Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Nacionalinė retrospektyviosios bibliografijos rodyklė „Lietuvos bibliografija. Knygos lietuvių kalba. T. 3, 1905–1917, Kn. 3, mokslo studija; smulkieji neautoriniai spaudiniai; Kn. 4, vaizduojami spaudiniai, natos ir žemėlapiai“

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, vertė – 3 500 Eur

Projekto vykdytoja

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto tikslas

Užtikrinti nacionalinės retrospektyviosios bibliografijos 1905–1917 m. tyrimų sklaidą, sudarant Lietuvos ir užsienio vartotojams naujas kokybiškas sąlygas pasiekti, tirti ir aktualizuoti smulkiosios, vaizduojamosios, kartografinės ir muzikos spaudos paveldą.

Projekto uždaviniai:

 1. Sutelkti 1905–1917 m. Lietuvos ir užsienio lietuviškų smulkiųjų, vaizduojamųjų, kartografinių ir muzikos leidinių bibliografinius duomenis.
 2. Parengti bibliografinius įrašus ir juos pateikti vartotojams portale ibiblioteka.lt.
 3. Suformuoti ir publikuoti elektroniniu ir spausdintiniu formatu recenzuotą mokslinę vertę turinčią bibliografijos rodyklę pagal „Lietuvos bibliografijos“ serijos A koncepciją (aukščiausi kokybiniai reikalavimai, tipinė bibliografijos įrašo struktūra, pagalbinės rodyklės).
 4. Apibendrinti mokslo studijoje „Viešosios erdvės lituanizacija Lietuvoje“ sukauptą bibliografinę informaciją (integrali leidinio dalis).
 5. Supažindinti profesinę, akademinę ir plačiąją visuomenę su bibliografinio tyrimo rezultatais sudarant lanksčias šių rezultatų pasiekiamumo ir naudojimo sąlygas.

Trumpas projekto veiklų aprašymas

Surinkti duomenis iš privačių ir institucinių saugyklų Lietuvoje ir užsienyje, parengti itin detalius, prie leidinio ir laikotarpio specifikos pritaikytus aprašus, pagalbines rodykles. Leidinį išleisti spausdintiniu ir elektroniniu formatu. 

Projekto trukmė

Nuo 2023 m. balandžio 1 d. iki gruodžio 20 d.  

Projekto komanda:

 1. Dovilė Ivanovienė, projekto vadovė
 2. Vaida Pakalniškienė, vyriausioji bibliografė
 3. Roma Stabrauskienė, vyriausioji bibliografė
 4. Violeta Mateikienė, vyriausioji bibliografė
 5. Tomas Petreikis, vyriausiasis bibliografas-tyrėjas
 6. Kristina Mickevičienė, maketuotoja
 7. Daina Dailidonienė, kalbos redaktorė

Atsakingas asmuo

Dovilė Ivanovienė, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 5) 239 8681