Telefonas Klaustukas Sitemap

Vartotojui pritaikytos modernios Nacionalinės bibliotekos elektroninės paslaugos

Projekto tikslas
Skatinti gyventojus saugiai ir efektyviai naudotis esamais skaitmeninės informacijos šaltiniais ir elektroninės paslaugomis, tokiomis kaip www.ibiblioteka.ltwww.epaveldas.lt ir virtualių dokumentų galerijomis.

Projekto uždaviniai
1. Padaryti morališkai pasenusias elektronines paslaugas patogesnėmis vartotojams – atnaujinti virtualių dokumentų galerijos sistemą.
2. Paruošti bibliotekų darbuotojus ugdyti vartotojų gebas saugiai ir efektyviai naudotis internetu ir teisinės informacijos šaltiniais.
3. Vykdyti informacinę / ugdomąją kampaniją visuomenei apie www.lnb.lt, www.ibiblioteka.lt, www.epaveldas.lt, taip didinti visuomenės informuotumą ir suinteresuotumą naudotis esamomis ir atnaujintomis e. paslaugomis.

Projekto trukmė
2014 m. liepa–gruodis

Projekto vykdytojas
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneriai
Asociacija „Langas į ateitį“

Projektą koordinuojantis Nacionalinės bibliotekos padalinys
Ryšių su visuomene skyrius

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, 32 437 Eur (112 000 Lt)

Projekto pristatymas
Projekto metu buvo sukurta šiuolaikiškų virtualių galerijų rengimui reikalinga informacinė-technologinė aplinka, suteikianti galimybę naudotis iš įvairių informacijos šaltinių surinkta medžiaga su nuorodomis į visateksčius dokumentus, organizuoti galerijas rengiančių specialistų mokymai.

Virtualia galerija laisvai galima naudotis bet kurioje vietoje ir bet kokiu patogiu laiku. Sukurta galerija naudoja prisitaikančio dizaino (angl. Responsive web design) principus, tai palengvina šių galerijų peržiūrą išmaniaisiais telefonais, planšetiniais kompiuteriais. Platformoje naudojama vieninga, tarptautinius metaduomenų ir skaitmeninio turinio standartus atitinkanti objektų duomenų saugykla. Tai leidžia keistis duomenimis su kitomis sistemomis, naudoti tuos pačius objektus keliose skirtingos galerijose, jas sieti tarpusavyje. Yra galimybė atlikti galerijų ir pavienių objektų paiešką pagal raktinį žodį, temas, laikotarpį, galerijos publikavimo datą. Galerijose eksponuojami objektai susiejami su analogiškais ar giminingais objektais esančiais www.epaveldas.lt.

Atsakingas asmuo
Renata Surovec, Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė, ryšių su visuomene ir atstovavimo koordinatorė, tel. (8 5) 239 8517