Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Edukacija „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“

2022 m. sausio 19 d. 12.00 val. – 13.00 val.

Sausio 12 ir 19 d. 12 val. kviečiame į edukacinį ciklą Pažinimo erdvėje (V a., 535 kab.) „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“.

Nobelio literatūros premijos laureatas rašytojas Czesławas Miłoszas rašė: „<...> buvimas susitelkus. Tai reiškia sutelkti dėmesį į tai, kas yra dabar, užuot dairiusis į tai, kas buvo, arba į tai, kas bus. Tikras išganymas sąžinės kankiniams, atrajojantiems savo senus nuopuolius, išganymas nerimaujantiems, kurie neranda sau vietos, su siaubu įsivaizduodami, kas juos ištiks rytoj. O, kad mano eilės padėtų jų skaitytojui apsigyventi dabartyje...“

Edukacijos dalyviai galės giliau panirti į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą. Tai galimybė iš naujo ieškoti ir atrasti būdų nutildyti nerimą, paleisti įtampas, blogus ateities scenarijus.

Jau daug metų pasaulio mokslininkai atlieka tyrimus, kaip dėmesingumo pratybos veikia žmogaus protą. Reguliariai praktikuojant tinkamą susitelkimą, įgyjama vertingos patirties, atpažįstamos geriausios būdo savybės.

Dalyviai išmoks sąmoningai valdyti dėmesį, suvokti savo potencialą, plėsti vidinės kultūros akiratį ir leistis pažinimo taku į meninės kūrybos bei filosofinių tradicijų sąsajas. Dėmesio valdymo technikos suteiks galimybę tapti sąmoningesniems. Kiekvienam dalyviui bus sudaromos palankios sąlygos nurimti, susikaupti ir kūrybiškai išsiskleisti kasdienėje veikloje.

Susitelkimo valdymo metodai naudingi kaip savirefleksija, kuri padeda išryškinti esminius asmenybės bruožus ir ugdyti analitinį mąstymą. Gilesnis savęs pažinimas leidžia geriau suprasti aplinkinį kultūros pasaulį, gebėti priimti ir vadovautis atrastomis vertybėmis.

Registracija į edukacijas el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygstantį dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami.

Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Nuo to atleidžiami tik neįgalumą turintys žmonės, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį. Taip pat dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie edukacijas

Data
sausio 12 ir 19 d.
Laikas
12 val.
Vieta
Pažinimo erdvė, V a., 535 kab.
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“