Dėl Nacionalinės bibliotekos darbo laiko gruodžio 20 d.

Naujienos iliustracija

Mieli lankytojai, informuojame, kad gruodžio 20 d. Nacionalinė biblioteka dirbs iki 18 val.

Skaityti daugiau...

Nacionalinė biblioteka tvirtina bendradarbiavimą su Lietuvos viešosiomis bibliotekomis

Naujienos iliustracija

Susitikimu su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų direktoriais baigėsi renginių ciklas bibliotekų darbuotojams Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Kaip sakė Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, „visa jėga įsisukę į šimtmečio minėjimo suktinį šiandien nuoširdžiai džiaugiamės galėdami jums pasakyti, kokie esate mums svarbūs tiek mūsų vykdomų nacionalinių projektų kontekste, tiek ir bendroje veiklų perspektyvoje. Juk Nacionalinė biblioteka esate ir jūs visi.“

Skaityti daugiau...

Gruodžio 19 d.: švietimo projekto „Teisė kiekvienam“ paskaita „Prekių sauga ir kokybė: ką turi žinoti kiekvienas vartotojas?“

Naujienos iliustracija

Nuo šių metų spalio mėnesio Mykolo Romerio teisės mokykla ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pradėjo unikalų projektą „Teisė kiekvienam“, kurį įgyvendinant visuomenė bus supažindinta su aktualiausiais teisiniais klausimais ir galės nemokamai pasikonsultuoti su įvairių sričių teisininkais dėl individualių teisinių problemų. Kviečiame visus norinčius kiekvieną mėnesį dalyvauti teisinėse paskaitose aktualiomis temomis.

Skaityti daugiau...

Žinių tiltas tarp senovės ir dabarties

Naujienos iliustracija

Kviečiame susipažinti su žurnalo „Tarp knygų“ parengta informacija apie Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vykusioje diskusijoje išsakytas įžvalgas ir mintis.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 14 d.: sukaktuvinis pokalbis „Žurnalas „Rubinaitis“ mums ir istorijai“

Naujienos iliustracija

Vaikų literatūros pasauliui 1994-ieji buvo ypač svarbūs –  metų pabaigoje išėjo pirmasis žurnalo „Rubinaitis“ numeris. „Rubinaitis“ – vienintelis Lietuvoje specializuotas žurnalas apie vaikų knygas, kuriame publikuojami straipsniai apie vaikų literatūros teoriją, istoriją ir kritiką, supažindinama su lietuvių ir užsienio rašytojų, dailininkų iliustruotojų kūryba, recenzuojamos naujausios knygos, spausdinami pokalbiai su žymiais literatūros ir meno žmonėmis, pateikiama daug informacinės ir bibliografinės medžiagos. Iš pradžių žurnalas pasirodydavo dukart per metus, o nuo 2000-ųjų tapo ketvirtinis, buvo pradėtas prenumeruoti.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 12 d.: kūrybinis rašymas ir atminties žemėlapiai

Naujienos iliustracija

Artėjant didžiosioms metų šventėms Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubas savo bičiulius ir naujus draugus nori pradžiuginti dar vienu kameriniu renginiu – asmeninės istorijos rašymo vakaru „Atminties žemėlapiai“.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 13 d.: metinė konferencija-diskusija, skirta nacionalinio saugumo klausimams

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į renginį „2020-ieji. Pasaulinės tendencijos ir nacionalinis saugumas. Įžvalgos. Iššūkiai. Scenarijai“. Konferencija, skirta strategiškai numatyti globalius siužetus, kurie kitais metais vienaip ar kitaip gali būti susiję su Lietuva.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 3–6 d.: Nacionalinės bibliotekos renginių ciklas viešosioms bibliotekoms

Naujienos iliustracija

Minėdama savo veiklos 100-metį, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka visus jubiliejinius metus rengia renginius, skirtus įvairioms bibliotekos skaitytojų ir lankytojų grupėms: plačiajai visuomenei, vaikams ir jaunimui, Nacionalinės bibliotekos partneriams, rėmėjams, bičiuliams ir, žinoma, Lietuvos bibliotekų darbuotojų bendruomenei. Nacionalinė biblioteka su malonumu parengė nedidelį specialų ciklą, skirtą Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų vadovams ir specialistams.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 7 d.: Radijo klausykla #3.3 Tėčio projektas

Naujienos iliustracija

Šįkart Radijo klausykla Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečia išgirsti Latvijos radijo dokumentinį pasakojimą.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 7 d.: Mariaus Lasinsko knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ pristatymas

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks žolininko, lektoriaus Mariaus Lasinsko knygos, skirtos vaikams iki 101 metų „Vaikai vaistažolių pasaulyje“, pristatymas. Į pažintinę kelionę nuostabiu vaistažolių taku kviečiami visi – ir dideli, ir maži!

Skaityti daugiau...

Gruodžio 7 d.: kūrybinės edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kita forma“

Naujienos iliustracija

Namuose vis dažniau dvelkiant mandarinų ir cinamono kvapui ir nepaliaujamai mąstant, kokias dovanas dovanoti artimiesiems, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į paskutines šias metais kūrybines ekodirbtuves „Kita forma“. Šeštadienį kartu su šeima kursime kalėdinius aksesuarus sau ir draugui iš antrinių žaliavų.

