Telefonas Klaustukas Sitemap

Europos biblioteka

The European LibraryProjekto tikslas
Sukurti Europos nacionalinių bibliotekų informacijos išteklių portalą.

Projekto trukmė
Nacionalinė biblioteka dalyvauja nuo 2007 m.

Projekto vykdytojas
Europos bibliotekos darbo grupė Nyderlandų nacionalinėje bibliotekoje

Projekto partneriai
48 Europos nacionalinės bibliotekos ir mokslinės bibliotekos

Projekto finansavimo šaltinis
Projektas iš dalies finansuotas Europos Komisijos 7-osios bendrosios mokslinių tyrimų ir technologijų vystymo programos (FP7) lėšomis

Projekto pristatymas
Europos bibliotekos vizija – sukurti bendrą prieigą skatinant Europos mokslo ir kultūros turtingumo bei įvairovės visuotinį suvokimą. Europos bibliotekos misija – atverti visų Europos nacionalinių bibliotekų žinių, informacijos ir kultūros pasaulį. Projekto metu sukurta interneto svetainė www.theeuropeanlibrary.org, siūlanti prieigą prie 48 Europos nacionalinių bibliotekų ir mokslinių bibliotekų sujungtų išteklių (knygų, žurnalų – ir skaitmeninių, ir kitų).

Europos biblioteka turi milžinišką virtualų įvairių sričių informacijos fondą, siūlo laisvos paieškos galimybę ir pateikia skaitmeninius objektus – kai kuriuos nemokamai, kai kuriuos mokamai.

Europos biblioteka ypatinga tuo, kad:
1. integruoja įvairius fondus į vieną vietą, suteikdama kryžminės paieškos galimybę;
2. pateikia jungtinius paieškos rezultatus, taip pat skaitmeninius objektus;
3. įgalina atlikti paiešką fondų lygmeniu, kuri kitaip būtų neįmanoma.

Tai labai svarbus indėlis į mokslinius tyrimus, nes sukuriama plati išteklių prieiga ir atsiranda naujų ryšių galimybė eksploatuojant milžiniškus virtualios bibliotekos fondus. Europos biblioteka skatina naujus mokslinius tyrimus.

Atsakingas asmuo
Sandra Leknickienė, Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus pavaduotoja informacijos išteklių ir paslaugų plėtrai, tel. (8 5) 239 8505, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..