Kviečia Nacionalinės bibliotekos vasaros rezidencija – Palangos skaitykla

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla ir vėl kviečia jaukius atostogų laisvadienius leisti ramybės erdvėje po ąžuolu. 100-metį mininti Nacionalinė biblioteka ištikimiems ir naujiems Palangos skaityklos bičiuliams šį sezoną siūlo puikių renginių: kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo praktikų, meno edukacijų, paskaitų, parodų, koncertų, susitikimų.

Liepos pradžioje muzikologė Beata Baublinskienė skaitys paskaitą „Stanislovo Moniuškos laikų muzikinis salonas“. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais skaitykloje taip pat bus galima išvysti S. Moniuškos XIX a. leistus „Namų dainyno sąsiuvinius“, atskirus natų aplankus ir rinkinius iš Nacionalinėje bibliotekoje saugomos kompozitoriaus natų kolekcijos, pasiklausyti jo muzikos iš senųjų plokštelių ir nūdienos atlikėjų įrašų. Kompozitoriaus 200-osioms metinėms skirtų renginių ciklą baigs koncertas Palangos gintaro muziejuje „Sapnas prie Vilijos“. Jame trio „RAMmuzika“ (Aistė Širvinskaitė-Ruškienė – sopranas, Miglė Dikšaitienė – smuikas, Rūta Blaškytė – fortepijonas) atliks gražiausius vokalinius S. Moniuškos kūrinius, skambės ir kelios kompozitoriaus amžininkų pjesės.

Nuo liepos mėnesio vidurio Palangos vasaros skaitykloje vyks intensyvi edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių savaitė. Rytais visi norintys galės dalyvauti dėmesio valdymo ir susitelkimo įgūdžių lavinimo praktikose su muzika. Susitelkimo įgūdžių ugdymo pratybos skatina gilesnį asmens psichologinio pasaulio pažinimą, padeda suvokti vidinį potencialą. Drauge įgysite muzikinės kultūros, meninės kūrybos ir filosofinių tradicijų žinių.

Lankytojams taip pat parengtos net penkerios kūrybiškumo ugdymo pratybos. Dalyvaudami šiose pamokose išmoksite kūrybiškai reaguoti į kasdien iškylančius klausimus, laisvai spontaniškai generuoti naujas idėjas, kūrybiškai pritaikyti turimas žinias ir patirtį. Taip pat įgysite naujų žinių apie spalvotyrą, kompoziciją, scenarijaus ar vaizdo klipų kūrimą.

Meno edukacijos – skirtos meno pradmenims ir įvairioms atlikimo technikoms pažinti. Kiekvienoje pamokoje bus nagrinėjamos skirtingos temos – linijos, dėmės, spalvos, formos. Edukacijų dalyviai susipažins su klasikinėmis piešimo ir tapybos priemonėmis bei atlikimo technikomis (pažinsite tušo, anglies, dažų galimybes, sužinosite, kaip kurti koliažus). Darbui reikalingas medžiagas ir priemones rasite vietoje. Prireiks tik jūsų noro, fantazijos ir įkvėpimo.

Palangos vasaros skaitykloje laukiami visi: ir suaugusieji, ir įvairaus amžiaus vaikai. Mažieji skaityklos lankytojai kviečiami burtis kūrybiniam darbui: tapyti ant jūros akmenėlių, kurti ekslibrisus, gaminti asmenines knygeles ar dalyvauti lėlių teatro dirbtuvėse. Pasirinkite jums patogią dieną, dominančią veiklą ir paįvairinkite atostogas turiningu šeimadieniu. Arba ateikite į visus renginius – įėjimas atviras ir nemokamas!

Visas kūrybines dirbtuves ir praktinius užsiėmimus veda patyrę Nacionalinės bibliotekos edukacinių programų vadovai.

Mėgstantiems intelektualias pramogas, tikrai patiks ir orientacinis žaidimas pėstiesiems ir/arba dviratininkams „Literatūriniai Palangos spąstai“. Taip pat Palangos vasaros skaityklos kiemelyje turėsite puikią progą susitikti ir su „Nanook“, naujos kartos lietuvišką žurnalistiką kuriančia medijų profesionalų komanda, kurie kvies pasikalbėti apie pastaruoju metu rezonansą sukėlusias publicistines knygas, o rugpjūčio pabaigoje sezoną baigsime kūrybinėmis pasakų terapijos dirbtuvėmis, kurias ves biblioterapijos specialistė.

Ir, žinoma, Palangos vasaros skaitykloje kasdien rasite besišypsančius bibliotekininkus, padėsiančius išsirinkti pačią įdomiausią jūsų atostogų knygą iš daugiau nei 7000 leidinių fondo. Lankytojų dėmesio laukia naujausia periodika, grožinė literatūra lietuvių ir užsienio kalbomis, psichologijos, filosofijos, pažintiniai, informaciniai, namų ūkio tematikos leidiniai. Skaitykloje yra 10 kompiuterizuotų darbo vietų, veikia belaidis internetas. Jei knygų skaityti nesinorės, galėsite tiesiog atsipūsti prie kavos puodelio ir pajusti modernistinės architektūros skaityklos pastato, slepiančio neeilinę istoriją, dvasią.

Skaityklos darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 9–21 val.; sekmadieniais 10–20 val.; pirmadienis – poilsio diena.
Adresas: Vytauto g. 72, Palanga.

Naujienas apie Palangos vasaros skaityklos renginius sekite Nacionalinės bibliotekos interneto svetainėje www.lnb.lt ir „Facebook“ paskyroje.

Liepos mėnesio renginiai Palangos vasaros skaitykloje

Birželis
P A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Artimiausi renginiai

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. birželio 1 d. – birželio 27 d.
Paroda „Dirbkim, kovokime dėl Lietuvos“
2020 m. kovo 9 d. – birželio 14 d.
Paroda „Kelias į Laisvę. Lietuva 1988–1991 metais“
2020 m. birželio 1 d. – liepos 30 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram