Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje

Logotipai

Projekto finansavimo šaltinis, vertė (Eur)

Projektas finansuojamas iš  Europos regioninės plėtros fondo. Projekto vertė – 10,7 mln. Eur

Projekto tikslas

Plėtoti ir atnaujinti viešosios prieigos kompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarant sąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietos skaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

Projekto uždaviniai:

1. atnaujinti viešosios interneto prieigos bibliotekose infrastruktūrą;
2. modernizuoti Vartotojų registracijos ir statistikos sistemą (VRSS).

Projekto trukmė

2018 m. sausis – 2022 m. sausis

Projekto vykdytojas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneris

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Projekto pristatymas

Įgyvendinant projektą bus vykdomos šios veiklos:
1. Ketinama atnaujinti kompiuterinę ir programinę įrangą 1200 viešosios interneto prieigos taškų viešosiose bibliotekose.
2. Regionų centruose bibliotekos turės galimybę pasiūlyti tokių technologijų, kurių gyventojai ar namų ūkiai dar neturi: bus sukurtos naujos darbo vietos darbui su vaizdo ir garso ir/ar grafine medžiaga, asmenų inžinerinius gebėjimus lavinančiais konstruktoriais, robotikos rinkiniais, taip pat darbui su virtualios realybės ir kt. įrenginiais.
3. Numatoma apmokyti naudotis įranga apie 3 tūkst. viešųjų bibliotekų darbuotojų, taip pat modernizuoti lankytojų, kurie naudojasi įrengtomis viešomis darbo vietomis bibliotekose, registravimo ir statistikos sistemą.
4. Šiuo projektu planuojama prisidėti prie skaitmeninės atskirties problemos sprendimo. Viešosiose bibliotekose gyventojams bus suteiktos galimybės naudotis spartesniu negu 30 Mb/s interneto ryšiu.
5. Visų šių paslaugų tikslas – įgalinti e. transformaciją, t. y. skatinti naujų produktų ir paslaugų atsiradimą įvairiose vietovėse, nepriklausomai nuo esamos infrastruktūros ar ekonomikos lygio.

Projekto rezultatai

1. Atnaujinta 1200 viešosios interneto prieigos taškų bibliotekose.
2. Lankytojų skaičius bibliotekose padidės 20 procentų.
3. Interneto greitis viešosiose bibliotekose vidutiniškai padidės iki 30 Mb/s.
4. Daugiau kaip 50 proc. lankytojų, teigiamai vertinančių viešosios interneto prieigos paslaugą.

Vartotojų pritraukimo ir viešinimo veiklas vykdys kitas ­– Informacinės visuomenės plėtros komiteto projektas „Prisijungusi Lietuva“. Projekto partnerės yra asociacija „Langas į ateitį“, Vidaus reikalų ministerija, Ryšių reguliavimo tarnyba ir Nacionalinė biblioteka.

Šiais dviem projektais siekiama prisidėti prie 2014–2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų veiksmų programos 2 prioriteto „Informacinės visuomenės skatinimas“ poveikio rodiklių pasiekimo. Užsibrėžtas tikslas, kad 2023 m.:

1. gyventojų, kurie nuolat naudojasi internetu dalis, siektų 87 proc.;
2. gyventojų, kurie niekada nesinaudojo internetu dalis, siektų 10 proc.;
3. gyventojų, kurie naudojasi elektroniniu būdu teikiamomis viešosiomis ir administracinėmis paslaugomis, dalis siektų proc. 60 proc.;
4. gyventojų, turinčių didesnių ir vidutinių įgūdžių naudotis internetu, dalis siektų 70 proc.

Atsakingas asmuo

Projekto vadovas Aidas Sinkevičius, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.