Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Renginiai ir parodos

Parodos

 • 2024 m. liepos 8 d.

  Paroda „Tel Avivo pakrantės meditacija :מים“

  Video iliustracija

  Nuo liepos 8 d. kviečiame apžiūrėti fotografo Giedriaus Jokubauskio nuotraukų seriją „Tel Avivo pakrantės meditacija“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro skaitykloje (V a.). Nuotraukose tyrinėjamas ryšys tarp Izraelio, žydų tradicijos ir Viduržemio jūros regiono. Šiame projekte Izraelis įsivaizduojamas kaip galinga metafora – vieta, kurioje gyvenimo intensyvumas padidėja.

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. liepos 2 d.

  Ramybės Glinskytės ir Gintaro Znamierowskio paroda „Ateities nuojauta“

  Video iliustracija

  1994 m. rugpjūčio 9 d. „Lietuvos aido“ galerijoje buvo atidaryta Ramybės Glinskytės ir Gintaro Znamierowskio tapybos paroda. Anuomet spaudoje rašyta: „Neįprasta ekspozicija sukėlė nuostabą ir sumaištį tarp meno mylėtojų. Parodos neįmanoma vertinti vienu požiūriu: teisus bus romantiškas estetas, pareiškęs, jog tai neskoninga, teisus bus ir postmodernus konceptualistas, teigdamas, jog šie paveikslai ‒ „pats tas“, beprecedentinis drąsių idėjų ir dar mažai naudotų plastinių formų produktas.“ (Grigoravičienė, Erika. Kas yra laimė ir kur slypi blogio šaknys? 7 meno dienos, 1994 m. rugpjūčio 12 d., p. 3.)

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. birželio 26 d.

  Paroda „Išblokštieji: pasitraukimo į Vakarus patirtys 1944–1952 metais“

  Video iliustracija

  „Dešimtis tūkstančių lietuvių iš savo tėvynės išbloškė komunistų teroras. Jis buvo toks baisus, kad lietuviai paliko savo pastoges, savo santaupas, savo iš tėvų paveldėtus ūkius, viską, ką turėjo, kad tik galėtų gelbėti savo ir savo šeimos gyvybes“,– 1980 m. Čikagoje išleistos knygos „Bėgome nuo teroro: iš tėvynės išblokštųjų atsiminimai“ įžangoje rašo JAV lietuvis kunigas, žurnalistas Juozas Prunskis.

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. birželio 12 d.

  Natalijos Dydenko paroda „Tango su realybe“

  Video iliustracija

  Šių metų sezoną Palangos vasaros skaityklos lauko ekspozicijoje pristatoma Natalijos Dydenko paroda „Tango su realybe“.

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. birželio 12 d.

  Urtės Lagunavičiūtės paroda „Dedicated to Blue“

  Video iliustracija

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla jau atvira lankytojams ir nuo birželio 12 d. kviečia apžiūrėti Urtės Lagunavičiūtės parodą „Dedicated to Blue“ (liet. „Dedikacija mėlynai“).

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. gegužės 25 d.

  Paroda „Krasnucha. Rajonas, kurio nėra?“

  Video iliustracija

  Savanorių prospekto kreivė rėžia pietvakarinę Vilniaus dalį ir galiausiai kerta miesto ribą. Tačiau, prieš įsukdamas į žiedinės sankryžos centrifugą, kelias veda trumpa, savitą reputaciją įgijusia atkarpa „Krasnucha“. Kiek miestiečių ar atvykėlių yra girdėję šį pavadinimą, bet niekada nematė reikalo stabtelėti, apsidairyti ir įsižiūrėti, ką slepia pastatų ir įsitikinimų fasadai?

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. birželio 1 d.

  Ekspozicija „Istorijos už kampo. Skiriama Kęstučio Kasparavičiaus sukakčiai paminėti“

  Video iliustracija

  Paroda pratęsiama iki liepos 21 d.

  Knygų vaikams kūrėjo Kęstučio Kasparavičiaus 70-ies metų jubiliejui paminėti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatomos dailininko iliustracijos iš „Illustrariumo“ kolekcijos, Tarptautinėje Bolonijoje vaikų knygų mugėje vykusios Lietuvos iliustruotojus pristatančios parodos (2011) ir kūrybinių dirbtuvių, vestų Knygų šalies erdvėje, Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje (2002–2023).