Skaityti daugiau...

Gruodžio kino popietės Nacionalinėje bibliotekoje

Naujienos iliustracija

Paskutinį metų mėnesį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kino popiečių mėgėjus kviečia žiūrėti dokumentinių filmų ciklą „XX amžiaus slaptieji archyvai“, kuriame atskleidžiamos svarbios to amžiaus Lietuvos istorijos paslaptys.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 5–8 d.: tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“

Naujienos iliustracija

Gruodžio pirmoji savaitė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje skirta įvairaus žanro animaciniams filmams. Ne pirmus metus Nacionalinės bibliotekos Kino salėje vyks tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“. Čia mažieji kino mėgėjai su šeimomis stebės meninę animaciją ir autorines retrospektyvas, skatinančias kūrybiškumą.

Skaityti daugiau...

Diskusija „Vaikų literatūros kūrėjas: įvaizdis ir siekiai“

Naujienos iliustracija

Vaikų literatūros kūrėjai vis labiau matomi viešojoje erdvėje: jie nuolat dalyvauja susitikimuose su skaitytojais bibliotekose ir mokyklose, noriai dalija interviu, internete atvirauja ne tik apie kūrybą, bet ir asmeninį gyvenimą, galiausiai patys imasi savo knygų reklamos ir sklaidos.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 10 d.: Nacionalinėje bibliotekoje – Nacionalinis žmogaus teisių forumas

Naujienos iliustracija

Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF) – tai tradicinis kiekvienais metais Tarptautinę žmogaus teisių dieną vykstantis renginys. Jame visuomenė kviečiama diskutuoti apie esamą šalies situaciją, apie tai, ką galime padaryti, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinės padėties, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėms. 2019 metais NŽTF skiriamas 30-osioms Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos metinėms. Šių metų šūkis skelbia: „Vaiko teisės – žmogaus teisės“.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 5 d.: paskaita-diskusija apie negalios sąvokos kaitą

Naujienos iliustracija

Kviečiame į moderuojamą diskusiją „Negalios sąvokos kaita po 1990-ųjų. Pasakojimai, atmintys ir patyrimai“. Dalyvauja: Jurga Jonutytė, Giedrė Šmitienė, Daiva Šidiškytė, Žilvinas Mišeikis, Jelena Simonova.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 5 d.: diskusija „Saugesnės kelionės dviračiais ir e. paspirtukais 2020 metais“

Naujienos iliustracija

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, siekdama skatinti darnų judumą miestuose ir saugų važiavimą dviračiais ar elektriniais paspirtukais, kviečia visuomenę pareikšti savo nuomonę.
Gruodžio 5 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks diskusija „Saugesnės kelionės dviračiais ir e. paspirtukais 2020 metais“.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 5 d.: renginys žvalgybos pradininkui Mikalojui Lipčiui atminti

Naujienos iliustracija

Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas kviečia prisiminti legendinę asmenybę – Lietuvos žvalgybos pradininką ir vadovą Mikalojų Lipčių (1894–1942). Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks jo 125-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Skaityti daugiau...

Gruodžio 5 d.: sakralūs pasaulio tekstai: „Religijos mokslų atgaivinimas“

Naujienos iliustracija

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas praėjusią žiemą pradėtas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai“ – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai Vilniaus universiteto 440-ojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į šiuos klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir aiškinami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos ir tradicinės teologinės, ir akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje analizuotas 2019 m. lietuvių literatūros pulsas

Naujienos iliustracija

Netylant pokalbiams ir svarstymams, kurios 2019 metais pasirodžiusios knygos verčiausios aukščiausių skaitytojų ir literatūros kritikų įvertinimų, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko diskusija „Šiuolaikinė lietuvių literatūra. Ką skaitėme 2019 metais?“ Diskusijoje dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dėstytoja, literatūrologė doc. dr. Žydronė Kolevinskienė, žurnalo „Metai“ vyriausiasis redaktorius, poetas Antanas Šimkus, rašytojas, vertėjas, humoristas Paulius Ambrazevičius, Vilniaus Valdorfo mokyklos dvyliktokas, knygų tinklaraščio „Knyginis Linas“ autorius Linas Kurtinaitis. Diskusiją moderavo Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyriaus vyriausioji metodininkė-tyrėja dr. Dalia Cidzikaitė.

Skaityti daugiau...

Gruodis
P A T K Pn Š S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Parodos

2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2019 m. lapkričio 7 d. – gruodžio 31 d.
Paroda „Jie kūrė mūsų biblioteką“
2019 m. lapkričio 25 d. – sausio 4 d.
Paroda „Nous avons l‘honneur de vous faire part...“
2019 m. spalio 9 d. – gruodžio 31 d.
Paroda „Verba volant, scripta manent“: iš Nacionalinės bibliotekos lobyno“
2019 m. lapkričio 5 d. – sausio 19 d.
Piešinių konkurso „Knygų namų šviesa. Nacionalinei bibliotekai – 100“ paroda
2019 m. lapkričio 22 d. – sausio 19 d.
Tapybos paroda „Penki regionai”

Kinas