Pasitinkant vasarą, paskutinį pavasario mėnesį kviečiame dalyvauti gegužės mėnesio mokymuose Nacionalinėje bibliotekoje ir atrasti bei pažinti daug naujų ir naudingų dalykų.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Socialinių mokslų skaityklos atvirasis fondas pasipildė naujais leidiniais. Kviečiame susipažinti su keletu naujienų:
Ketvirtajame „Gimtosios kalbos“ 2025 m. numeryje daug vietos skiriama naujiems fonetinės modalumo raiškos ir mokslinio teksto rišlumo tyrimams, apžvelgiami neseniai Šiauliuose pasibaigę Lietuvių kalbos dienų sostinės renginiai, o Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus narė Danutė Matelienė pasakoja apie savo patirtį mokant lietuvių kalbos karo pabėgėlius ukrainiečius.
Kviečiame menininkus, tyrėjus ir parodų kuratorius teikti pasiūlymus, kurie būtų įgyvendinami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodų erdvėse 2026 m. programoje. Užpildytą paraiškos formą (pildyti internetu) su prisegtais darbų pavyzdžiais ir aktyviomis nuorodomis PDF formatu (maksimalus dydis 10 MB) siųskite iki gegužės 30 d. 00.00 val.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Švedijos ambasada kviečia atvykti į stipriausios pasaulio mergaitės Pepės Ilgakojinės gimtadienio šventę!
Mieli lankytojai, primename, kad Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis, todėl gegužės 1 d. biblioteka bus uždaryta.
Šiemet žurnalas „Parlamento studijos“ mini 20-ąją sukaktį. Įsteigtas 2004 m. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, bendradarbiaujant su įvairiomis mokslo institucijomis ir Lietuvos Respublikos Seimu, Parlamento studijos tapo platforma gyvam dialogui apie valstybės raidą, demokratijos iššūkius, tarptautinę politiką ir visuomenės transformacijas.
Gyvas žodis. Atkreipdami dėmesį į bibliotekų, muziejų ar archyvų darbuotojų veiklas, šiame numeryje suteikiame žodį Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos direktorei Nomedai Domeikienei ir Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos bibliotekininkei Kristinai Brazauskienei.
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Muzikos ir vizualiųjų menų skyriuje parengta ekspozicija, skirta žymiam lietuvių kompozitoriui Mikalojui Novikui. Kviečiame apsilankyti ir susipažinti su jo kūryba! Ekspozicija veiks nuo balandžio 18 d. iki gegužės 2 d. V a., 508 kabinete.
Mieli lankytojai, primename, kad Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka nedirba valstybinių švenčių dienomis, todėl balandžio 20 ir 21 d. biblioteka bus uždaryta.
Knygos yra tarsi žemėlapiai. Jie veda mus į naujas teritorijas, leidžia jose pasiklysti ir vėl atrasti kelią. Sykiu skaitymas – tai ir kelionė į save patį per kitų patirtis. Tai nuotykis, kurio už mus nepatirs niekas kitas.
Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į istorinės, politinės, sociokultūrinės atminties išsaugojimo svarbą ir 2025 metais minimas Lietuvos valstybei svarbių įvykių, asmenybių sukaktis ir kitas atmintinas datas, kviečia minėti lietuvių bibliografijos tyrėjo ir sudarytojo, knygotyrininko, senosios literatūros tyrėjo, kultūros istoriko ir meno kolekcininko, ilgamečio Vilniaus universiteto dėstytojo, humanitarinių mokslų habil. daktaro, prof. Vlado Žuko metus.
Balandžio 10–12 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje stažuojasi penkių Ukrainos nacionalinių bibliotekų vadovai. Stažuotės programoje numatoma pristatyti Lietuvos nacionalinės bibliotekos veiklas ir patirtį vykdant nacionalinius projektus, plėtojant pastatų, informacinių technologijų (IT) ir paslaugų infrastruktūrą.
Maurice’as Ravelis – vienas žymiausių XX a. pradžios prancūzų kompozitorių, kurio muzika išsiskiria ypatingu skambesiu, vaizdingumu ir stilistine įvairove. Įdomu tai, kad Ravelis gimė tais pačiais metais kaip ir lietuvių genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – abiem menininkams šiemet sukanka 150 metų, abiejų kūryba formavosi meno stilių lūžio epochoje.
Balandžio 9 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko jungtinis Seimo Švietimo ir mokslo bei Kultūros komitetų posėdis, kuriame, be kitų klausimų, buvo aptariama Kultūros paso programa ir jos plėtros galimybės. Šis posėdis subūrė politikus, švietimo ir kultūros ekspertus bendram tikslui – užtikrinti kokybišką ir prieinamą kultūrinę edukaciją Lietuvos moksleiviams.
Minint UNESCO paskelbtą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, balandžio 23-iąją, prasideda Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurią organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija.