Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Skaitmeninių paslaugų plėtra

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

BĮ Lietuvos kultūros taryba, bendra projekto vertė – 20 000 Eur.

Projekto tikslas

 1. Praplėsti ir perkelti tradicines Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paslaugas (renginius, parodas, vaikų ir suaugusiųjų edukacijas) į skaitmeninę erdvę, siekiant kuo kokybiškiau ir plačiau užtikrinti vartotojų galimybes mokytis visą gyvenimą; kultūros, meno ir švietimo atstovams suteikti papildomą sklaidos kanalą jų kuriamiems produktams viešinti.
 2. Sukurti naujus, draugiškoje vartotojams aplinkoje pateiktus aukštos meninės ir kultūrinės vertės skaitmeninius produktus ir virtualias paslaugas: e. renginiai, e. parodos, virtualios suaugusiųjų ir vaikų edukacijos.

Projekto uždaviniai

 1. Sukurti vartotojams patrauklų, aktualų vaizdo turinį ir peržiūros galimybes su kategorizavimo, filtravimo funkcijomis, į Nacionalinės bibliotekos svetainę integruojant plačiai naudojamas „Youtube“ technologijas.
 2. Sukurti švietimo sistemos darbuotojams ir kitiems besidomintiems vartotojams skirtas virtualias parodas iš epaveldas.lt lobyno, papildančias Lietuvos istorijos, pilietiškumo ugdymo, lietuvių kalbos ir literatūros, muzikos ir vizualaus meno pamokas.
 3. Sukurti formaliojo ir neformaliojo ugdymo veiklas papildantį skaitmeninį turinį, skirtą vaikų ir jaunimo edukacijų specialistams ir pateikti jį vartotojui draugiškoje aplinkoje.
 4. Sukurtiems produktams viešinti ir kultūros, meno bei kitų sričių atstovams skatinti, naudojantis sukurtais sklaidos kanalais, organizuoti projekto rezultatų viešinimo kampaniją (paskelbti informaciją Nacionalinės bibliotekos svetainėje, socialiniuose tinkluose, interneto žiniasklaidoje).
 5. Modernizuoti Nacionalinės bibliotekos svetainę, integruojant naujas paslaugas ir atnaujinant, priderinant esamus funkcionalumus prie naujų paslaugų; sudarant galimybes svetaine naudotis specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Projekto rezultatai

 1. Sukurti ir įkelti ne mažiau nei 20 naujų vaizdo įrašų, skirtų meno ir kultūros atstovų kuriamos produkcijos sklaidai.
 2. Organizuoti 3 virtualias parodas.
 3. „Metų knygos rinkimams“ sukurti 10 edukacinių vaizdo įrašų apie akcijos 2020 metų vaikų ir paauglių kategorijos nominantus. Šie nauji produktai bus pasiekiami ir naudojami tiek savarankiškai, tiek padedant mokytojams ar tėveliams.
 4. Modernizuoti Nacionalinės bibliotekos svetainę.

Projekto trukmė

2020 m. rugpjūčio 31 d.–2021 m. vasario 15 d.

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto tikslinės grupės

Plačioji visuomenė – jos švietėjiška, edukacinė, kultūrinė veikla.

Planuojamas projekto poveikis

Didesnis Nacionalinės bibliotekos paslaugų prieinamumas, matomumas ir žinomumas.

Atsakingas asmuo

Giedrė Čistovienė, Projektų valdymo skyriaus vadovė, tel. (8 5) 239 8520, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

LTK Logotipas 250