Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinio registro dokumentų (įrašytų 2019 m.) aktualizavimas ir sklaida

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Lietuvos kultūros taryba, programa, bendra projekto vertė – 7 439 Eur

Projekto tikslas

Populiarinti ir visuomenei išsamiai pristatyti į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą 2019 m. įtrauktus regioninės ir nacionalinės reikšmės paveldo dokumentus, didinti išsamios ir kokybiškos informacijos apie juos sklaidą ir skatinti šių dokumentų tyrinėjimą.

Projekto uždaviniai

 1. Parengti publikacijų ciklą apie UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ dokumentus ir jas išspausdinti Nacionalinės bibliotekos žurnale „Tarp knygų“.
 2. Parengti su nurodytu straipsnių ciklu susietą Nacionalinės bibliotekos TV studijos laidų ciklą ir paskelbti bibliotekos „YouTube“ paskyroje.
 3. Projekto metu parengtus straipsnius ir TV laidas paviešinti projekto sklaidos partnerių informaciniuose kanaluose.

Projekto rezultatai

Kiekybiniai projekto rezultatai:

 1. parengti ir išspausdinti 7 ciklo straipsniai;
 2. parengtos ir paskelbtos 5 TV laidos;
 3. paviešinti 7 straipsniai ir 5 TV laidos sklaidos partnerių informaciniuose kanaluose.

Kokybiniai projekto rezultatai:

 1. kultūros darbuotojams ir plačiajai visuomenei išsamiai ir kompetentingai dokumentinio paveldo tyrėjų straipsniais pristatyti vertingi Lietuvos atminties institucijose saugomi dokumentinio paveldo ištekliai;
 2. kultūros paveldo ištekliais besidominčiai auditorijai pasiūlyta dar viena dokumentinio paveldo pristatymo forma – šalia spausdintinės (rašytinės) informacijos pateikta ir vaizdinė informacija: laidos TV studijoje, filmuoti intarpai;
 3. prisidėta prie išsamios ir kokybiškos informacijos apie šalies atminties institucijose saugomą dokumentinį paveldą sklaidos.

Projekto trukmė

2020 m. kovo 1 d.–gruodžio 15 d.

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneriai

 1. Interneto dienraštis „Bernardinai.lt“;
 2. Interneto dienraštis „15min“.

Projekto tikslinės grupės

 1. Bibliotekų ir kitų atminties institucijų specialistai, kultūros, švietimo įstaigų darbuotojai, literatūrologai, rašytojai;
 2. Bibliotekų veikloje dalyvaujantys vietos bendruomenės nariai, bibliotekų lankytojai;
 3. Interneto vartotojai, besidomintys kultūros temomis.

Planuojamas projekto poveikis

Nacionalinės bibliotekos žurnalo „Tarp knygų“ prenumeratoriai (bibliotekų ir kiti kultūros darbuotojai), bibliotekų lankytojai, taip pat plačioji visuomenė (pasitelkiant projekto partnerius ir internetinę žiniasklaidą) išsamiau supažindinta su UNESCO veikla, jos programomis ir jų verte žmonijai.

Atsakingas asmuo

Asta Stirbytė, Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento Leidybos skyriaus vyriausioji redaktorė, tel. (8 5) 263 9111, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Logotipas