Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Meno edukacija „Pusiausvyros formų ritmai“

2024 m. gegužės 21 d. 17.00 val. – 18.30 val.

Gegužės mėnesį studijuosime ir praktikuosime darnios kompozicijos pagrindus, pasitelkdami spalvinius potėpius ir ritmines variacijas. Gegužės 21 d. 17 val. kviečiame į meno edukaciją „Pusiausvyros formų ritmai“ Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Tapytojas Paulis Klee dažnai pasakodavo apie spalvos ryšį su muzika, aiškindamas, kad spalvų kombinacijos (dažnai – kaip muzikinės natos) gali būti harmoningos arba disonuojančios, priklausomai nuo jų sugrupavimo. Kartais savo studentams jis netgi grodavo smuiku. „Aš ir spalva esame viena, – rašė jis savo dienoraštyje 1914-aisiais. – Aš esu tapytojas.“

Nepamiršime ir meno istorijos fragmentų, susipažinsime su modernizmo tapybos srovėmis ir jų įtaka meno kūrinio kompozicijai. Teorinėje meno edukacijos dalyje bus aptariama XIX a. pab. – XX a. pr. tapybos srovių kaita, Kinijos ir Japonijos tapybos mokyklos, reakcijos į ankstesnes kryptis. Būtent jų meninės idėjos leidžia atpažinti ir įvardyti, kaip reikia kurti, komponuoti paveikslą. Tai tarsi kūrinio nematomas stuburas, pagrindas, padedantis formuoti ir komponuoti vaizdą iš tam tikrų atskirų formų ar spalvų. Taip pat pasiūloma išmokti žvelgti ir analizuoti paveikslą giliau, o ne apsiribojant „patinka–nepatinka“, „gražu–negražu“ nuostata. Siekiama matyti tarsi už formos, žvelgiant į pačią daiktų prigimtį. Nebijant atrasti paveikslo struktūros ar esmės, kuri gali būti gaivališka arba suvaldyta, tyki arba chaotiška, racionali arba poetinė.

Susitikimuose laukiami suaugusieji ir vaikai nuo 12 metų, lydimi suaugusiųjų. Edukacijos vyks Nacionalinės bibliotekos VIP erdvėje (V a.).

Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trumpai apie renginį

Data
gegužės 21 d.
Laikas
17 val.
Vieta
VIP erdvė, V a.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
prašome registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“