Liepos 30 d.: fotografijų parodos „Įrašai atmintyje: propilėjų restauravimo akimirkos“ pristatymas

Ar kada susimastei apie žmogaus vaidmenį dideliuose restauracijos projektuose? Graikijos Respublikos ambasada Lietuvoje bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka pristatys fotografijų paroda „Įrašai atmintyje: propilėjų restauravimo akimirkos“, kurioje vaizduojamas neužmirštamas žmonių indėlis restauruojant iškilų monumentą.

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje atidaryta paroda „Memento Mori“

Bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka prof. Kęstutis Vasiliūnas pristatė 8-ąją Vilniaus tarptautinę „dailininko knygos“ trienalę, kurios tema „Memento Mori“. Šių metų paroda skatina menininkus susimąstyti ne apie artėjančią mirtį, bet apie gyvenimą.

Skaityti daugiau...

Liepos 17 d. – rugpjūčio 24 d.: Palangoje Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva“

„Neregėta Lietuva“

Kviečiame pajusti stebuklo skonį apsilankius Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje vykstančioje Mariaus Jovaišos fotografijų parodoje „Neregėta Lietuva“. Ši paroda ne tik atspindi ir žavi mūsų krašto grožiu, paveldu, tradicijomis, bet taip pat perteikia modernios Lietuvos ateities viziją.

Skaityti daugiau...

Liepos 19 d.: „Oro pagalvės“ pristato animacijos dirbtuves „Daina – tada ir dabar“

Visi užaugome kone kasdien žiūrėdami animacinius filmukus. Jų herojai ir istorijos nukelia į fantazijų ir stebuklų pasaulį. O ar norėtumėte pabandyti sukurti animacijos magiją patys? Nacionalinė biblioteka ir kūrybininkų kompanija „Oro pagalvės“ kviečia į profesionalaus videomeno kūrėjo Mindaugo Arlinsko stop-motion animacijos dirbtuves.

Skaityti daugiau...

Liepos 19 d.: S. Haaso knygos „Dharmos knyga“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi

Kadaise imperatoriams ir karaliams skirtus Dharmos kodekso mokymus šių dienų žmogus gali pritaikyti kasdieniame gyvenime – valdyti savajai karalystei, tai yra savo gyvenimui. „Juk pati svarbiausia mūsų karalystė yra asmeninio gyvenimo sritis. Kad ir kokią padėtį užimtų žmogus, kaip jis pajėgs vadovauti komandai, ką jau kalbėti apie tautos valdymą, jeigu pats nebus tapęs savo vidinio pasaulio valdovu? Jei išmoksime susitvarkyti savo gyvenimą, susitvarkysime ir su kitkuo“, – sako  tarptautinį pripažinimą pelnęs žinomas rašytojas Simonas Haasas.

Skaityti daugiau...

Liepos 19 d. – rugsėjo 23 d.: paroda „Memento Mori“

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje netrukus galėsite susipažinti su išskirtine ekspozicija. Bibliotekos lankytojams pristatome 8-osios Vilniaus tarptautinės dailininko knygos trienalės eksponatus. Pasak parodos kuratoriaus profesoriaus Kęstučio Vasiliūno, šių metų parodos tema „Memento Mori“ turėjo paskatinti menininkus susimąstyti ne apie artėjančią mirtį, kuri medžiaginėje plotmėje neišvengiama, bet apie gyvenimą. „Apie žmogų, kuris yra nemirtingas, kuriam žemiškas „miegas“ yra tiktai atvertos durys į amžinybę, į amžiną gyvenimą Džiaugsme. Kuriam net sunki mirtis ar prievartinė žūtis, baisiausias teroro aktas gali tapti kankinystės ir šventumo keliu į dangų. Tad nebūkime mirusieji, einantys į tamsų kapą. Būkime šviesos vaikai, laukiantys amžinojo Džiaugsmo“, – intriguojančiai šių metų dailininko knygos trienalės temą pristato prof. K. Vasiliūnas.

Skaityti daugiau...

