Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Velnio sėkla“

2021 m. rugpjūčio 5 d. 17.30 val. – 19.30 val.

Rugpjūčio 4–5 d. daugelyje Lietuvos miestų prasideda jau trečiosios Lietuviškos kino klasikos dienos. Žiūrovai turės galimybę nemokamai pamatyti restauruotus mėgstamiausius legendinius lietuviškos kino klasikos filmus, pritaikytus šiuolaikiniams ekranams.

Rugpjūčio 5 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks režisieriaus Algimanto Puipos restauruoto ir suskaitmeninto filmo „Velnio sėkla“ (1979)  premjera. Renginį ves kino kritikė Neringa Kažukauskaitė. Žiūrovai taip pat turės galimybę išgirsti filmo režisieriaus A. Puipos prisiminimus apie filmo gamybos užkulisius.

A. Puipos „Velnio sėkloje“ jau akivaizdūs savito tada dar tik pradedančio režisieriaus stiliaus bruožai: vizualumas, polinkis į siurrealistines detales, sugebėjimas derinti psichologišką aktorių vaidybą ir originalią pasaulio viziją.

Iš pirmo žvilgsnio filmas gali pasirodyti įprastas sovietmečio lietuvių kinui filmas, išaugęs iš tradicijos rodyti tarpukario Lietuvos kaimą kaip klasinių kovų, išnaudojimo ir beteisiškumo areną. Scenarijaus autorius Vytautas Žalakevičius, laisvai interpretavęs Petro Cvirkos prozą, neatsisakė pažįstamų personažų – bedalių samdinių ir godžių, žiaurių buožių. Tačiau tai tik išeities taškas: „Velnio sėklos“ personažai nueis daug toliau, nei leidžia schema, o V. Žalakevičius ir A. Puipa suteiks pasakojimui apie „mergos vaiką“ Jonį (Kostas Smoriginas) netikėtų siužeto ir likimo posūkių. Būtent tai ir daro „Velnio sėklą“ ne dar viena drama apie kaimą, o autoriniu filmu, pasvarstymu apie žmogaus prigimtį, gal net refleksija apie lietuvišką mentalitetą.

Režisierius Algimantas Puipa
Scenarijaus autorius Vytautas Žalakevičius
Operatorius Donatas Pečiūra
Kompozitorius Olegas Karavaičiukas
Dailininkas Algirdas Ničius
Kostiumų dailininkas Linas Kriščiūnas
Vaidina: Kostas Smoriginas, Eugenija Pleškytė, Vytautas Paukštė, Inesa Saulite, Bronius Talačka, Algirdas Paulavičius, Algirdas Latėnas, Algirdas Latėnas ir kt. 

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, žiūrovai įleidžiami tik pagal išankstinę registraciją ir ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atėjus į renginį, privaloma užpildyti COVID-19 anketą. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
rugpjūčio 5 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
1 val. 40 min.
Dalyvavimas
dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis
Daugiau informacijos
Lietuvos kino centro interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos kino centras
Svarbu
filmo trukmė 64 min., lietuvių kalba