Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Projektas „Konstruoti Niujorką“ – tarptautinė fotografijų paroda ir ją lydinti edukacinė programa“

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Lietuvos kultūros taryba, Goethe’ės institutas, bendra projekto suma – 14 500 Eur.

Projekto tikslas

Surengti tarptautinę grupinę šiuolaikinės fotografijos parodą, kuri būtų skirta specifinei Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos architektūrai bei jos situacijos Lietuvos kultūriniame žemėlapyje tyrimui. Parengti ją lydinčią edukacinę programą ir pristatyti aktualius Lietuvos ir užsienio menininkus.

Projekto uždaviniai

Pristatyti Lietuvos auditorijai 5 užsienio ir 2 lietuvių menininkus: Johną Divolą, Barbarą Kasten, Wei-Li-Yeh, Ulrichą Wüstą, Marijoną Baranauską, Romualdą Rakauską, Itsuko Hasegawą – surengiant tarptautinę grupinę fotografijų parodą Nacionalinės bibliotekos erdvėje.

Parengti šiuolaikinės fotografijos parodą, skirtą Nacionalinės bibliotekos pastato architektūrai, jos santykiui su šiandienos Lietuvos politine ir istorine realybe.

Parodą surengti Nacionalinės bibliotekos šimtmečio kontekste, šiuolaikinėmis priemonėmis supažindinti bibliotekos lankytojus su pastato istorija.

Viešinti informaciją apie parodą Lietuvos ir užsienio kultūriniuose leidiniuose ir portaluose, tokiuose kaip 15min.lt, lrt.lt, artnews.lt, echogonewrong.com, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“. Taip pat šiuolaikinio meno portaluose: contemporaryartdaily.com, artviewer.org, moussemagazine.it. Parodai viešinti sukurti unikalaus dizaino plakatus, juos skelbti aukštosiose meno mokyklose (Vilniaus dailės akademijoje, Vilniaus dizaino kolegijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje).

Sukurti parodą lydinčią edukacinę programą, susidedančią iš paskaitų apie šiuolaikinę fotografiją ir architektūrą, šiuolaikinių Kalifornijos poetų poezijos, esančios Nacionalinės bibliotekos fonduose, skaitymų Nacionalinės bibliotekos Parodų salėje.

Projekto rezultatai

Kiekybiniai projekto rezultatai:

  1. Pristatyti 5 užsienio fotografai, kurių darbai iki šiol nė karto neeksponuoti Lietuvoje.
  2. Išplėsta Nacionalinės bibliotekos lankytojų auditorija.
  3. Parodoje surengta edukacinė programa – 2 turai po parodą.

Kokybiniai projekto rezultatai:

  1. Pirmą kartą Nacionalinėje bibliotekoje surengta tarptautinė fotografijų paroda, atskleidžianti Nacionalinę biblioteką kaip šiuolaikišką instituciją.
  2. Surengta parodą lydinti edukacinė programa, supažindinanti lankytojus su modernios ir šiuolaikinės fotografijos tendencijomis.

Projekto trukmė

2018 m. gegužės 2 d.–2019 m. gruodžio 1 d.

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneris

Goethe’ės institutas Vilniuje

Projekto tikslinės grupės

Modernaus ir šiuolaikinio meno gerbėjai ir kūrėjai, fotografai, architektūros srities atstovai, moksleiviai ir jaunimas, norintys pažinti pasaulines modernaus ir šiuolaikinio meno tendencijas.

Planuojamas projekto poveikis

Parodoje bus pristatomi ne tik Europos fotografijos klasikai (Ulrichas Wüstas, Marijonas Baranauskas, Romualdas Rakauskas), bet ir kanoniniai Jungtinių Amerikos Valstijų šiuolaikinės fotografijos menininkai, vis dar aktyviai veikiantys tarptautiniame šiuolaikinio meno lauke (Barbara Kasten, Johnas Divola). Pastarųjų menininkų kūryba – integrali ir svarbi JAV meno istorijos dalis, kuri iki šiol nėra pažįstama Lietuvos auditorijai.

Be to, Lietuvos žiūrovai susipažins su keliais pripažintais Azijos kūrėjais: Wei-Li-Yeh (Taipėjus, Taivanas) bei Itsuko Hasegawa (Japonija), kurių kūryba atliepia šiuolaikinės Azijos architektūros ir konceptualiojo meno tendencijas.

Be to, parodą lydinti edukacinė programa supažindins Lietuvos auditoriją ne tik su modernia ir šiuolaikine fotografija, bet ir su bendromis šiuolaikinio meno ir architektūros tendencijomis, susies tai su dabartine Nacionalinės bibliotekos pastato situacija.

Trumpas projekto veiklų aprašymas

Surengti šiuolaikinės fotografijos parodą, viešinti ją Lietuvos ir užsienio portaluose, parengti parodą lydinčią edukacinę programą, šiuolaikinėmis priemonėmis supažindinti Nacionalinės bibliotekos lankytojus su pastato istorija.

Atsakingas asmuo

Gerda Paliušytė, Komunikacijos ir rinkodaros departamentas, kultūros projektų vadovė, tel. 8 604 76 298, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.