Liepos 24 d.: Riccardo Aichnerio meninės kelionių fotografijos parodos pristatymas

Kviečiame apsilankyti italų fotografo Riccardo Aichnerio parodoje „Žmogus kuriantis, naikinantis, laukiantis, mylintis“. Šioje parodoje vaizduojami labai įvairūs menininko gyvenimo momentai, pasakojami kelionių aplink pasaulį įspūdžiai, perteikiamas prieštaringas žmogaus santykis su aplinka ir atskleidžiami skirtingų pasaulio šalių gyventojų tarpusavio ryšiai. Paroda leidžia pažinti pasaulį taip, kaip jau daugiau nei tris dešimtmečius jį pažįsta parodos autorius.

Skaityti daugiau...

Liepos 31 d. ir rugpjūčio 1 d.: literatūrinis protų mūšis Palangoje

Palangos vasaros skaitykla

Jūra, saulė ir knyga – tobula vasaros atostogų kombinacija. O kas, jeigu į šią žodžių harmoniją įmaišytumėm žodį „mūšis“? Palangos miesto gyventojai ir svečiai, neabejingi literatūrai ir norintys saulėtos vasaros dienomis pamankštinti ne tik kūną, bet ir protą, kviečiami sutelkti savo šeimos ir bičiulių pajėgas ir stoti į literatūrinį protų mūšį.

Skaityti daugiau...

Liepos 24 d.: Nacionalinėje bibliotekoje – aktualių jaunimo politikos klausimų aptarimas

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nacionalinėje bibliotekoje rengia susitikimą-konsultaciją Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriams ir visiems, kam rūpi ir yra įdomi jaunimo politika ir jos įgyvendinimas.

Skaityti daugiau...

Liepos 25 d.: Nacionalinėje bibliotekoje – dokumentinio filmo premjera

Dokumentinio filmo premjera

Nacionalinė biblioteka ir VšĮ „Dermė“ kviečia į dokumentinio filmo „Laisvės paminklo kūrėjas Juozas Zikaras“ peržiūrą. Dokumentiniame filme bandoma pažvelgti į skulptoriaus, kaip žmogaus ir kūrėjo, laisvės suvokimą, laisvės išaukštinimą visuose brandžiausiuose jo darbuose. Juostoje taip pat fiksuoti šių dienų šviesuolių pamąstymai apie laisvės supratimą tuomet ir dabar.

Skaityti daugiau...

Liepos 28 d.: muzikinis spektaklis „Laisvė – riba be ribų“

muzikinis spektaklis „Laisvė – riba be ribų“

Ar žmogus, gyvenantis tamsoje, gali būti laisvas? Ar tamsa yra riba? Spektaklis tamsoje – ateikite ir išgyvenkite laisvę tamsoje! Jau antrus metus neįgalūs žmonės, turintys ypatingus meninius gebėjimus, susitinka meninėje-kūrybinėje stovykloje, kad sukurtų dar vieną stebuklą. Šįkart pamatyti jį galėsite Nacionalinėje bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Liepos 3–19 d.: edukacinė paroda „Gramofono plokštelės – Lietuvos Nepriklausomybės amžininkės“

XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje Lietuvoje kilęs tautinis sąjūdis, atvedęs į 1918 m. Nepriklausomybės akto paskelbimą, neįsivaizduojamas be muzikinio-kultūrinio konteksto. Ne tik spausdintas lietuviškas žodis, bet ir gramofono plokštelė buvo svarbi tautinės saviraiškos priemonė, įkūnijusi siekį įamžinti lietuvišką kalbą ir dainą. Nacionalinė biblioteka kviečia susipažinti su šimto metų amžiaus garso įrašais ir kitais originaliais eksponatais.

Skaityti daugiau...

Nacionalinės bibliotekos liepos mėnesio kino programa

Net jeigu liepos mėnesį atostogausite, nepraleiskite galimybės trečiadienio popietėmis apsilankyti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Kino salėje ir pažiūrėti senus, gerus lietuviškus vaidybinius filmus. Kartu su partneriu – Lietuvos kino centru – savo lankytojams liepos mėnesį demonstruosime du filmus: „Adomas nori būti žmogumi“ ir „Maža išpažintis“.

Skaityti daugiau...

Liepos 11–31 d.: paroda „Dailininkės vaikams: Lietuvos vaikams ir jaunimui skirtų leidinių iliustracijos (1918–1940)“

Iliustracijos – išskirtinis leidinių vaikams ir jaunimui bruožas. Jos suteikia charakterį knygoms, perteikia informaciją, lavina vaizduotę ir kūrybiškumą. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija jungiasi prie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio istorinio naratyvo sklaidos ir Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečia susipažinti su lietuviško talento originalumo blyksniais.

