Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Bibliotekų kompiuterizavimas 2023 m.

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Projekto tikslas

Kompiuterizuoti Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešąsias bibliotekas ir Lietuvos aklųjų biblioteką, atnaujinti ir plėtoti viešųjų bibliotekų viešosios prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą, sudarant joms sąlygas aktyviai dalyvauti gyventojų skaitmeninių kompetencijų ugdymo, vietos skaitmeninio turinio kūrimo ir kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

Projekto uždavinys

Gerinti viešųjų bibliotekų viešosios prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą, sudarant sąlygas koordinuotoms regionų bibliotekininkų kvalifikacijos tobulinimo ir gyventojų informacinio skaitmeninio raštingumo didinimo, įgūdžių stiprinimo ir įtraukties skatinimo iniciatyvoms.

Trumpas projekto veiklų aprašymas

 1. Nacionalinė biblioteka atlieka viešųjų bibliotekų viešosios prieigos kompiuterinės įrangos atnaujinimo poreikių ir turimos įrangos naudojimo analizę pagal VRSS bei gyventojų bazinių skaitmeninių įgūdžių ugdymo bibliotekose duomenis, surenka naujausius oficialios bibliotekų statistikos duomenis, įrangos kainų ir kitą prieinamą informaciją.
 2. Tikslinama ir derinama Valstybės investicijų programoje 2023 metams skirtų lėšų panaudojimo sąmata, pasirašoma sutartis dėl projekto įgyvendinimo 2023 metais. Organizuojamos įrangos viešųjų pirkimų procedūros.
 3. Įrangos diegimas viešosiose bibliotekose.

4. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo projekto „Dėl kompiuterinės įrangos perdavimo naudotojams“ parengimas ir įrangos perdavimas.

Projekto trukmė

Nuo 2023 vasario 1 d. iki gruodžio 31 d.

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto tikslinės grupės

 1. Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos
 2. Lietuvos aklųjų biblioteka

Projekto komanda

 1. Dainius Bružė
 2. Dalia Janulynaitė
 3. Irina Ivanova
 4. Augustinas Bartasevičius
 5. Tomas Juodišius
 6. Ignas Rimša

Atsakingas asmuo

Projekto vadovas Dainius Bružė, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 239 8582