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. birželio 3 d.

  Vilniaus dailės akademijos magistrantų baigiamųjų darbų paroda „Dezorientacijos tyrinėjimas: vizuali kelionė“

  Video iliustracija

  Tai kvietimas į vaizdinę kelionę per Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, Prospekto galeriją ir Vilniaus fotografijos galeriją. Parodoje daugiausia dėmesio skiriama dezorientacijos, archyvavimo ir kraštovaizdžio tyrinėjimui. Menininkai analizuoja ir interpretuoja šias temas, remdamiesi savo asmenine patirtimi nuolatiniame informacijos kaupimo sraute.

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. gegužės 28 d.

  Paroda „Jūra – Yura. Kodo Chijiiwos fotografija“

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. gegužės 6 d.

  Paroda „Aukso pažadas: popierinių pinigų istorijos“

  Video iliustracija

  Pradžioje buvo metalas ir to metalo buvo pernelyg daug, kad atsiskaityti būtų patogu. Apie XI a. Kinijoje atsirado pirmieji popieriniai pinigai. Kiniją aplankę europiečiai tik iš dalies naudojosi šiuo išradimu: Europoje vyravo rašytiniai privačių įmonių pasižadėjimai išmokėti nurodytą sumą. 1661 m. Švedijoje pasirodė pirmieji Europos popieriniai pinigai. 1794 m. Tado Kosciuškos sukilimo metu išleisti pirmieji Lenkijos ir Lietuvos popieriniai pinigai. XIX a. popieriniai pinigai išplito ir tapo patogia atsiskaitymo priemone.

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. gegužės 6 d.

  Ekspozicija „Diplomatų Lozoraičių šeimos moterys“

  Video iliustracija

  2024-ieji – Diplomatų Lozoraičių metai. Daug žinoma apie Stasio Lozoraičio vyresniojo ir jo sūnų Stasio ir Kazio Lozoraičių diplomatinę ir visuomeninę veiklą, padėjusią Lietuvai iškovoti nepriklausomybę skirtingais istorijos tarpsniais. Bet ką žinome apie šios iškilios ir Lietuvai svarbios šeimos moteris?

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. balandžio 26 d.

  #mES20 | Paroda, skirta Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20 metų sukakčiai

  Video iliustracija

  Paroda #mES20, skirta Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20 metų sukakčiai, pasakoja apie ilgą ir sudėtingą kelią, kurį atkūrusi nepriklausomybę nuėjo Lietuva, siekdama integruotis į Europos Bendriją. 

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. kovo 22 d.

  Michailo Percovo grafikos darbų ciklas „Žydų anekdotai“

  Video iliustracija

  Dailininkas, scenografas, pedagogas Michailas Percovas (1919–2001) yra gerai pažįstama ir prisimenama figūra Lietuvos dailės ir dailėtyros pasaulyje. Jis dirbo Telšių, Šiaulių, Lietuvos akademinio, Vilniaus senojo teatrų dailininku, kūrė scenografiją dešimtims spektaklių įvairiuose kituose Lietuvos teatruose, dėstė Muzikos ir teatro akademijoje.

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. kovo 12 d.

  Dailininkės Tanios Rex vaikų knygų iliustracijų paroda

  Video iliustracija

  Nuo kovo 12 d. kviečiame į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvės (I a.), kuriose bus eksponuojamos dailininkės, iliustruotojos Tanios Rex vaikų knygų iliustracijos.

  Skaityti daugiau
 • 2024 m. kovo 14 d.

  Ekspozicija „Lietuva yra. Diplomatai Lozoraičiai dėl Nepriklausomybės“

  Video iliustracija

  Minint Kovo 11-ąją ir Diplomatų Lozoraičių metus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje pradės veikti ekspozicija „Lietuva yra. Diplomatai Lozoraičiai dėl Nepriklausomybės“. Ekspozicija atidaroma kovo 14 d. 18 val. vyksiančia diskusija apie Lietuvos diplomatiją, kurios dalyviai diskutuos ir apie diplomatų Lozoraičių indėlį į nepriklausomybę.

  Skaityti daugiau