Telefonas Klaustukas Sitemap

Elijo metai: Vilniaus Gaono įtaka Lietuvos žydų kultūrai

(Shenot Eliyahu)

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Kultūros rėmimo fondas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, bendra projekto suma – 18 000 Eur.

Projekto tikslas

Pristatyti visuomenei Vilniaus Gaono paveldą organizuojant įvairius renginius ir edukacijas.

Projekto uždaviniai

 1. Minint Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtus Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, pristatyti visuomenei Vilniaus Gaono paveldą ir unikalų jo eksponatą – Gaono sinagogos Vilniuje metraštį (pinką).
 2. Siekiant išskirtinio šio eksponato pristatymo visuomenei, organizuoti detalią informacinės sklaidos – reklamos apie numatomą parodą ir ją lydinčius renginius kampaniją.

Projekto rezultatai

Kiekybiniai projekto rezultatai:

 1. Surengta paroda „Shenot Eliyahu / Elijo metai: Vilniaus Gaono įtaka Lietuvos žydų kultūrai“.
 2. Įvykdyta išsami viešinimo kampanija: parodos ir ją lydinčių renginių reklamos kampanija (reklaminių vaizdo siužetų transliavimas per LRT ir LRT portale, reklamų sukūrimas ir skelbimas Vilniaus miesto lauko stenduose, skelbimai kultūrinėje spaudoje, ...), numatyti edukaciniai užsiėmimai – turai po parodą su gidu (ne mažiau kaip 5), taip pat paskaitos apie Vilniaus Gaono intelektualinį palikimą bei Vilniaus metraščio (pinko) istoriją, kurias skaitys Lietuvos istorikai bei YIVO žydų mokslinių tyrimų instituto atstovai (ne mažiau kaip 2).

Kokybiniai projekto rezultatai:

 1. Išaugęs visuomenės susidomėjimas unikaliu žydų kultūriniu paveldu.
 2. Sudarytos galimybės visuomenei geriau susipažinti su žydų kultūriniu paveldu.

Projekto trukmė

2020 m. kovo 18 d.–liepos 1 d.

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partnerės

 1. Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai (ekspozicinių, ypatingą dokumentų saugą užtikrinančių baldų skolinimas)
 2. Niujorko YIVO žydų mokslinių tyrimų institutas (eksponato pinko skolinimas)
 3. Viešoji įstaiga Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (laidų ciklas apie Vilniaus Gaoną bei Lietuvos žydų dvasinį ir kultūrinį palikimą)

Projekto tikslinės grupės

 1. Mokslininkai, tiriantys žydų kultūrinį paveldą.
 2. Akademinė visuomenė, mokytojai, įvairių organizacijų, muziejų, kurie specializuojasi pristatyti žydų kultūros istoriją, darbuotojai, bibliotekų specialistai, moksleiviai, jaunimas, norintys pažinti žydų intelektinį, kultūrinį ir politinį paveldą.

Planuojamas projekto poveikis

 1. Renginiais tikimasi sulaukti pelnyto unikalaus Vilniaus Gaono paveldo ir išskirtinio eksponato – Gaono sinagogos Vilniuje metraščio (pinko) pripažinimo Lietuvos ir tarptautinėje visuomenėje.
 2. Tikimasi pritraukti visuomenės dėmesį Nacionalinėje bibliotekoje saugomai Vilniaus Gaono darbų, publikuotų 1799–1940 m. kolekcijai, kuri yra įtraukta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.
 3. Tikimasi paskatinti tikslinės auditorijos – akademinės visuomenės, mokytojų, įvairių organizacijų / muziejų, kurie specializuojasi pristatyti žydų kultūros istoriją, darbuotojų, bibliotekų specialistų, moksleivių, jaunimo – domėjimąsi žydų intelektiniu, kultūriniu ir politiniu paveldu.

Atsakingas asmuo

Jolanta Budriūnienė, Dokumentinio paveldo tyrimų departamento direktorė, tel. (8 5) 239 8637, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Logotipas