Kaip mus rasti Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

MKČ26: pokalbis su pianistu Dariumi Mažintu „Muzikos vieta įtampos ir karo kontekste“

2026 m. liepos 7 d. 17.00 val. – 18.00 val.

XIV tarptautinio M. K. Čiurlionio muzikos festivalis, tęsdamas pokalbių su muzikais seriją, šiemet  kalbins pianistą Darių Mažintą jautria tema „Muzikos vieta įtampos ir karo kontekste“. 

Kai pasaulis triukšmingas ir pilnas įtampos, muzika tampa ne pabėgimu, o sugrįžimu. Liepos 7 d. 17 val. Palangos vasaros skaitykloje kalbėsime apie muzikos vietą karo, nerimo ir nuolatinio informacinio triukšmo akivaizdoje. 

Taip pat kelsime klausimą, koks šiandien turi būti atlikėjas. Ar pakanka tik tiksliai atlikti kūrinį, o gal vis dėlto atlikėjas tampa tarpininku tarp tylos ir garso, tarp vidinio pasaulio ir klausytojo patirties? Šiandien kaip niekada svarbios tampa vertybės – jautrumas, sąžiningumas, atsakomybė už tai, ką neši į sceną. Atlikėjas nebėra tik muzikos perteikėjas – jis tampa žmogumi, savo buvimu kuriančiu erdvę, kurioje galima sustoti, išgirsti ir galbūt net šiek tiek sugrįžti į save. 

Tai bus atviras pokalbis apie muziką kaip gyvą procesą, apie buvimą scenoje ir apie tai, ar atlikėjas gali būti kas nors daugiau – galbūt liudytojas, vedlys ar net tylos kūrėjas... 

Renginį moderuos festivalio direktorė Aleksandra Žvirblytė. 

Renginys nemokamas ir atviras. 

Festivalio globėjas – Palangos miesto meras ŠARŪNAS VAITKUS. 

FESTIVALĮ FINANSUOJA 

Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė 

RĖMĖJAI 

LATGA fondas, Sauliaus Karoso paramos ir labdaros fondas, URBO bankas, viešbutis „Gabija“, viešbutis „Palanga Life Balance SPA“, viešbutis „Mana Suites & Sea“ Palangoje, Kęstutis Sakalauskas, AB „Vilniaus pergalė“, Donato Rudžio IĮ „PRINT4YOU“. 

PARTNERIAI 

Palangos kultūros centras, Palangos Stasio Vainiūno mokykla, Palangos komunalinis ūkis, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijai „Guboja“, Placer.lt. 

INFORMACINIS PARTNERIS – LRT | 100. 

*** 

Dalyvaudami renginyje neprieštaraujate, kad renginys būtų fotografuojamas ir (ar) filmuojamas, o vaizdinė medžiaga viešinama VšĮ „Klasika LT“ priklausančiose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidoje.

Trumpai apie renginį

Data
liepos 7 d.
Laikas
17 val.
Vieta
Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
atviras ir nemokamas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatorė
VšĮ „Klasika LT“
Partneriai ir rėmėjai
Festivalio globėjas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė.

Rėmėjai: LATGA fondas, Sauliaus Karoso paramos ir labdaros fondas, URBO bankas, viešbutis „Gabija“, viešbutis „Palanga Life Balance SPA“, viešbutis „Mana Suites & Sea“ Palangoje, Kęstutis Sakalauskas, AB „Vilniaus pergalė“, Donato Rudžio IĮ „PRINT4YOU“.

Partneriai: Palangos kultūros centras, Palangos Stasio Vainiūno mokykla, Palangos komunalinis ūkis, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijai „Guboja“, Placer.lt.

Informacinis partneris – LRT | 100.
Svarbu
renginys gali būti fotografuojamas ir (arba) filmuojamas

Rekomenduojame