Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Leidinio „Tomo Venclovos publicistikos darbų rinktinė“ parengimas ir išleidimas

Projekto tikslas
Didinti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje saugomo dokumentinio kultūros paveldo aktualinimą ir sklaidą.

Projekto uždaviniai
1. Parengti ir išleisti T. Venclovos publicistikos straipsnių rinkinį.
2. Parengti leidinio sklaidos strategiją.

Projekto trukmė
2016 m. balandis–gruodis

Projekto vykdytojas
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneriai
Interneto dienraštis „Bernardinai.LT“ (informacinis rėmėjas)

Projektą koordinuojantis Nacionalinės bibliotekos padalinys
Informacijos mokslų departamento Lituanistikos tyrimų skyrius

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)
Lietuvos kultūros taryba, 3 600 Eur

Projekto pristatymas
Projekto metu bus parengtas ir išleistas poeto T. Venclovos publicistikos darbų rinkinys. Jį sudarys įvairiais laikotarpiais skirtingų šalių spaudoje (Lietuvoje, JAV, Rusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, kitose šalyse); publikuoti autoriaus straipsniai. Daugelis iš jų šiandieniniam skaitytojui yra mažiau žinomi – iki šiol su didžiąja dalimi numatytų skelbti straipsnių Lietuvoje buvo galima susipažinti tik iš Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyriuje saugomų T. Venclovos asmeninės bibliotekos dokumentų.

Tai bus svarbią autoriaus veiklos sritį – jo visuomeninį-politinį gyvenimą atspindintis tekstų rinkinys, praplečiantis ir papildantis 2012 m. Nacionalinės bibliotekos parengtą ir išleistą T. Venclovos darbų bibliografiją.

Leidiniu galės naudotis mokslininkai ir studentai, tiriantys politinės-visuomeninės minties proceso raidą, T. Venclovos asmenybės ir kūrybos tyrinėtojai, skaitytojai, besidomintys daugialype jo veikla.

Atsakingas asmuo
Jolanta Budriūnienė, Informacijos mokslų departamento Lituanistikos tyrimų skyriaus vadovė, tel. (8 5) 239 8637, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.