Telefonas Klaustukas Sitemap

Prieškario Lietuvos atlikėjų įrašai šelako plokštelėse

Projekto tikslas

Išsaugoti garsinį Lietuvos kultūros paveldą ir išplėsti leidybinį kompaktinių plokštelių repertuarą.

Projekto uždaviniai

  1. Šelako plokšteles, saugomas Nacionalinio publikuotų dokumentų archyvinio fondo Vaizdo ir garso archyve, pervesti į skaitmeninę laikmeną.
  2. Išleisti kompaktinių plokštelių rinkinį (1-ą rinkinį sudaro 3 CD) su žymių Lietuvos dainininkų įrašais.
  3. Archyvinius garso įrašus padaryti prieinamus šiandieniniam vartotojui, publikuojant juos vieningame Lietuvos kultūros paveldo portale epaveldas.lt, tokiu būdu užtikrinti Lietuvos kultūros ir meno paveldo teisėtą nekomercinę prieigą bei kultūros paveldo sklaidą.
  4. Informuoti visuomenę apie projektą ir archyvinių garso įrašų prieinamumą specialiai sukurtame „Facebook“ puslapyje.

Projekto trukmė

2014 m. sausis–gruodis

Projekto vykdytojas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projektą koordinuojantis Nacionalinės bibliotekos padalinys

Muzikos ir vizualiųjų menų skyrius

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Bendra projekto vertė – 3 893,65 Eur, iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos (Nacionalinės bibliotekos įnašas – 778,50 Eur).

Projekto pristatymas

Šelako plokštelės patvarumu panašios į stiklą. Dėl šios priežasties ir itin trumpo gyvavimo amžiaus (plokštelė apskaičiuota 50–70 kokybiškų grojimų) šiandien Nacionalinėje bibliotekoje saugoma išsamiausia lietuviškų šelako plokštelių kolekcija su Lietuvos kultūros raidai svarbių dainininkų įrašais yra neprieinama vartotojui. Įgyvendinant projektą suskaitmeninti žymiausių prieškario Lietuvos dainininkų įrašai (ištraukos iš operų ir operečių) publikuoti vieningame Lietuvos kultūros paveldo portale epaveldas.lt, išleistas 1 kompaktinių plokštelių rinkinys (iš viso 66 kūriniai).

Projekto tikslinė grupė: Lietuvos ir užsienio šalių muzikai profesionalai ir mėgėjai, šelako plokštelės tyrinėtojai, Lietuvos ir išeivijos plačioji ir kultūrinė visuomenė.

Atsakingas asmuo

Živilė Časaitė, Paslaugų departamento Muzikos ir vizualiųjų menų skyriaus vadovė, tel. (8 5) 239 8677, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.