Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimas

Projekto tikslas

Tobulinti kultūrinės edukacijos sistemą ir įrankius (Kultūros paso programą, kultūrinės edukacijos koordinatorių ir kultūros edukatorių kompetencijas ir tinklą, kultūrines intervencijas bei tam pritaikytą IT sistemą) siekiant stiprinti mokinių ir pedagogų kultūrines kompetencijas, kūrybinį kritinį mąstymą ir taip ugdyti kitus ateičiai būtinus gebėjimus.

Projekto uždaviniai  

 1. Sukurti kultūrinės edukacijos administravimo platformą (ja bus naudojamasi teikiant Kultūros paso paslaugas, įgyvendinant kūrybines partnerystes).
 2. Sukurti kultūrinės edukacijos koordinatorių (formaliojo ir neformaliojo švietimo) tinklą siekiant užtikrinti kokybišką kultūros ugdymą ir nuoseklų koordinavimą, telkti ir stiprinti sukurtą kultūros edukatorių tinklą skatinant juos teikti kuo kokybiškesnes, įvairesnes kultūrines edukacijas.

Projekto laikotarpis

2020 m. lapkričio 18 d.–2022 m. spalio 31 d.

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė

Projektas yra įgyvendinamas pagal Ateities ekonomikos DNR plano veiksmą „Kultūrinės edukacijos administravimo platformos ir kultūros edukatorių tinklo sukūrimas, siekiant užtikrinti kokybišką ir įvairialypį kultūros ugdymą bei nuoseklų jo koordinavimą“ ir yra finansuojamas iš veiksmui finansuoti skirtų lėšų, kurios yra numatytos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir įtrauktos į Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai skirtus valstybės biudžeto asignavimus.

Veiksmui įgyvendinti skiriama 2,5 mln. Eur.

Produkto rodiklis

Sukurta ir išbandyta platforma – 1 vnt. (iki 2022 m. birželio 30 d.). Platformos naudos gavėjų skaičius – 350 tūkst. (mokytojai, mokyklos administracija, tėvai, mokiniai, kūrėjai).

Rodikliai

 • Kultūrinės edukacijos paslaugų prieinamumas visiems Lietuvos mokiniams (apie 320 tūkst.).
 • Sukurtų partnerysčių skaičius – 40 (iki 2022 m. birželio 30 d.).
 • Partnerystėse dalyvavusių mokinių skaičius – 7000 (iki 2029 gruodžio 31 d.).
 • Parengtų (išmokytų) asmenų, dirbančių su kultūros edukacija, (mokytojų, bibliotekininkų, kitų su kultūrine edukacija susijusių asmenų) skaičius – 400 (iki 2021 m. gruodžio 31 d.).

Poveikis valstybės biudžetui

Efektyvios IT sistemos naudojimas mažins jos administravimo sąnaudas ir laiką, kuris tiek paslaugų teikėjų, tiek vartotojų yra praleidžiamas sistemoje, taip leidžiant tą laiką skirti pridėtinę vertę kuriančioms veikloms. Konsultacijų ir mokymų teikimas kūrėjams (ypač jauniems) leis jiems pasiūlyti savo paslaugas ugdymo įstaigoms ir taip sudarys galimybių užsidirbti.  

Projekto komanda

 • Giedrė Čistovienė, projekto vadovė, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Ginta Liberytė, kultūrinės edukacijos pasiūlos didinimo koordinatorė, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Andrius Adamonis, IT koordinatorius, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Genovaitė Šablauskienė, finansų koordinatorė, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
 • Ernestas Vengeliavičius, administratorius, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Atsakingas asmuo

Giedrė Čistovienė, Projektų valdymo skyriaus vadovė, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. +370 5 239 8520.