praleistu laiku – viskas, ko reikia, tai jauki aplinka ir atpalaiduojanti, o gal padedanti susikaupti muzika. Siūlome net keletą muzikos įrašų ir informacijos šaltinių.

Skaityti daugiau...

Reikšmingiausios lietuvių autorių knygos – neišeinant iš namų

Naujienos iliustracija

Laisvą laiką mėgstančius leisti su knyga kviečiame pasidomėti lietuvių autoriais. Įdomiausias, daug atgarsio sukėlusias pastarojo meto mūsų rašytojų knygas neišeidami iš namų galite skaityti portale www.ibiblioteka.lt.

Skaityti daugiau...

Dirbtuvės PATS SAU: savarankiškos edukacijos „Žingsnis po žingsnio“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU ir toliau ugdo jaunuosius kūrėjus. Nors dirbtuvės šiuo metu negali atverti durų, kviečia savarankiškai išbandyti siūlomus projektus edukacijų cikle „Žingsnis po žingsnio“.

Skaityti daugiau...

Vaitkuškio vasaros Stanislovo Kazimiero Kosakovskio fotografijose

Naujienos iliustracija

1898 m. rugpjūčio 2 d., Vaitkuškis. Balto kreivoko medžiaginio ekrano fone stovi panelė Jadvyga Korbovska. Panelė žiūri į veidrodį, ją fotografuoja dvaro šeimininkas grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis (1837–1905). Šią nuotrauką jis įklijuos į albumą, kuris taps didžiausio ir unikaliausio Lietuvoje privataus XIX a. pab.–XX a. pr. fotoarchyvo dalimi. Mus pasiekusiuose 67 albumuose sutilpo 6259 fotografijos, jose – kolektyvinis nedidelės bendruomenės portretas: grafo šeimos buitis, šventės ir kelionės, draugai, tarnai, valstiečiai, amatininkai, rūmų interjeras, apylinkių vaizdai...

Skaityti daugiau...

Artimiausi renginiai

Nėra renginių

YouTubeFacebookLinkedInInstagram