Skaityti daugiau...

Liepos 14 d. – rugsėjo 1 d.: paroda „Šimtas juostų Lietuvai“

Paroda „Šimtas juostų Lietuvai“

Tautodailininkai motina Irena Ona Vilienė ir sūnus Gvidas Vilys iki rugsėjo 1 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje eksponuoja kaišytines, pintines, rinktines, vytines, taip pat austas progines juostas. Tautinių juostų paroda „Šimtas juostų Lietuvai“ – tikras atradimas tiems, kurie domisi tautiniu kostiumu ir svarbia jo dalimi – juosta, taip pat ir visu savojo krašto paveldu.

Skaityti daugiau...

Liepos 12 d. – rugpjūčio 20 d.: paroda, skirta Seimo Pirmininko Jono Staugaičio atminimui

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje eksponuojama paroda „Tarp medicinos ir politikos: Seimo Pirmininkui Jonui Staugaičiui – 150“, kuri skirta iškiliam Lietuvos Respublikos parlamento nariui, kitados buvusiam vienam iš trijų aukščiausių Lietuvos Respublikos pareigūnų – Seimo Pirmininkui Jonui Staugaičiui.

Skaityti daugiau...

Draugystės penkiasdešimtmetis paminėtas „LiLaEst 2018“

Liepos 10–13 d. Latvijoje, Duobelės rajone įsikūrusiame kempinge „Niedras“ vykęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių bibliotekų atstovų sąskrydis „LiLaEst 2018“ buvo skirtas ne tik visų trijų šalių nepriklausomybės šimtmečiams, bet ir šios draugystės penkiasdešimtmečio jubiliejui paminėti. Pirmasis „LiLaEst“ 1968 m. buvo surengtas Latvijoje, Lielupėje.

Skaityti daugiau...

Išsigryninimo, aiškumo ir žinojimo akimirka

Rasa Derenčienė

„Knygų skaitymas – mano hobis, meilė, aistra ir profesija, – taip prisistato šios dienos rubrikos „Bibliotekininkas renkasi“ viešnia Paslaugų departamento Vartotojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliografė Rasa Derenčienė. – Tai lyg nuotykis, kai pasinėrusi į istoriją pergyveni dar vieną gyvenimą. Kuo daugiau įdėmiai perskaitytų, užbūrusių, įtraukusių knygų – tuo daugiau gyvenimų. Ypač vertinu tekstus, kuriuos įveikusi pasijuntu truputį kitokia, tarsi ūgtelėjusi. Neseniai  skaičiau, kad Aristotelio „Poetikoje“ minimas katarsis – literatūrologijoje jau seniai atgyvenusi sąvoka, bet man ji viena esminių patirčių skaitant – išsigryninimo, aiškumo ir žinojimo akimirka, kai norisi sušukti: „Taip, kaip tik taip ir yra!“ Kas mane pažįsta, žino apie mano aistrą biblioterapijai – sielos žaizdų gydymui skaitymu. Tekstai kartais tikrai stebuklingai „suveikia“. Svarbu reikiamu metu paimti į rankas tinkamą. Ko visiems nuoširdžiausiai linkiu.“ 

Skaityti daugiau...

Bibliografinė informacija apie Lietuvoje išleistus ir numatomus leisti leidinius (liepos 9–15 d.)

Pasirodė nauji valstybinės bibliografijos leidiniai:

Skaityti daugiau...

Nacionalinėje bibliotekoje pristatyta „Krizių ekonomika“

Knyga „Krizių ekonomika“

Leidykla „Žara“ lietuvių kalba išleido Nourielo Roubinio ir Stepheno Mihmo knygą „Krizių ekonomika: intensyvus ateities finansų kursas“. Ji parašyta 2010 metais, papildyta 2011 metais, Aušros Maldeikienės išversta į lietuvių kalbą 2013-aisiais ir šiemet išleista. Knyga savo intelektinę kelionę su pasaulinio garso ekonomistų įžvalgomis apie krizes, ateities finansus, tarptautinę ekonomiką ir politiką pradėjo nenuobodžiu knygos pristatymu Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Liepa
P A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Artimiausi renginiai