Telefonas Klaustukas Sitemap

Edukacinė programa „Kultūros paveldo atvėrimas akliesiems ir silpnaregiams“

Projekto tikslas

Padidinti Lietuvos bibliotekose saugomų kultūros paveldo objektų prieinamumą žmonėms, turintiems regos sutrikimų, užtikrinti jų integraciją į visuomenę.

Projekto uždaviniai

  1. Parengti edukacinių užsiėmimų, kurių metu būtų pristatomi dokumentinio paveldo objektai sutrikusios regos žmonėms Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, programą ir pagal ją organizuoti užsiėmimus.
  2. Parengti apskričių viešųjų bibliotekų specialistams skirtą informacinį leidinį-metodinę medžiagą, pateikiant rekomendacijas, kaip pristatyti kultūros paveldą, regos sutrikimų turintiems žmonėms.
  3. Surengti seminarus apskričių viešųjų bibliotekų specialistams, kurių metu jie būtų supažindinami su kultūros paveldo pristatymo sutrikusios regos žmonėms specifika.

Projekto trukmė

2015 m. gegužė–birželis

Projekto vykdytojas

Lietuvos aklųjų biblioteka

Projekto partneriai

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projektą koordinuojantis Nacionalinės bibliotekos padalinys

Informacijos išteklių departamentas, Retų knygų ir rankraščių skyrius

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, 3 500 Eur

Projekto pristatymas

Su XIX–XX a. pradžios dokumentiniu kultūros paveldu akluosius ir silpnaregius supažindino senų knygų bei dokumentų restauravimo ir konservavimo specialistai. Lankytojams pasiūlyta penkių dalių užsiėmimų programa: supažindinimas su senų knygų saugojimo ir naudojimo ypatumais, paskaitoje apie popierių ir jo gamybą supažindinta su įvairių rūšių popieriumi, kaip ir kokiais įrankiais jis gaminamas, dalyviai atliko praktinę užduotį – patys gamino popieriaus lakštus; pasakota apie knygos sandarą. Taip pat supažindinta su senosios raštijos dokumentų įvairove, skirtingais dokumentų formatais, knygų puošyba.

Atsakingas asmuo

Jolita Steponaitienė, Informacijos išteklių departamento direktorė, tel. (8 5) 239 8585, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.