Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Projektas „Arnoldo Odermatto fotografijų paroda“

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. Jo vertė – 10 700 Eur.

Projekto tikslas

Nacionalinės bibliotekos parodų salėje surengti personalinę šveicarų fotografo, buvusio kelių policininko Arnoldo Odermatto parodą, skirtą fotografijos istorijos ir reportažinės fotografijos tyrimui, taip pat ją lydinčią ekskursijų programą.

Projekto uždaviniai

 • Pristatyti Lietuvos žiūrovams žymų šveicarų kūrėją Arnoldą Odermattą, pagrindinėje Nacionalinės bibliotekos parodų erdvėje surengiant jo personalinę fotografijų parodą.
 • Parodą ir ją lydinčią ekskursijų programą surengti Nacionalinės bibliotekos pagrindinėje parodų salėje, šiuolaikinėmis priemonės supažindinti bibliotekos lankytojus su moderniosios fotografijos raida ir taip praplėsti tiek bibliotekos lankytojų akiratį, tiek bibliotekos, kaip žinių erdvės, funkcijas.
 • Viešinti parodą Lietuvos ir užsienio kultūriniuose leidiniuose bei portaluose. Parodai sukurti unikalaus dizaino plakatus, juos viešinti aukštosiose meno mokyklose.
 • Sukurti parodą lydinčią ekskursijų programą, kurią sudarytų kviestinių lektorių pranešimai apie moderniąją fotografiją ir joje naudojamų praktikų santykius.

Projekto rezultatai

Kiekybiniai projekto rezultatai:

 1. Sukurta viena paroda.
 2. Pristatytas vienas menininkas.
 3. Sukurta viena ekskursijų programa.
 4. Surengti du trys kviestinių lektorių pranešimai / paskaitos parodos temomis.

Kokybiniai projekto rezultatai:

 1. Pristatyta unikalaus fotografijos istorijoje menininko Arnoldo Odermatto kūryba.
 2. Galimybė Nacionalinės bibliotekos lankytojams praplėsti savo kultūros ir meno istorijos žinias.
 3. Parodą pristatančių kviestinių lektorių pranešimai-paskaitos išsamiau supažindins su parodos problematika.
 4. Paroda pristatys Nacionalinę biblioteką kaip įstaigą, gebančią įgyvendinti kokybiškus tarptautinius kultūrinius projektus, t. y. kaip svarbų Lietuvos kultūros lauko veikėją.

Projekto trukmė

2021 m. sausio 1 d.–spalio 31 d.

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partnerė

Springerio galerija (Galerie Springer), Berlynas (Vokietija)

Projekto komanda

 1. Parodos menininkas Arnoldas Odermattas
 2. Projekto vadovė Nijolė Jonaitienė
 3. Parodos ir ekskursijų programos kuratorė Gerda Paliušytė
 4. Parodos architektas Gediminas G. Akstinas
 5. Parodos dizainerė Vaida Gasiūnaitė

Planuojamas projekto poveikis

Moderniosios fotografijos paroda leis naujai pažvelgti į reportažinės fotografijos istoriją, jos santykį su konceptualia šiuolaikine fotografija. Poetinės priemonės padės permąstyti santykį su šiuolaikybe ir technologijų pažanga dabarties kontekste, kuriame pasitikėjimą technologijomis silpnina ekologinė krizė ir pasaulinė pandemija.

Trumpas projekto veiklų aprašymas

Parodos turinio – fotografijų atrankos, architektūros, tekstų – derinimas su projekto partneriu „Galerie Springer“; parodos architektūros, grafinio dizaino sukūrimas; parodos komunikacijos plano sukūrimas; parodos draudimo, kūrinių transportavimo organizavimas; parodos viešinimas; ekskursijų programos parodoje sukūrimas; parodos dokumentavimas; parodos kūrinių grąžinimas parodos partneriui.

Atsakingas asmuo

Nijolė Jonaitienė, Komunikacijos ir rinkodaros departamentas, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.; tel. (8 5) 239 8691

Logotipas